Tel: +41 (21) 313 4350
    Competition ResultsCompetition Results

    Competition Results

    Home
    15–18 JUL 2021

    European Athletics U20 Championships

    Hide filters
    Men's 100m
    Semifinal 1, Wind: +0.1
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Jeriel QUAINOO
    Birth Date: 17 APR 2003
    Nationality:
    GBR
    Mark: 10.26
    Place: 2.
    Name: Jeff ERIUS
    Birth Date: 08 MAR 2004
    Nationality:
    FRA
    Mark: 10.35
    Place: 3.
    Name: Xavi MO-AJOK
    Birth Date: 16 SEP 2002
    Nationality:
    NED
    Mark: 10.47
    Place: 4.
    Name: Tobias MORAWIETZ
    Birth Date: 22 JAN 2003
    Nationality:
    GER
    Mark: 10.57
    Place: 5.
    Name: Angelo ULISSE
    Birth Date: 22 MAR 2003
    Nationality:
    ITA
    Mark: 10.64
    Place: 6.
    Name: Eino VUORI
    Birth Date: 21 JUN 2002
    Nationality:
    FIN
    Mark: 10.66
    Place: 7.
    Name: Ats KIVIMETS
    Birth Date: 14 AUG 2002
    Nationality:
    EST
    Mark: 10.70
    Place: 8.
    Name: Patryk KRUPA
    Birth Date: 21 APR 2002
    Nationality:
    POL
    Mark: 10.81
    Semifinal 2, Wind: +0.9
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Toby MAKOYAWO
    Birth Date: 10 MAY 2002
    Nationality:
    GBR
    Mark: 10.26
    Place: 2.
    Name: Umut UYSAL
    Birth Date: 04 MAR 2002
    Nationality:
    TUR
    Mark: 10.38
    Place: 3.
    Name: Israel OLATUNDE
    Birth Date: 29 MAY 2002
    Nationality:
    IRL
    Mark: 10.51
    Place: 4.
    Name: Keitharo OOSTERWOLDE
    Birth Date: 17 FEB 2002
    Nationality:
    NED
    Mark: 10.53
    Place: 5.
    Name: Mateusz GÓRNY
    Birth Date: 29 AUG 2002
    Nationality:
    POL
    Mark: 10.60
    Place: 6.
    Name: Nikolaos PANAGIOTOPOULOS
    Birth Date: 30 OCT 2002
    Nationality:
    GRE
    Mark: 10.60
    Place: 7.
    Name: Edoardo LURASCHI
    Birth Date: 17 NOV 2002
    Nationality:
    ITA
    Mark: 10.66
    Place: 8.
    Name: Lennart HARTENBERG
    Birth Date: 20 MAR 2004
    Nationality:
    GER
    Mark: 10.66
    Semifinal 3, Wind: +1.3
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Matteo MELLUZZO
    Birth Date: 29 JUL 2002
    Nationality:
    ITA
    Mark: 10.33
    Place: 2.
    Name: Ethan WILTSHIRE
    Birth Date: 29 JUN 2002
    Nationality:
    GBR
    Mark: 10.34
    Place: 3.
    Name: Jakub PIETRUSA
    Birth Date: 09 FEB 2002
    Nationality:
    POL
    Mark: 10.45
    Place: 4.
    Name: Dominik ILLOVSZKY
    Birth Date: 04 JAN 2002
    Nationality:
    HUN
    Mark: 10.46
    Place: 5.
    Name: Zion ERIKSSON
    Birth Date: 06 JAN 2002
    Nationality:
    SWE
    Mark: 10.58
    Place: 6.
    Name: Felix KUNSTEIN
    Birth Date: 06 SEP 2002
    Nationality:
    GER
    Mark: 10.59
    Place: 7.
    Name: Arttu PELTOLA
    Birth Date: 08 OCT 2002
    Nationality:
    FIN
    Mark: 10.67
    Place: 8.
    Name: Oleksandr SOSNOVENKO
    Birth Date: 24 MAR 2003
    Nationality:
    UKR
    Mark: 10.69
    Heat 1, Wind: -0.7
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Ethan WILTSHIRE
    Birth Date: 29 JUN 2002
    Nationality:
    GBR
    Mark: 10.50
    Place: 2.
    Name: Umut UYSAL
    Birth Date: 04 MAR 2002
    Nationality:
    TUR
    Mark: 10.59
    Place: 3.
    Name: Lennart HARTENBERG
    Birth Date: 20 MAR 2004
    Nationality:
    GER
    Mark: 10.65
    Place: 4.
    Name: Jakub PIETRUSA
    Birth Date: 09 FEB 2002
    Nationality:
    POL
    Mark: 10.67
    Place: 5.
    Name: Angelo ULISSE
    Birth Date: 22 MAR 2003
    Nationality:
    ITA
    Mark: 10.68
    Place: 6.
    Name: Zion ERIKSSON
    Birth Date: 06 JAN 2002
    Nationality:
    SWE
    Mark: 10.71
    Place: 7.
    Name: Alexander BJÖRKGREN
    Birth Date: 04 FEB 2002
    Nationality:
    FIN
    Mark: 10.84
    Place: 8.
    Name: Adam IGAZ
    Birth Date: 09 JUL 2002
    Nationality:
    SVK
    Mark: 11.03
    Heat 2, Wind: -0.6
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Matteo MELLUZZO
    Birth Date: 29 JUL 2002
    Nationality:
    ITA
    Mark: 10.66
    Place: 2.
    Name: Israel OLATUNDE
    Birth Date: 29 MAY 2002
    Nationality:
    IRL
    Mark: 10.76
    Place: 3.
    Name: Eino VUORI
    Birth Date: 21 JUN 2002
    Nationality:
    FIN
    Mark: 10.77
    Place: 4.
    Name: Oleksandr SOSNOVENKO
    Birth Date: 24 MAR 2003
    Nationality:
    UKR
    Mark: 10.81
    Place: 5.
    Name: Nikolaos PANAGIOTOPOULOS
    Birth Date: 30 OCT 2002
    Nationality:
    GRE
    Mark: 10.83
    Place: 6.
    Name: Georgi HRISTOV
    Birth Date: 09 JUL 2002
    Nationality:
    BUL
    Mark: 10.92
    Place: 7.
    Name: Joe MARTIN
    Birth Date: 30 DEC 2002
    Nationality:
    SUI
    Mark: 10.99
    Place: 8.
    Name: Craig GILL
    Birth Date: 27 JAN 2002
    Nationality:
    GIB
    Mark: 11.23
    Heat 3, Wind: -0.9
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Toby MAKOYAWO
    Birth Date: 10 MAY 2002
    Nationality:
    GBR
    Mark: 10.41
    Place: 2.
    Name: Dominik ILLOVSZKY
    Birth Date: 04 JAN 2002
    Nationality:
    HUN
    Mark: 10.54
    Place: 3.
    Name: Felix KUNSTEIN
    Birth Date: 06 SEP 2002
    Nationality:
    GER
    Mark: 10.59
    Place: 4.
    Name: Keitharo OOSTERWOLDE
    Birth Date: 17 FEB 2002
    Nationality:
    NED
    Mark: 10.66
    Place: 5.
    Name: Ats KIVIMETS
    Birth Date: 14 AUG 2002
    Nationality:
    EST
    Mark: 10.79
    Place: 6.
    Name: Mateusz GÓRNY
    Birth Date: 29 AUG 2002
    Nationality:
    POL
    Mark: 10.80
    Place: 6.
    Name: Arttu PELTOLA
    Birth Date: 08 OCT 2002
    Nationality:
    FIN
    Mark: 10.80
    Place: 8.
    Name: Mikkel Linnemand JOHANSSON
    Birth Date: 18 AUG 2002
    Nationality:
    DEN
    Mark: 10.90
    Heat 4, Wind: +0.2
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Jeff ERIUS
    Birth Date: 08 MAR 2004
    Nationality:
    FRA
    Mark: 10.29
    Place: 2.
    Name: Jeriel QUAINOO
    Birth Date: 17 APR 2003
    Nationality:
    GBR
    Mark: 10.30
    Place: 3.
    Name: Tobias MORAWIETZ
    Birth Date: 22 JAN 2003
    Nationality:
    GER
    Mark: 10.58
    Place: 4.
    Name: Xavi MO-AJOK
    Birth Date: 16 SEP 2002
    Nationality:
    NED
    Mark: 10.62
    Place: 5.
    Name: Edoardo LURASCHI
    Birth Date: 17 NOV 2002
    Nationality:
    ITA
    Mark: 10.63
    Place: 6.
    Name: Patryk KRUPA
    Birth Date: 21 APR 2002
    Nationality:
    POL
    Mark: 10.77
    Place: 7.
    Name: Jernej GUMILAR
    Birth Date: 29 SEP 2003
    Nationality:
    SLO
    Mark: 11.28
    Place:
    Name: Özgür BEYDEMİR
    Birth Date: 17 JAN 2002
    Nationality:
    TUR
    Mark: DNF
    Men's 400m
    Semifinal 1
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Edward FAULDS
    Birth Date: 01 JAN 2003
    Nationality:
    GBR
    Mark: 45.95
    Place: 2.
    Name: Lorenzo BENATI
    Birth Date: 05 APR 2002
    Nationality:
    ITA
    Mark: 46.39
    Place: 3.
    Name: Håvard BENTDAL INGVALDSEN
    Birth Date: 21 SEP 2002
    Nationality:
    NOR
    Mark: 46.80
    Place: 4.
    Name: Levente NADJ
    Birth Date: 07 FEB 2003
    Nationality:
    HUN
    Mark: 46.90
    Place: 5.
    Name: Tadeáš PLAČEK
    Birth Date: 22 MAR 2003
    Nationality:
    CZE
    Mark: 47.22
    Place: 6.
    Name: Brodie YOUNG
    Birth Date: 28 FEB 2003
    Nationality:
    GBR
    Mark: 48.37
    Place: 7.
    Name: Gerson POZO
    Birth Date: 06 MAY 2003
    Nationality:
    ESP
    Mark: 48.39
    Place: 8.
    Name: Denis Simon TOMA
    Birth Date: 22 APR 2003
    Nationality:
    ROU
    Mark: 48.67
    Semifinal 2
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Charlie CARVELL
    Birth Date: 30 JUN 2004
    Nationality:
    GBR
    Mark: 47.04
    Place: 2.
    Name: Remus Andrei NICULITA
    Birth Date: 20 JAN 2003
    Nationality:
    ROU
    Mark: 47.14
    Place: 3.
    Name: Patryk GRZEGORZEWICZ
    Birth Date: 26 MAY 2002
    Nationality:
    POL
    Mark: 47.17
    Place: 4.
    Name: Attila MOLNÁR
    Birth Date: 17 JAN 2002
    Nationality:
    HUN
    Mark: 47.28
    Place: 5.
    Name: Emil JOHANSSON
    Birth Date: 10 JUN 2002
    Nationality:
    SWE
    Mark: 47.40
    Place: 6.
    Name: Adrian BONDOC
    Birth Date: 01 APR 2002
    Nationality:
    ROU
    Mark: 48.30
    Place: 7.
    Name: Ernő STEIGERWALD
    Birth Date: 28 MAY 2002
    Nationality:
    HUN
    Mark: 49.00
    Place: 8.
    Name: Andreas GRIMERUD
    Birth Date: 11 JUL 2003
    Nationality:
    NOR
    Mark: 49.01
    Heat 1
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Charlie CARVELL
    Birth Date: 30 JUN 2004
    Nationality:
    GBR
    Mark: 46.95
    Place: 2.
    Name: Emil JOHANSSON
    Birth Date: 10 JUN 2002
    Nationality:
    SWE
    Mark: 47.10
    Place: 3.
    Name: Adrian BONDOC
    Birth Date: 01 APR 2002
    Nationality:
    ROU
    Mark: 47.27
    Place: 4.
    Name: Ernő STEIGERWALD
    Birth Date: 28 MAY 2002
    Nationality:
    HUN
    Mark: 47.45
    Place: 5.
    Name: Andreas GRIMERUD
    Birth Date: 11 JUL 2003
    Nationality:
    NOR
    Mark: 47.78
    Place: 6.
    Name: Tommaso BONINTI
    Birth Date: 30 SEP 2003
    Nationality:
    ITA
    Mark: 47.98
    Place: 7.
    Name: Tomaž TURINEK
    Birth Date: 29 JAN 2003
    Nationality:
    SLO
    Mark: 48.20
    Heat 2
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Lorenzo BENATI
    Birth Date: 05 APR 2002
    Nationality:
    ITA
    Mark: 46.41
    Place: 2.
    Name: Håvard BENTDAL INGVALDSEN
    Birth Date: 21 SEP 2002
    Nationality:
    NOR
    Mark: 46.90
    Place: 3.
    Name: Edward FAULDS
    Birth Date: 01 JAN 2003
    Nationality:
    GBR
    Mark: 47.07
    Place: 4.
    Name: Denis Simon TOMA
    Birth Date: 22 APR 2003
    Nationality:
    ROU
    Mark: 47.76
    Place: 5.
    Name: Ibai SERRANO
    Birth Date: 17 JUL 2002
    Nationality:
    ESP
    Mark: 47.94
    Place: 6.
    Name: Matīss GRŽIBOVSKIS
    Birth Date: 15 DEC 2003
    Nationality:
    LAT
    Mark: 48.85
    Place: 7.
    Name: Kaspar GRAUEN
    Birth Date: 15 MAY 2002
    Nationality:
    EST
    Mark: 49.34
    Heat 3
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Remus Andrei NICULITA
    Birth Date: 20 JAN 2003
    Nationality:
    ROU
    Mark: 47.19
    Place: 2.
    Name: Patryk GRZEGORZEWICZ
    Birth Date: 26 MAY 2002
    Nationality:
    POL
    Mark: 47.27
    Place: 3.
    Name: Attila MOLNÁR
    Birth Date: 17 JAN 2002
    Nationality:
    HUN
    Mark: 47.42
    Place: 4.
    Name: Gerson POZO
    Birth Date: 06 MAY 2003
    Nationality:
    ESP
    Mark: 47.46
    Place: 5.
    Name: Marko OREŠKOVIĆ
    Birth Date: 26 APR 2004
    Nationality:
    CRO
    Mark: 48.30
    Place: 6.
    Name: Milan ŠČIBRÁNI
    Birth Date: 29 JUL 2003
    Nationality:
    CZE
    Mark: 48.87
    Place: 7.
    Name: Neil ANTONEL
    Birth Date: 20 APR 2002
    Nationality:
    ITA
    Mark: 49.18
    Heat 4
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Levente NADJ
    Birth Date: 07 FEB 2003
    Nationality:
    HUN
    Mark: 47.34
    Place: 2.
    Name: Tadeáš PLAČEK
    Birth Date: 22 MAR 2003
    Nationality:
    CZE
    Mark: 47.48
    Place: 3.
    Name: Brodie YOUNG
    Birth Date: 28 FEB 2003
    Nationality:
    GBR
    Mark: 47.98
    Place: 4.
    Name: Florian HERBST
    Birth Date: 01 FEB 2002
    Nationality:
    AUT
    Mark: 48.08
    Place: 5.
    Name: Markel FERNANDEZ
    Birth Date: 06 FEB 2003
    Nationality:
    ESP
    Mark: 48.58
    Place: 6.
    Name: Graham PELLEGRINI
    Birth Date: 23 OCT 2004
    Nationality:
    MLT
    Mark: 49.36
    Place: 7.
    Name: Christos ASHIOTIS
    Birth Date: 07 AUG 2003
    Nationality:
    CYP
    Mark: 49.44
    Men's 1500m
    Heat 1
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Filip RAK
    Birth Date: 03 FEB 2003
    Nationality:
    POL
    Mark: 3:50.67
    Place: 2.
    Name: Henry MCLUCKIE
    Birth Date: 03 MAY 2002
    Nationality:
    GBR
    Mark: 3:50.89
    Place: 3.
    Name: Joe EWING
    Birth Date: 17 FEB 2002
    Nationality:
    GBR
    Mark: 3:50.95
    Place: 4.
    Name: Santtu HEIKKINEN
    Birth Date: 12 JUN 2002
    Nationality:
    FIN
    Mark: 3:50.96
    Place: 5.
    Name: Noah BALTUS
    Birth Date: 03 FEB 2002
    Nationality:
    NED
    Mark: 3:50.97
    Place: 6.
    Name: Manuel DE PRADO
    Birth Date: 22 JAN 2002
    Nationality:
    ESP
    Mark: 3:51.07
    Place: 7.
    Name: Sean DONOGHUE
    Birth Date: 22 SEP 2002
    Nationality:
    IRL
    Mark: 3:51.64
    Place: 8.
    Name: Jacinto GASPAR
    Birth Date: 04 JUL 2002
    Nationality:
    POR
    Mark: 3:53.88
    Place: 9.
    Name: Thomas SERAFINI
    Birth Date: 19 NOV 2003
    Nationality:
    ITA
    Mark: 3:57.90
    Place: 10.
    Name: Benjamin OLSEN
    Birth Date: 16 JUN 2004
    Nationality:
    NOR
    Mark: 3:58.04
    Place: 11.
    Name: Christoph SCHRICK
    Birth Date: 07 APR 2003
    Nationality:
    GER
    Mark: 3:59.36
    Place: 12.
    Name: Ruslan NAUMOV
    Birth Date: 22 MAY 2002
    Nationality:
    UKR
    Mark: 4:01.02
    Heat 2
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Ylies MIHOUBI
    Birth Date: 24 OCT 2003
    Nationality:
    FRA
    Mark: 3:47.59
    Place: 2.
    Name: Rick VAN RIEL
    Birth Date: 15 FEB 2002
    Nationality:
    NED
    Mark: 3:48.58
    Place: 3.
    Name: Cian MCPHILLIPS
    Birth Date: 07 JUN 2002
    Nationality:
    IRL
    Mark: 3:48.67
    Place: 4.
    Name: Kane ELLIOTT
    Birth Date: 19 JAN 2002
    Nationality:
    GBR
    Mark: 3:48.78
    Place: 5.
    Name: Victor BLASI
    Birth Date: 19 FEB 2003
    Nationality:
    ESP
    Mark: 3:49.16
    Place: 6.
    Name: Moritz EBBESKOTTE
    Birth Date: 15 DEC 2003
    Nationality:
    GER
    Mark: 3:49.76
    Place: 7.
    Name: Vivien HENZ
    Birth Date: 24 AUG 2004
    Nationality:
    LUX
    Mark: 3:50.35
    Place: 8.
    Name: Kevin KAMENSCHAK
    Birth Date: 18 JAN 2004
    Nationality:
    AUT
    Mark: 3:50.52
    Place: 9.
    Name: Illya KUNIN
    Birth Date: 07 MAR 2002
    Nationality:
    UKR
    Mark: 3:51.92
    Place: 10.
    Name: Bálint SZINTE
    Birth Date: 12 MAR 2003
    Nationality:
    HUN
    Mark: 3:52.38
    Place: 11.
    Name: Andreas FJELD HALVORSEN
    Birth Date: 14 SEP 2005
    Nationality:
    NOR
    Mark: 3:52.84
    Place: 12.
    Name: Pablo BRAVO
    Birth Date: 06 JAN 2002
    Nationality:
    ESP
    Mark: 3:58.50
    Men's 3000m
    Heat 1
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Alex MELLOY
    Birth Date: 28 SEP 2003
    Nationality:
    GBR
    Mark: 8:25.32
    Place: 2.
    Name: Will BARNICOAT
    Birth Date: 24 MAR 2003
    Nationality:
    GBR
    Mark: 8:25.62
    Place: 3.
    Name: Andrii ATAMANIUK
    Birth Date: 08 MAY 2002
    Nationality:
    UKR
    Mark: 8:25.76
    Place: 4.
    Name: Adisu GUADIA
    Birth Date: 11 SEP 2002
    Nationality:
    ISR
    Mark: 8:26.01
    Place: 5.
    Name: Matan IVRI
    Birth Date: 26 MAY 2002
    Nationality:
    ISR
    Mark: 8:26.21
    Place: 6.
    Name: Manuel JIMENEZ
    Birth Date: 30 MAY 2002
    Nationality:
    ESP
    Mark: 8:27.01
    Place: 7.
    Name: Fionn HARRINGTON
    Birth Date: 04 AUG 2002
    Nationality:
    IRL
    Mark: 8:28.91
    Place: 8.
    Name: Nikolaos STAMOULIS
    Birth Date: 01 JUL 2002
    Nationality:
    GRE
    Mark: 8:31.57
    Place: 9.
    Name: Kristoffer SAGLI
    Birth Date: 30 JAN 2002
    Nationality:
    NOR
    Mark: 8:31.72
    Place: 10.
    Name: Adrian DE LA ORDEN
    Birth Date: 02 DEC 2002
    Nationality:
    ESP
    Mark: 8:34.74
    Place: 11.
    Name: Devrim KAZAN
    Birth Date: 18 JUN 2002
    Nationality:
    TUR
    Mark: 8:38.96
    Place: 12.
    Name: Tadhg DONNELLY
    Birth Date: 10 MAR 2002
    Nationality:
    IRL
    Mark: 8:50.66
    Heat 2
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Sharmarke AHMED
    Birth Date: 11 AUG 2002
    Nationality:
    SWE
    Mark: 8:25.99
    Place: 2.
    Name: Nicholas GRIGGS
    Birth Date: 18 DEC 2004
    Nationality:
    IRL
    Mark: 8:26.04
    Place: 3.
    Name: Vid BOTOLIN
    Birth Date: 15 AUG 2002
    Nationality:
    SLO
    Mark: 8:26.34
    Place: 4.
    Name: Jesse FOKKENROOD
    Birth Date: 28 MAR 2002
    Nationality:
    NED
    Mark: 8:26.50
    Place: 5.
    Name: Yassin MOHUMED
    Birth Date: 04 NOV 2002
    Nationality:
    GER
    Mark: 8:26.81
    Place: 6.
    Name: Noah KONTEH
    Birth Date: 24 AUG 2003
    Nationality:
    BEL
    Mark: 8:27.16
    Place: 7.
    Name: Duncan ROBINSON
    Birth Date: 15 JUL 2002
    Nationality:
    GBR
    Mark: 8:30.44
    Place: 8.
    Name: David ŠLAPÁK
    Birth Date: 20 APR 2003
    Nationality:
    CZE
    Mark: 8:31.47
    Place: 9.
    Name: Sebastian FREY
    Birth Date: 28 MAY 2002
    Nationality:
    AUT
    Mark: 8:32.16
    Place: 10.
    Name: Miguel GUZMAN
    Birth Date: 24 APR 2003
    Nationality:
    ESP
    Mark: 8:36.47
    Place: 11.
    Name: Simone VALDUGA
    Birth Date: 21 JUL 2004
    Nationality:
    ITA
    Mark: 8:42.08
    Place: 12.
    Name: Panagiotis PETROULAKIS
    Birth Date: 07 OCT 2002
    Nationality:
    GRE
    Mark: 8:43.83
    Place: 13.
    Name: Ataka DAMSIA
    Birth Date: 25 JAN 2003
    Nationality:
    ISR
    Mark: 8:48.28
    Men's High Jump
    Qualification 1
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Jakub BĚLÍK
    Birth Date: 15 MAY 2002
    Nationality:
    CZE
    Mark: 2.16
    Place: 2.
    Name: Sámuel HODOSSY-TAKÁCS
    Birth Date: 22 FEB 2002
    Nationality:
    HUN
    Mark: 2.13
    Place: 3.
    Name: Yahor HUPTAR
    Birth Date: 13 JAN 2002
    Nationality:
    BLR
    Mark: 2.13
    Place: 4.
    Name: Mattia FURLANI
    Birth Date: 07 FEB 2005
    Nationality:
    ITA
    Mark: 2.13
    Place: 4.
    Name: Dominic OGBECHIE
    Birth Date: 15 MAY 2002
    Nationality:
    GBR
    Mark: 2.13
    Place: 6.
    Name: Kristján Viggó SIGFINNSSON
    Birth Date: 02 APR 2003
    Nationality:
    ISL
    Mark: 2.13
    Place: 7.
    Name: Lionel Afan STRASSER
    Birth Date: 04 DEC 2002
    Nationality:
    AUT
    Mark: 2.10
    Place: 8.
    Name: Jakub HOŁUB
    Birth Date: 13 JAN 2002
    Nationality:
    POL
    Mark: 2.05
    Place: 9.
    Name: Bohdan ZMIIVSKYI
    Birth Date: 10 APR 2004
    Nationality:
    UKR
    Mark: 2.05
    Place: 10.
    Name: Albert BEILINSON
    Birth Date: 10 APR 2002
    Nationality:
    EST
    Mark: 2.00
    Place: 11.
    Name: Raul MARTIN
    Birth Date: 03 NOV 2004
    Nationality:
    ESP
    Mark: 2.00
    Qualification 2
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Ali Eren ÜNLÜ
    Birth Date: 14 MAY 2003
    Nationality:
    TUR
    Mark: 2.16
    Place: 2.
    Name: Sam BRERETON
    Birth Date: 22 SEP 2002
    Nationality:
    GBR
    Mark: 2.16
    Place: 3.
    Name: Matvey TYCHINKIN
    Birth Date: 28 DEC 2002
    Nationality:
    ANA
    Mark: 2.16
    Place: 4.
    Name: Yonathan KAPITOLNIK
    Birth Date: 25 NOV 2002
    Nationality:
    ISR
    Mark: 2.16
    Place: 5.
    Name: Mateusz KOŁODZIEJSKI
    Birth Date: 22 JUN 2002
    Nationality:
    POL
    Mark: 2.16
    Place: 6.
    Name: Roman PETRUK
    Birth Date: 09 NOV 2003
    Nationality:
    UKR
    Mark: 2.16
    Place: 7.
    Name: Paul METAYER
    Birth Date: 07 JAN 2002
    Nationality:
    FRA
    Mark: 2.13
    Place: 8.
    Name: Massimiliano LUIU
    Birth Date: 07 MAY 2002
    Nationality:
    ITA
    Mark: 2.13
    Place: 9.
    Name: Sebastian MOSZCZYŃSKI
    Birth Date: 25 SEP 2003
    Nationality:
    POL
    Mark: 2.10
    Place: 10.
    Name: Martin MLINARIČ
    Birth Date: 18 AUG 2003
    Nationality:
    CRO
    Mark: 2.10
    Place: 11.
    Name: Arne MIN
    Birth Date: 13 AUG 2002
    Nationality:
    BEL
    Mark: 2.05
    Men's Long Jump
    Qualification 1
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Bryan MUCRET
    Birth Date: 08 JAN 2002
    Nationality:
    FRA
    Mark: 7.69
    Place: 2.
    Name: Roman ZÖLLNER
    Birth Date: 02 JAN 2002
    Nationality:
    GER
    Mark: 7.62
    Place: 3.
    Name: Kevin BRUCHA
    Birth Date: 08 MAR 2002
    Nationality:
    GER
    Mark: 7.61
    Place: 4.
    Name: Tomáš KRATOCHVÍL
    Birth Date: 22 JAN 2002
    Nationality:
    CZE
    Mark: 7.58
    Place: 5.
    Name: Gor BEGLARYAN
    Birth Date: 09 JUL 2003
    Nationality:
    ARM
    Mark: 7.50
    Place: 6.
    Name: Lorenzo CAGLIERO
    Birth Date: 02 JUN 2003
    Nationality:
    ITA
    Mark: 7.43
    Place: 7.
    Name: Andreas ANTONAKOPOULOS
    Birth Date: 05 JUN 2003
    Nationality:
    GRE
    Mark: 7.30
    Place: 8.
    Name: Adam HRIŇ
    Birth Date: 11 MAR 2002
    Nationality:
    SVK
    Mark: 7.29
    Place: 9.
    Name: Oluwatosin AYODEJI
    Birth Date: 06 JAN 2003
    Nationality:
    AUT
    Mark: 7.28
    Place: 10.
    Name: Edvīns HADAKOVS
    Birth Date: 03 JUL 2003
    Nationality:
    LAT
    Mark: 7.26
    Place: 11.
    Name: Carlo SANTACÀ
    Birth Date: 02 AUG 2002
    Nationality:
    ITA
    Mark: 7.19
    Place: 12.
    Name: Romet VAHTER
    Birth Date: 16 OCT 2002
    Nationality:
    EST
    Mark: 7.14
    Place: 13.
    Name: Nikita STADNIUK
    Birth Date: 17 APR 2003
    Nationality:
    UKR
    Mark: 7.01
    Place:
    Name: Gor BEGLARYAN
    Birth Date: 09 JUL 2003
    Nationality:
    ARM
    Mark: 3.06
    Qualification 2
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Erwan KONATE
    Birth Date: 18 APR 2003
    Nationality:
    FRA
    Mark: 7.74
    Place: 2.
    Name: Oliver KOLETZKO
    Birth Date: 01 AUG 2003
    Nationality:
    GER
    Mark: 7.70
    Place: 3.
    Name: Jeremy ZAMMIT
    Birth Date: 02 SEP 2004
    Nationality:
    MLT
    Mark: 7.58
    Place: 4.
    Name: Petar ČANAK
    Birth Date: 02 JUN 2002
    Nationality:
    SRB
    Mark: 7.46
    Place: 5.
    Name: Sacha QUEQUIN
    Birth Date: 19 NOV 2002
    Nationality:
    FRA
    Mark: 7.37
    Place: 6.
    Name: Theodoros SKOUROS
    Birth Date: 23 FEB 2002
    Nationality:
    GRE
    Mark: 7.24
    Place: 7.
    Name: Fabian MESA
    Birth Date: 20 AUG 2002
    Nationality:
    ESP
    Mark: 7.21
    Place: 8.
    Name: Airidas ZABARAS
    Birth Date: 12 JAN 2003
    Nationality:
    LTU
    Mark: 7.11
    Place: 9.
    Name: Oliver ELLSTRÖM
    Birth Date: 02 JAN 2003
    Nationality:
    SWE
    Mark: 7.08
    Place: 10.
    Name: Samuele BALDI
    Birth Date: 25 OCT 2003
    Nationality:
    ITA
    Mark: 7.02
    Place: 11.
    Name: Brad DAVIES-PUGHE
    Birth Date: 16 FEB 2003
    Nationality:
    GBR
    Mark: 6.56
    Place:
    Name: Andriy YERESHCHENKO
    Birth Date: 06 JUL 2002
    Nationality:
    UKR
    Mark: NM
    Men's Shot Put (6kg)
    Final 1
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Muhamet RAMADANI
    Birth Date: 11 AUG 2002
    Nationality:
    KOS
    Mark: 19.92
    Place: 2.
    Name: Ilya MISOUSKI
    Birth Date: 20 JAN 2003
    Nationality:
    BLR
    Mark: 19.49
    Place: 3.
    Name: Claudio STOESSEL
    Birth Date: 23 MAY 2002
    Nationality:
    GER
    Mark: 19.43
    Place: 4.
    Name: Yauheni BRYHI
    Birth Date: 04 JAN 2003
    Nationality:
    BLR
    Mark: 19.20
    Place: 5.
    Name: Mikalai LOZKA
    Birth Date: 26 JAN 2002
    Nationality:
    BLR
    Mark: 18.97
    Place: 6.
    Name: Steven RICHTER
    Birth Date: 05 APR 2003
    Nationality:
    GER
    Mark: 18.91
    Place: 7.
    Name: Konstantinos GENNIKIS
    Birth Date: 03 FEB 2002
    Nationality:
    GRE
    Mark: 18.78
    Place: 8.
    Name: Joel AKUE
    Birth Date: 24 JUN 2002
    Nationality:
    GER
    Mark: 18.76
    Place: 9.
    Name: Konstantinos ALEXIADIS
    Birth Date: 03 JUN 2002
    Nationality:
    CYP
    Mark: 17.79
    Place: 10.
    Name: Savaş PARLAK
    Birth Date: 19 FEB 2002
    Nationality:
    TUR
    Mark: 17.10
    Place: 11.
    Name: Damian RODZIAK
    Birth Date: 27 JAN 2003
    Nationality:
    POL
    Mark: 16.68
    Place: 12.
    Name: Márk HORVÁTH
    Birth Date: 10 APR 2003
    Nationality:
    HUN
    Mark: 16.50
    Qualification 1
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Muhamet RAMADANI
    Birth Date: 11 AUG 2002
    Nationality:
    KOS
    Mark: 19.80
    Place: 2.
    Name: Joel AKUE
    Birth Date: 24 JUN 2002
    Nationality:
    GER
    Mark: 18.77
    Place: 3.
    Name: Steven RICHTER
    Birth Date: 05 APR 2003
    Nationality:
    GER
    Mark: 18.74
    Place: 4.
    Name: Yauheni BRYHI
    Birth Date: 04 JAN 2003
    Nationality:
    BLR
    Mark: 18.63
    Place: 5.
    Name: Jesper AHLIN
    Birth Date: 19 FEB 2003
    Nationality:
    SWE
    Mark: 17.44
    Place: 6.
    Name: Todor PETROV
    Birth Date: 11 AUG 2004
    Nationality:
    BUL
    Mark: 17.30
    Place: 7.
    Name: Athanasios Annivas OIKONOMOU
    Birth Date: 27 SEP 2002
    Nationality:
    GRE
    Mark: 17.15
    Place: 8.
    Name: Karel ŠULA
    Birth Date: 01 OCT 2003
    Nationality:
    SVK
    Mark: 17.15
    Place: 9.
    Name: Melih GÖKALP
    Birth Date: 05 JAN 2002
    Nationality:
    TUR
    Mark: 17.06
    Place: 10.
    Name: Giorgi KEINASHVILI
    Birth Date: 25 FEB 2002
    Nationality:
    GEO
    Mark: 17.05
    Place: 11.
    Name: Jephté VOGEL
    Birth Date: 24 MAY 2002
    Nationality:
    SUI
    Mark: 16.28
    Place: 12.
    Name: Andri MATROV
    Birth Date: 21 JAN 2004
    Nationality:
    EST
    Mark: 16.14
    Place:
    Name: Nuh BOLAT
    Birth Date: 02 JUL 2002
    Nationality:
    TUR
    Mark: NM
    Qualification 2
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Ilya MISOUSKI
    Birth Date: 20 JAN 2003
    Nationality:
    BLR
    Mark: 19.33
    Place: 2.
    Name: Mikalai LOZKA
    Birth Date: 26 JAN 2002
    Nationality:
    BLR
    Mark: 19.01
    Place: 3.
    Name: Claudio STOESSEL
    Birth Date: 23 MAY 2002
    Nationality:
    GER
    Mark: 18.13
    Place: 4.
    Name: Konstantinos GENNIKIS
    Birth Date: 03 FEB 2002
    Nationality:
    GRE
    Mark: 17.93
    Place: 5.
    Name: Konstantinos ALEXIADIS
    Birth Date: 03 JUN 2002
    Nationality:
    CYP
    Mark: 17.93
    Place: 6.
    Name: Damian RODZIAK
    Birth Date: 27 JAN 2003
    Nationality:
    POL
    Mark: 17.73
    Place: 7.
    Name: Márk HORVÁTH
    Birth Date: 10 APR 2003
    Nationality:
    HUN
    Mark: 17.59
    Place: 8.
    Name: Savaş PARLAK
    Birth Date: 19 FEB 2002
    Nationality:
    TUR
    Mark: 17.57
    Place: 9.
    Name: Emmanuel Segond MUSUMARY
    Birth Date: 09 JAN 2003
    Nationality:
    ITA
    Mark: 17.48
    Place: 10.
    Name: Milan HABORÁK
    Birth Date: 15 NOV 2002
    Nationality:
    SVK
    Mark: 17.05
    Place: 11.
    Name: Simonas BAKANAS
    Birth Date: 25 MAR 2002
    Nationality:
    LTU
    Mark: 16.98
    Place:
    Name: Semen BORODAYEV
    Birth Date: 04 MAY 2002
    Nationality:
    ANA
    Mark: DNS
    Men's Hammer Throw (6kg)
    Qualification 1
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Merlin HUMMEL
    Birth Date: 04 JAN 2002
    Nationality:
    GER
    Mark: 79.90
    Place: 2.
    Name: Valentin ANDREEV
    Birth Date: 19 JAN 2002
    Nationality:
    BUL
    Mark: 75.62
    Place: 3.
    Name: Dawid PIŁAT
    Birth Date: 06 FEB 2002
    Nationality:
    POL
    Mark: 74.16
    Place: 4.
    Name: Miklós CSEKŐ
    Birth Date: 25 MAR 2004
    Nationality:
    HUN
    Mark: 71.47
    Place: 5.
    Name: Davide COSTA
    Birth Date: 15 SEP 2002
    Nationality:
    ITA
    Mark: 70.15
    Place: 6.
    Name: Jan EMBERŠIČ
    Birth Date: 06 APR 2003
    Nationality:
    SLO
    Mark: 69.38
    Place: 7.
    Name: Sören KLOSE
    Birth Date: 14 JUN 2002
    Nationality:
    GER
    Mark: 68.88
    Place: 8.
    Name: Nikolaos POLYCHRONIOU
    Birth Date: 29 MAY 2003
    Nationality:
    GRE
    Mark: 67.64
    Place: 9.
    Name: Balázs KATAVICS
    Birth Date: 30 NOV 2002
    Nationality:
    HUN
    Mark: 67.62
    Place: 10.
    Name: Yahor BAHDANAU
    Birth Date: 21 MAY 2002
    Nationality:
    BLR
    Mark: 66.28
    Place: 11.
    Name: Cristian MEHES
    Birth Date: 05 MAR 2002
    Nationality:
    ROU
    Mark: 65.90
    Place: 12.
    Name: Alfons HAALS
    Birth Date: 14 DEC 2002
    Nationality:
    SWE
    Mark: 64.16
    Place: 13.
    Name: Makars KOROTKOVS
    Birth Date: 08 MAR 2002
    Nationality:
    LAT
    Mark: 63.28
    Place: 14.
    Name: Oskar Filip TAMMIK
    Birth Date: 12 JUL 2002
    Nationality:
    EST
    Mark: 62.97
    Qualification 2
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Jan DOLEŽÁLEK
    Birth Date: 23 MAY 2002
    Nationality:
    CZE
    Mark: 75.14
    Place: 2.
    Name: Orestis NTOUSAKIS
    Birth Date: 02 MAY 2002
    Nationality:
    GRE
    Mark: 74.16
    Place: 3.
    Name: Tomasz RATAJCZYK
    Birth Date: 20 SEP 2002
    Nationality:
    POL
    Mark: 71.88
    Place: 4.
    Name: Jean Baptiste BRUXELLE
    Birth Date: 09 JUL 2002
    Nationality:
    FRA
    Mark: 71.33
    Place: 5.
    Name: Juan JIMÉNEZ
    Birth Date: 12 AUG 2002
    Nationality:
    ESP
    Mark: 71.03
    Place: 6.
    Name: Dániel FÜREDI
    Birth Date: 24 FEB 2004
    Nationality:
    HUN
    Mark: 70.25
    Place: 7.
    Name: Arttu HÄRKÖNEN
    Birth Date: 04 MAY 2003
    Nationality:
    FIN
    Mark: 68.32
    Place: 8.
    Name: Gregorio GIORGIS
    Birth Date: 06 DEC 2002
    Nationality:
    ITA
    Mark: 67.73
    Place: 9.
    Name: Theodoros ZIOGAS
    Birth Date: 17 JUL 2002
    Nationality:
    GRE
    Mark: 67.72
    Place: 10.
    Name: Dragos Ionut NICORICI
    Birth Date: 06 JAN 2002
    Nationality:
    ROU
    Mark: 67.41
    Place: 11.
    Name: Emirhan ŞIPŞAK
    Birth Date: 28 JAN 2002
    Nationality:
    TUR
    Mark: 67.06
    Place: 12.
    Name: Karl LUDVIK
    Birth Date: 21 MAY 2002
    Nationality:
    SWE
    Mark: 66.67
    Place: 13.
    Name: Torben SCHAPER
    Birth Date: 03 MAY 2002
    Nationality:
    GER
    Mark: 64.46
    Place: 14.
    Name: Uladzislau BOHDAN
    Birth Date: 06 FEB 2002
    Nationality:
    BLR
    Mark: 64.28
    Men's Javelin Throw
    Qualification 1
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Artur FELFNER
    Birth Date: 17 OCT 2003
    Nationality:
    UKR
    Mark: 77.49
    Place: 2.
    Name: Onni RUOKANGAS
    Birth Date: 13 SEP 2003
    Nationality:
    FIN
    Mark: 70.34
    Place: 3.
    Name: Aku PARVIAINEN
    Birth Date: 24 JUL 2003
    Nationality:
    FIN
    Mark: 69.26
    Place: 4.
    Name: Roman RYAKHOVSKIY
    Birth Date: 25 MAY 2003
    Nationality:
    ANA
    Mark: 69.07
    Place: 5.
    Name: Thomas HOLMES
    Birth Date: 16 OCT 2002
    Nationality:
    GBR
    Mark: 66.55
    Place: 6.
    Name: Michele FINA
    Birth Date: 09 SEP 2002
    Nationality:
    ITA
    Mark: 66.04
    Place: 7.
    Name: Conor CUSACK
    Birth Date: 10 MAR 2002
    Nationality:
    IRL
    Mark: 65.56
    Place: 8.
    Name: Max DEHNING
    Birth Date: 09 SEP 2004
    Nationality:
    GER
    Mark: 63.96
    Place: 9.
    Name: Marius RUDZEVIČIUS
    Birth Date: 12 MAR 2003
    Nationality:
    LTU
    Mark: 63.87
    Place: 10.
    Name: Eleftherios KONTONIKOLA
    Birth Date: 03 SEP 2003
    Nationality:
    CYP
    Mark: 63.73
    Place: 11.
    Name: Moritz MORSTEIN
    Birth Date: 28 JAN 2003
    Nationality:
    GER
    Mark: 61.50
    Place: 12.
    Name: Vitaly FAVOROV
    Birth Date: 08 JUN 2002
    Nationality:
    CRO
    Mark: 58.03
    Qualification 2
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: György HERCZEG
    Birth Date: 08 AUG 2004
    Nationality:
    HUN
    Mark: 73.74
    Place: 2.
    Name: Lenny BRISSEAULT
    Birth Date: 02 SEP 2002
    Nationality:
    FRA
    Mark: 72.50
    Place: 3.
    Name: Giovanni FRATTINI
    Birth Date: 24 OCT 2002
    Nationality:
    ITA
    Mark: 71.65
    Place: 4.
    Name: Janne LÄSPÄ
    Birth Date: 02 APR 2002
    Nationality:
    FIN
    Mark: 68.92
    Place: 5.
    Name: Oğuzhan USTA
    Birth Date: 15 SEP 2002
    Nationality:
    TUR
    Mark: 68.76
    Place: 6.
    Name: Filip DOMINKOVIĆ
    Birth Date: 18 FEB 2002
    Nationality:
    SLO
    Mark: 67.59
    Place: 7.
    Name: Olle HÜBERT
    Birth Date: 22 MAY 2003
    Nationality:
    SWE
    Mark: 66.12
    Place: 8.
    Name: Eryk KOŁODZIEJCZAK
    Birth Date: 04 FEB 2002
    Nationality:
    POL
    Mark: 66.01
    Place: 9.
    Name: Eric FRANK
    Birth Date: 29 JAN 2002
    Nationality:
    GER
    Mark: 65.54
    Place: 10.
    Name: Steven SEPP
    Birth Date: 23 MAY 2002
    Nationality:
    EST
    Mark: 61.94
    Place: 11.
    Name: Sebastian R. SUURBALLE
    Birth Date: 08 JAN 2002
    Nationality:
    DEN
    Mark: 61.73
    Women's 100m
    Semifinal 1, Wind: +1.4
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Melissa GUTSCHMIDT
    Birth Date: 07 JAN 2002
    Nationality:
    SUI
    Mark: 11.50
    Place: 2.
    Name: Antonia DELLERT
    Birth Date: 12 APR 2002
    Nationality:
    GER
    Mark: 11.58
    Place: 3.
    Name: Maria MIHALACHE
    Birth Date: 11 MAY 2003
    Nationality:
    ROU
    Mark: 11.60
    Place: 4.
    Name: Aleeya SIBBONS
    Birth Date: 05 NOV 2002
    Nationality:
    GBR
    Mark: 11.65
    Place: 5.
    Name: Nikki ANDERBERG
    Birth Date: 05 MAR 2002
    Nationality:
    SWE
    Mark: 11.70
    Place: 6.
    Name: Leonor FERREIRA
    Birth Date: 03 SEP 2004
    Nationality:
    POR
    Mark: 11.76
    Place: 7.
    Name: Magdalena NIEMCZYK
    Birth Date: 25 MAR 2003
    Nationality:
    POL
    Mark: 11.81
    Place: 8.
    Name: Gaya BERTELLO
    Birth Date: 27 MAY 2003
    Nationality:
    ITA
    Mark: 11.85
    Semifinal 2, Wind: +1.0
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Rhasidat ADELEKE
    Birth Date: 29 AUG 2002
    Nationality:
    IRL
    Mark: 11.38
    Place: 2.
    Name: N'Ketia SEEDO
    Birth Date: 07 JUN 2003
    Nationality:
    NED
    Mark: 11.57
    Place: 3.
    Name: Eve WRIGHT
    Birth Date: 08 AUG 2002
    Nationality:
    GBR
    Mark: 11.66
    Place: 4.
    Name: Elena GUIU
    Birth Date: 16 OCT 2004
    Nationality:
    ESP
    Mark: 11.68
    Place: 5.
    Name: Cheyenne KUHN
    Birth Date: 13 MAY 2002
    Nationality:
    GER
    Mark: 11.73
    Place: 6.
    Name: Monika ROMASZKO
    Birth Date: 13 APR 2002
    Nationality:
    POL
    Mark: 11.78
    Place: 7.
    Name: Zora RAUH
    Birth Date: 23 SEP 2002
    Nationality:
    SUI
    Mark: 11.80
    Place: 8.
    Name: Andrė OŽECHAUSKAITĖ
    Birth Date: 03 NOV 2003
    Nationality:
    LTU
    Mark: 11.80
    Semifinal 3, Wind: +1.9
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Minke BISSCHOPS
    Birth Date: 02 SEP 2002
    Nationality:
    NED
    Mark: 11.35
    Place: 2.
    Name: Joy EZE
    Birth Date: 31 MAY 2004
    Nationality:
    GBR
    Mark: 11.48
    Place: 3.
    Name: Ivana ILIĆ
    Birth Date: 08 JUN 2002
    Nationality:
    SRB
    Mark: 11.49
    Place: 4.
    Name: Polyniki EMMANOUILIDOU
    Birth Date: 30 JUN 2003
    Nationality:
    GRE
    Mark: 11.55
    Place: 5.
    Name: Viktória FORSTER
    Birth Date: 08 APR 2002
    Nationality:
    SVK
    Mark: 11.70
    Place: 6.
    Name: Johanna KYLMÄNEN
    Birth Date: 22 MAR 2002
    Nationality:
    FIN
    Mark: 11.74
    Place: 7.
    Name: Holly OKUKU
    Birth Date: 23 FEB 2005
    Nationality:
    GER
    Mark: 11.77
    Place: 8.
    Name: Laura PINTIEL
    Birth Date: 22 FEB 2002
    Nationality:
    ESP
    Mark: 11.84
    Heat 1, Wind: -1.0
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Joy EZE
    Birth Date: 31 MAY 2004
    Nationality:
    GBR
    Mark: 11.52
    Place: 2.
    Name: Minke BISSCHOPS
    Birth Date: 02 SEP 2002
    Nationality:
    NED
    Mark: 11.53
    Place: 3.
    Name: Leonor FERREIRA
    Birth Date: 03 SEP 2004
    Nationality:
    POR
    Mark: 11.76
    Place: 4.
    Name: Dorota PUZIO
    Birth Date: 30 APR 2003
    Nationality:
    POL
    Mark: 11.90
    Place: 5.
    Name: Simay ÖZÇIFTÇI
    Birth Date: 24 MAR 2003
    Nationality:
    TUR
    Mark: 11.97
    Place: 6.
    Name: Maren Bakke AMUNDSEN
    Birth Date: 08 MAR 2003
    Nationality:
    NOR
    Mark: 12.06
    Place:
    Name: Antonella TODISCO
    Birth Date: 05 NOV 2002
    Nationality:
    ITA
    Mark: DQ
    Heat 2, Wind: +1.1
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Rhasidat ADELEKE
    Birth Date: 29 AUG 2002
    Nationality:
    IRL
    Mark: 11.37
    Place: 2.
    Name: Eve WRIGHT
    Birth Date: 08 AUG 2002
    Nationality:
    GBR
    Mark: 11.72
    Place: 3.
    Name: Cheyenne KUHN
    Birth Date: 13 MAY 2002
    Nationality:
    GER
    Mark: 11.75
    Place: 4.
    Name: Andrė OŽECHAUSKAITĖ
    Birth Date: 03 NOV 2003
    Nationality:
    LTU
    Mark: 11.85
    Place: 5.
    Name: Adéla NOVOTNÁ
    Birth Date: 26 MAR 2003
    Nationality:
    CZE
    Mark: 12.03
    Place: 6.
    Name: Karyna NESTSERAVA
    Birth Date: 05 MAR 2002
    Nationality:
    BLR
    Mark: 12.07
    Place: 7.
    Name: Beyzanur SEYLAN
    Birth Date: 28 JUN 2004
    Nationality:
    TUR
    Mark: 12.14
    Heat 3, Wind: +0.1
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: N'Ketia SEEDO
    Birth Date: 07 JUN 2003
    Nationality:
    NED
    Mark: 11.68
    Place: 2.
    Name: Nikki ANDERBERG
    Birth Date: 05 MAR 2002
    Nationality:
    SWE
    Mark: 11.69
    Place: 3.
    Name: Gaya BERTELLO
    Birth Date: 27 MAY 2003
    Nationality:
    ITA
    Mark: 11.75
    Place: 4.
    Name: Antonia DELLERT
    Birth Date: 12 APR 2002
    Nationality:
    GER
    Mark: 11.76
    Place: 5.
    Name: Monika ROMASZKO
    Birth Date: 13 APR 2002
    Nationality:
    POL
    Mark: 11.78
    Place: 6.
    Name: Yanina YURCHENKO
    Birth Date: 03 JAN 2003
    Nationality:
    UKR
    Mark: 12.18
    Place: 7.
    Name: Charlotte AFRIAT
    Birth Date: 17 OCT 2002
    Nationality:
    MON
    Mark: 12.81
    Heat 4, Wind: +0.2
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Maria MIHALACHE
    Birth Date: 11 MAY 2003
    Nationality:
    ROU
    Mark: 11.67
    Place: 2.
    Name: Melissa GUTSCHMIDT
    Birth Date: 07 JAN 2002
    Nationality:
    SUI
    Mark: 11.69
    Place: 3.
    Name: Viktória FORSTER
    Birth Date: 08 APR 2002
    Nationality:
    SVK
    Mark: 11.73
    Place: 4.
    Name: Johanna KYLMÄNEN
    Birth Date: 22 MAR 2002
    Nationality:
    FIN
    Mark: 11.76
    Place: 5.
    Name: Holly OKUKU
    Birth Date: 23 FEB 2005
    Nationality:
    GER
    Mark: 11.88
    Place: 6.
    Name: Alisa IVANOVA
    Birth Date: 05 JUN 2002
    Nationality:
    ANA
    Mark: 12.03
    Place: 7.
    Name: Alessandra GASPARELLI
    Birth Date: 03 SEP 2004
    Nationality:
    SMR
    Mark: 12.43
    Heat 5, Wind: -0.2
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Aleeya SIBBONS
    Birth Date: 05 NOV 2002
    Nationality:
    GBR
    Mark: 11.66
    Place: 2.
    Name: Elena GUIU
    Birth Date: 16 OCT 2004
    Nationality:
    ESP
    Mark: 11.68
    Place: 3.
    Name: Zora RAUH
    Birth Date: 23 SEP 2002
    Nationality:
    SUI
    Mark: 11.80
    Place: 4.
    Name: Magdalena NIEMCZYK
    Birth Date: 25 MAR 2003
    Nationality:
    POL
    Mark: 11.83
    Place: 5.
    Name: Anna PURSIAINEN
    Birth Date: 12 MAR 2003
    Nationality:
    FIN
    Mark: 11.89
    Place: 6.
    Name: Eva KUBÍČKOVÁ
    Birth Date: 04 JUN 2003
    Nationality:
    CZE
    Mark: 12.17
    Heat 6, Wind: -1.4
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Ivana ILIĆ
    Birth Date: 08 JUN 2002
    Nationality:
    SRB
    Mark: 11.72
    Place: 2.
    Name: Polyniki EMMANOUILIDOU
    Birth Date: 30 JUN 2003
    Nationality:
    GRE
    Mark: 11.83
    Place: 3.
    Name: Laura PINTIEL
    Birth Date: 22 FEB 2002
    Nationality:
    ESP
    Mark: 11.94
    Place: 4.
    Name: Lucie MIČUNKOVÁ
    Birth Date: 09 APR 2002
    Nationality:
    CZE
    Mark: 11.96
    Place: 5.
    Name: Zülha ARMUTCU
    Birth Date: 01 AUG 2002
    Nationality:
    TUR
    Mark: 11.98
    Place: 6.
    Name: Ilenia ANGELINI
    Birth Date: 30 MAR 2003
    Nationality:
    ITA
    Mark: 12.01
    Place: 7.
    Name: Soraya BECERRA
    Birth Date: 23 FEB 2004
    Nationality:
    SUI
    Mark: 12.02
    Women's 400m
    Semifinal 1
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Mary JOHN
    Birth Date: 03 MAY 2003
    Nationality:
    GBR
    Mark: 53.17
    Place: 2.
    Name: Veronika ARKHIPOVA
    Birth Date: 18 SEP 2002
    Nationality:
    ANA
    Mark: 53.67
    Place: 3.
    Name: Lara-Noelle STEINBRECHER
    Birth Date: 10 JAN 2003
    Nationality:
    GER
    Mark: 53.85
    Place: 4.
    Name: Mathilde DESCOUX
    Birth Date: 21 JUN 2003
    Nationality:
    FRA
    Mark: 53.99
    Place: 5.
    Name: Lucia PINACCHIO
    Birth Date: 29 JAN 2002
    Nationality:
    ESP
    Mark: 54.73
    Place: 6.
    Name: Tetyana KHARASHCHUK
    Birth Date: 25 JAN 2002
    Nationality:
    UKR
    Mark: 54.78
    Place: 7.
    Name: Lova PERMAN
    Birth Date: 24 APR 2003
    Nationality:
    SWE
    Mark: 55.31
    Place: 8.
    Name: Nikola BISOVÁ
    Birth Date: 23 AUG 2002
    Nationality:
    CZE
    Mark: 55.68
    Semifinal 2
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Kornelia LESIEWICZ
    Birth Date: 14 AUG 2003
    Nationality:
    POL
    Mark: 52.64
    Place: 2.
    Name: Olesya SOLDATOVA
    Birth Date: 16 DEC 2002
    Nationality:
    ANA
    Mark: 53.40
    Place: 3.
    Name: Berta SEGURA
    Birth Date: 06 JUN 2003
    Nationality:
    ESP
    Mark: 54.44
    Place: 4.
    Name: Alexandra ALMICI
    Birth Date: 12 JUL 2002
    Nationality:
    ITA
    Mark: 54.51
    Place: 5.
    Name: Milena ANOKHINA
    Birth Date: 15 FEB 2004
    Nationality:
    ANA
    Mark: 54.88
    Place: 6.
    Name: Carmen AVILÉS
    Birth Date: 05 APR 2002
    Nationality:
    ESP
    Mark: 54.89
    Place: 7.
    Name: Liefde SCHOEMAKER
    Birth Date: 06 DEC 2002
    Nationality:
    BEL
    Mark: 54.92
    Place: 8.
    Name: Astri ERTZGAARD
    Birth Date: 28 MAR 2002
    Nationality:
    NOR
    Mark: 54.98
    Heat 1
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Mary JOHN
    Birth Date: 03 MAY 2003
    Nationality:
    GBR
    Mark: 53.85
    Place: 2.
    Name: Olesya SOLDATOVA
    Birth Date: 16 DEC 2002
    Nationality:
    ANA
    Mark: 54.10
    Place: 3.
    Name: Lucia PINACCHIO
    Birth Date: 29 JAN 2002
    Nationality:
    ESP
    Mark: 54.51
    Place: 4.
    Name: Tetyana KHARASHCHUK
    Birth Date: 25 JAN 2002
    Nationality:
    UKR
    Mark: 54.79
    Place: 5.
    Name: Nikola BISOVÁ
    Birth Date: 23 AUG 2002
    Nationality:
    CZE
    Mark: 55.06
    Place: 6.
    Name: Francesca BIANCHI
    Birth Date: 23 SEP 2002
    Nationality:
    ITA
    Mark: 55.49
    Place: 7.
    Name: Sigrid Kongssund AMLIE
    Birth Date: 01 JAN 2002
    Nationality:
    NOR
    Mark: 55.88
    Heat 2
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Kornelia LESIEWICZ
    Birth Date: 14 AUG 2003
    Nationality:
    POL
    Mark: 53.31
    Place: 2.
    Name: Mathilde DESCOUX
    Birth Date: 21 JUN 2003
    Nationality:
    FRA
    Mark: 54.29
    Place: 3.
    Name: Berta SEGURA
    Birth Date: 06 JUN 2003
    Nationality:
    ESP
    Mark: 54.41
    Place: 4.
    Name: Milena ANOKHINA
    Birth Date: 15 FEB 2004
    Nationality:
    ANA
    Mark: 54.42
    Place: 5.
    Name: Karolina ZBIČAJNIK
    Birth Date: 04 JAN 2005
    Nationality:
    SLO
    Mark: 55.23
    Place: 6.
    Name: Zoe TESSAROLO
    Birth Date: 19 JAN 2003
    Nationality:
    ITA
    Mark: 55.32
    Place: 7.
    Name: Nadiia STETSIUK
    Birth Date: 12 NOV 2004
    Nationality:
    UKR
    Mark: 55.59
    Heat 3
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Veronika ARKHIPOVA
    Birth Date: 18 SEP 2002
    Nationality:
    ANA
    Mark: 53.49
    Place: 2.
    Name: Lara-Noelle STEINBRECHER
    Birth Date: 10 JAN 2003
    Nationality:
    GER
    Mark: 54.35
    Place: 3.
    Name: Lova PERMAN
    Birth Date: 24 APR 2003
    Nationality:
    SWE
    Mark: 54.70
    Place: 4.
    Name: Carmen AVILÉS
    Birth Date: 05 APR 2002
    Nationality:
    ESP
    Mark: 55.17
    Place: 5.
    Name: Nora HAUGEN
    Birth Date: 22 JUL 2003
    Nationality:
    NOR
    Mark: 55.40
    Place: 6.
    Name: Karolína MITANOVÁ
    Birth Date: 15 NOV 2004
    Nationality:
    CZE
    Mark: 55.80
    Place: 7.
    Name: Nicole MILIĆ
    Birth Date: 11 DEC 2004
    Nationality:
    CRO
    Mark: 58.56
    Heat 4
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Alexandra ALMICI
    Birth Date: 12 JUL 2002
    Nationality:
    ITA
    Mark: 54.55
    Place: 2.
    Name: Astri ERTZGAARD
    Birth Date: 28 MAR 2002
    Nationality:
    NOR
    Mark: 54.86
    Place: 3.
    Name: Liefde SCHOEMAKER
    Birth Date: 06 DEC 2002
    Nationality:
    BEL
    Mark: 54.88
    Place: 4.
    Name: Tijana JAPUNDŽIĆ
    Birth Date: 03 NOV 2002
    Nationality:
    SRB
    Mark: 55.18
    Place: 5.
    Name: Anna ORLOVA
    Birth Date: 30 JAN 2002
    Nationality:
    UKR
    Mark: 55.57
    Place: 6.
    Name: Lucie ZAVADILOVÁ
    Birth Date: 21 JAN 2002
    Nationality:
    CZE
    Mark: 55.76
    Place: 7.
    Name: Carlota Meritxell MÁLAGA MORÁN
    Birth Date: 16 JAN 2002
    Nationality:
    AND
    Mark: 58.80
    Women's 800m
    Heat 1
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Veronika SADEK
    Birth Date: 21 JAN 2003
    Nationality:
    SLO
    Mark: 2:06.62
    Place: 2.
    Name: Gabriella K. SZABÓ
    Birth Date: 18 SEP 2002
    Nationality:
    HUN
    Mark: 2:06.87
    Place: 3.
    Name: Annelies NIJSSEN
    Birth Date: 23 AUG 2002
    Nationality:
    BEL
    Mark: 2:07.02
    Place: 4.
    Name: Eleanor COLBOURN
    Birth Date: 07 OCT 2004
    Nationality:
    GBR
    Mark: 2:07.06
    Place: 5.
    Name: Lea AMMANN
    Birth Date: 28 FEB 2002
    Nationality:
    SUI
    Mark: 2:07.59
    Place: 6.
    Name: Claudia Ionela COSTIUC
    Birth Date: 26 JAN 2005
    Nationality:
    ROU
    Mark: 2:15.94
    Heat 2
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Valentina ROSAMILIA
    Birth Date: 27 JAN 2003
    Nationality:
    SUI
    Mark: 2:05.42
    Place: 2.
    Name: Sigrid Bjørnsdatter WAHLBERG
    Birth Date: 20 FEB 2003
    Nationality:
    NOR
    Mark: 2:05.56
    Place: 3.
    Name: Camila GOMES
    Birth Date: 17 AUG 2002
    Nationality:
    POR
    Mark: 2:05.59
    Place: 4.
    Name: Elli Eftychia DELIGIANNI
    Birth Date: 04 JUL 2002
    Nationality:
    GRE
    Mark: 2:05.63
    Place: 5.
    Name: Maeve O'NEILL
    Birth Date: 09 MAR 2004
    Nationality:
    IRL
    Mark: 2:07.91
    Place: 6.
    Name: Dunja SIKIMA
    Birth Date: 11 DEC 2005
    Nationality:
    SRB
    Mark: 2:10.97
    Heat 3
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Audrey WERRO
    Birth Date: 27 MAR 2004
    Nationality:
    SUI
    Mark: 2:07.82
    Place: 2.
    Name: Stephanie MOSS
    Birth Date: 24 MAY 2002
    Nationality:
    GBR
    Mark: 2:08.04
    Place: 3.
    Name: Julia CHEROT
    Birth Date: 28 FEB 2002
    Nationality:
    FRA
    Mark: 2:08.04
    Place: 4.
    Name: Pavla ŠTOUDKOVÁ
    Birth Date: 05 MAR 2003
    Nationality:
    CZE
    Mark: 2:08.79
    Place: 5.
    Name: Federica PANSINI
    Birth Date: 07 JUN 2003
    Nationality:
    ITA
    Mark: 2:09.01
    Place: 6.
    Name: Eglė VAITULEVIČIŪTĖ
    Birth Date: 09 JUN 2002
    Nationality:
    LTU
    Mark: 2:09.21
    Heat 4
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Svitlana ZHULZHYK
    Birth Date: 19 JUL 2002
    Nationality:
    UKR
    Mark: 2:07.81
    Place: 2.
    Name: Anne KNIJNENBURG
    Birth Date: 11 MAR 2002
    Nationality:
    NED
    Mark: 2:08.04
    Place: 3.
    Name: Pernille KARLSEN
    Birth Date: 13 DEC 2002
    Nationality:
    NOR
    Mark: 2:08.13
    Place: 4.
    Name: Adéla STEINSOVÁ
    Birth Date: 13 MAR 2004
    Nationality:
    CZE
    Mark: 2:09.62
    Place: 5.
    Name: Petja KLOJČNIK
    Birth Date: 13 NOV 2004
    Nationality:
    SLO
    Mark: 2:10.25
    Place: 6.
    Name: Larisa Paraschiva TALPIS
    Birth Date: 06 OCT 2003
    Nationality:
    ROU
    Mark: 2:20.18
    Place: 7.
    Name: Merili TIIK
    Birth Date: 19 APR 2005
    Nationality:
    EST
    Mark: 2:21.24
    Women's 3000m
    Heat 1
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Anastasiya PALUYAN
    Birth Date: 03 OCT 2002
    Nationality:
    BLR
    Mark: 9:32.56
    Place: 2.
    Name: Sofia THØGERSEN
    Birth Date: 06 JUL 2005
    Nationality:
    DEN
    Mark: 9:33.40
    Place: 3.
    Name: Lisa MERKEL
    Birth Date: 20 JAN 2003
    Nationality:
    GER
    Mark: 9:33.50
    Place: 4.
    Name: Charlotte PENNEMAN
    Birth Date: 30 MAY 2005
    Nationality:
    BEL
    Mark: 9:35.57
    Place: 5.
    Name: Agate CAUNE
    Birth Date: 07 AUG 2004
    Nationality:
    LAT
    Mark: 9:36.00
    Place: 6.
    Name: Ina Halle HAUGEN
    Birth Date: 22 NOV 2003
    Nationality:
    NOR
    Mark: 9:37.51
    Place: 7.
    Name: Nora LUNDIN
    Birth Date: 22 DEC 2003
    Nationality:
    SWE
    Mark: 9:37.55
    Place: 8.
    Name: Mari RUUD
    Birth Date: 02 SEP 2002
    Nationality:
    NOR
    Mark: 9:57.64
    Place: 9.
    Name: Olimpia BREZA
    Birth Date: 14 FEB 2002
    Nationality:
    POL
    Mark: 10:02.70
    Place: 10.
    Name: Ana SILVA
    Birth Date: 15 AUG 2003
    Nationality:
    POR
    Mark: 10:13.43
    Place:
    Name: Emmy VAN DEN BERG
    Birth Date: 05 OCT 2002
    Nationality:
    NED
    Mark: DNF
    Heat 2
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Megan KEITH
    Birth Date: 23 APR 2002
    Nationality:
    GBR
    Mark: 9:35.77
    Place: 2.
    Name: Anneke VORTMEIER
    Birth Date: 18 MAR 2002
    Nationality:
    GER
    Mark: 9:36.71
    Place: 3.
    Name: Ilona MONONEN
    Birth Date: 18 DEC 2003
    Nationality:
    FIN
    Mark: 9:37.45
    Place: 4.
    Name: Johanna PULTE
    Birth Date: 04 APR 2003
    Nationality:
    GER
    Mark: 9:37.95
    Place: 5.
    Name: Líza HAZUCHOVÁ
    Birth Date: 23 JUL 2002
    Nationality:
    SVK
    Mark: 9:38.75
    Place: 6.
    Name: Silvia GRADIZZI
    Birth Date: 24 JAN 2002
    Nationality:
    ITA
    Mark: 9:40.01
    Place: 7.
    Name: Anna HRYCYK
    Birth Date: 11 JUL 2003
    Nationality:
    POL
    Mark: 9:40.59
    Place: 8.
    Name: Yasna PETROVA
    Birth Date: 16 SEP 2002
    Nationality:
    BUL
    Mark: 9:52.26
    Place: 9.
    Name: Liza ŠAJN
    Birth Date: 05 MAY 2002
    Nationality:
    SLO
    Mark: 9:55.37
    Place: 10.
    Name: Maren Halle HAUGEN
    Birth Date: 22 NOV 2003
    Nationality:
    NOR
    Mark: 10:13.95
    Place:
    Name: Julia SVENNBLAD
    Birth Date: 16 MAR 2003
    Nationality:
    SWE
    Mark: DNF
    Women's 3000mSC
    Heat 1
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Marta SERRANO
    Birth Date: 05 APR 2003
    Nationality:
    ESP
    Mark: 10:21.76
    Place: 2.
    Name: Olivia GÜRTH
    Birth Date: 31 MAY 2002
    Nationality:
    GER
    Mark: 10:22.41
    Place: 3.
    Name: Moona KORKEALAAKSO
    Birth Date: 17 JAN 2002
    Nationality:
    FIN
    Mark: 10:23.02
    Place: 4.
    Name: Natalia BIELAK
    Birth Date: 10 MAY 2002
    Nationality:
    POL
    Mark: 10:24.96
    Place: 5.
    Name: Şevval ÖZDOĞAN
    Birth Date: 03 NOV 2002
    Nationality:
    TUR
    Mark: 10:27.50
    Place: 6.
    Name: Vasiliki KALLIMOGIANNI
    Birth Date: 13 NOV 2004
    Nationality:
    GRE
    Mark: 10:31.72
    Place: 7.
    Name: Katja PATTIS
    Birth Date: 21 MAY 2002
    Nationality:
    ITA
    Mark: 10:32.21
    Place: 8.
    Name: Elena EICHENBERGER
    Birth Date: 01 NOV 2003
    Nationality:
    SUI
    Mark: 10:36.22
    Place: 9.
    Name: Sigrid ALVIK
    Birth Date: 30 MAY 2003
    Nationality:
    NOR
    Mark: 10:38.53
    Place: 10.
    Name: Lotta-Maria MAINE
    Birth Date: 12 MAY 2002
    Nationality:
    FIN
    Mark: 10:45.58
    Place: 11.
    Name: Eszter VARGA
    Birth Date: 02 NOV 2002
    Nationality:
    HUN
    Mark: 10:52.59
    Place: 12.
    Name: Sofia CAFASSO
    Birth Date: 16 FEB 2005
    Nationality:
    ITA
    Mark: 11:00.52
    Place: 13.
    Name: Agnes THUNDAL
    Birth Date: 11 APR 2005
    Nationality:
    SWE
    Mark: 11:10.62
    Place: 14.
    Name: Lowa BRANTH
    Birth Date: 14 MAR 2005
    Nationality:
    SWE
    Mark: 11:12.64
    Heat 2
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Gréta VARGA
    Birth Date: 19 DEC 2003
    Nationality:
    HUN
    Mark: 10:21.85
    Place: 2.
    Name: Ronja FUNCK
    Birth Date: 10 OCT 2004
    Nationality:
    GER
    Mark: 10:31.84
    Place: 3.
    Name: Julia KORALEWSKA
    Birth Date: 17 FEB 2002
    Nationality:
    POL
    Mark: 10:32.02
    Place: 4.
    Name: Leonie SAURER
    Birth Date: 06 SEP 2002
    Nationality:
    SUI
    Mark: 10:32.79
    Place: 5.
    Name: Venla SAARI
    Birth Date: 05 AUG 2003
    Nationality:
    FIN
    Mark: 10:34.23
    Place: 6.
    Name: Pelinsu ŞAHIN
    Birth Date: 24 MAR 2003
    Nationality:
    TUR
    Mark: 10:35.61
    Place: 7.
    Name: Nara ELIPE
    Birth Date: 06 APR 2002
    Nationality:
    ESP
    Mark: 10:42.33
    Place: 8.
    Name: Nina GUILLAUD
    Birth Date: 09 NOV 2002
    Nationality:
    FRA
    Mark: 10:45.94
    Place: 9.
    Name: Nikoleta RAFAILAKI
    Birth Date: 12 MAY 2003
    Nationality:
    GRE
    Mark: 10:49.43
    Place: 10.
    Name: Carolin HINRICHS
    Birth Date: 26 JAN 2004
    Nationality:
    GER
    Mark: 10:55.54
    Place: 11.
    Name: Aurora BADO
    Birth Date: 24 AUG 2002
    Nationality:
    ITA
    Mark: 10:57.10
    Place: 12.
    Name: Katharina GÖTSCHL
    Birth Date: 17 AUG 2002
    Nationality:
    AUT
    Mark: 11:17.41
    Place: 13.
    Name: Saga PROVCI
    Birth Date: 20 OCT 2004
    Nationality:
    SWE
    Mark: 11:26.41
    Women's Pole Vault
    Qualification 1
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Emma BRENTEL
    Birth Date: 08 AUG 2002
    Nationality:
    FRA
    Mark: 4.00
    Place: 1.
    Name: Lisa GRUBER
    Birth Date: 26 APR 2004
    Nationality:
    AUT
    Mark: 4.00
    Place: 3.
    Name: Sina ETTLIN
    Birth Date: 14 NOV 2003
    Nationality:
    SUI
    Mark: 4.00
    Place: 4.
    Name: Viktorie ONDROVÁ
    Birth Date: 24 JUN 2005
    Nationality:
    CZE
    Mark: 4.00
    Place: 5.
    Name: Silja ANDERSSON
    Birth Date: 30 NOV 2003
    Nationality:
    FIN
    Mark: 3.90
    Place: 6.
    Name: Iliana TRIANTAFYLLOU
    Birth Date: 22 MAY 2005
    Nationality:
    GRE
    Mark: 3.90
    Place: 7.
    Name: Gemma TUTTON
    Birth Date: 08 NOV 2004
    Nationality:
    GBR
    Mark: 3.90
    Place: 8.
    Name: Jaione MIKEO
    Birth Date: 03 DEC 2002
    Nationality:
    ESP
    Mark: 3.90
    Place: 9.
    Name: Klara LOESSL
    Birth Date: 26 SEP 2002
    Nationality:
    DEN
    Mark: 3.75
    Place: 10.
    Name: Ella RUBINSHTEIN
    Birth Date: 05 SEP 2002
    Nationality:
    ISR
    Mark: 3.75
    Place: 11.
    Name: Arianna PERONI
    Birth Date: 14 JUL 2002
    Nationality:
    ITA
    Mark: 3.60
    Place:
    Name: Petra GARAMVÖLGYI
    Birth Date: 27 SEP 2003
    Nationality:
    HUN
    Mark: NM
    Place:
    Name: Laura GIESE
    Birth Date: 04 JUN 2002
    Nationality:
    GER
    Mark: NM
    Qualification 2
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Sophie ASHURST
    Birth Date: 26 APR 2003
    Nationality:
    GBR
    Mark: 4.00
    Place: 1.
    Name: Elise RUSSIS
    Birth Date: 30 NOV 2003
    Nationality:
    FRA
    Mark: 4.00
    Place: 3.
    Name: Chiara SISTERMANN
    Birth Date: 26 APR 2004
    Nationality:
    GER
    Mark: 4.00
    Place: 4.
    Name: Sara WINBERG
    Birth Date: 15 JAN 2004
    Nationality:
    SWE
    Mark: 4.00
    Place: 5.
    Name: Anastasia RETSA
    Birth Date: 07 NOV 2003
    Nationality:
    GRE
    Mark: 4.00
    Place: 6.
    Name: Romy BURKHARD
    Birth Date: 02 OCT 2004
    Nationality:
    SUI
    Mark: 4.00
    Place: 7.
    Name: Sarah Franziska VOGEL
    Birth Date: 08 MAY 2002
    Nationality:
    GER
    Mark: 4.00
    Place: 8.
    Name: Niki JOANNIDU
    Birth Date: 27 APR 2004
    Nationality:
    CZE
    Mark: 3.90
    Place: 9.
    Name: Giulia GELMOTTO
    Birth Date: 26 AUG 2004
    Nationality:
    ITA
    Mark: 3.90
    Place: 10.
    Name: Clara FERNÁNDEZ
    Birth Date: 22 OCT 2003
    Nationality:
    ESP
    Mark: 3.90
    Place: 11.
    Name: Veronika ŠEBÁKOVÁ
    Birth Date: 28 SEP 2002
    Nationality:
    CZE
    Mark: 3.75
    Place: 12.
    Name: Ajda OSOLNIK
    Birth Date: 18 OCT 2002
    Nationality:
    SLO
    Mark: 3.60
    Place:
    Name: Barbara COSCULLUELA
    Birth Date: 26 JAN 2004
    Nationality:
    ESP
    Mark: NM
    Women's Triple Jump
    Qualification 1
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Maja ÅSKAG
    Birth Date: 18 DEC 2002
    Nationality:
    SWE
    Mark: 13.62
    Place: 2.
    Name: Temitope OJORA
    Birth Date: 24 JAN 2002
    Nationality:
    GBR
    Mark: 13.43
    Place: 3.
    Name: Darja SOPOVA
    Birth Date: 18 FEB 2002
    Nationality:
    LAT
    Mark: 13.30
    Place: 4.
    Name: Jovana GNJATOVIĆ
    Birth Date: 24 JUL 2002
    Nationality:
    SRB
    Mark: 13.01
    Place: 5.
    Name: Anna GRÄFIN KEYSERLINGK
    Birth Date: 03 SEP 2003
    Nationality:
    GER
    Mark: 13.00
    Place: 6.
    Name: Aminata N’DIAYE
    Birth Date: 10 JAN 2002
    Nationality:
    FRA
    Mark: 13.00
    Place: 7.
    Name: Sotiria RAPTI
    Birth Date: 15 OCT 2003
    Nationality:
    GRE
    Mark: 12.95
    Place: 8.
    Name: Nastassia DROZD
    Birth Date: 19 DEC 2004
    Nationality:
    BLR
    Mark: 12.81
    Place: 9.
    Name: Alyona CHASS
    Birth Date: 25 AUG 2005
    Nationality:
    UKR
    Mark: 12.79
    Place: 10.
    Name: Anna PANENKO
    Birth Date: 12 NOV 2005
    Nationality:
    EST
    Mark: 12.71
    Place: 11.
    Name: Joanna MOSIEK
    Birth Date: 16 FEB 2002
    Nationality:
    POL
    Mark: 12.71
    Place: 12.
    Name: Iuliana DABIJA
    Birth Date: 11 AUG 2003
    Nationality:
    MDA
    Mark: 12.70
    Place: 13.
    Name: Francesca ORSATTI
    Birth Date: 07 JUN 2003
    Nationality:
    ITA
    Mark: 12.63
    Qualification 2
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Sohane AUCAGOS
    Birth Date: 17 MAR 2003
    Nationality:
    FRA
    Mark: 13.49
    Place: 2.
    Name: Hedda Kronstrand KVALVÅG
    Birth Date: 25 JUL 2002
    Nationality:
    NOR
    Mark: 13.22
    Place: 3.
    Name: Greta BRUGNOLO
    Birth Date: 23 OCT 2003
    Nationality:
    ITA
    Mark: 13.22
    Place: 4.
    Name: Anna KOSTENKO
    Birth Date: 27 JUL 2002
    Nationality:
    UKR
    Mark: 13.16
    Place: 5.
    Name: Valeriya VOLOVLIKOVA
    Birth Date: 07 OCT 2002
    Nationality:
    ANA
    Mark: 12.95
    Place: 6.
    Name: Alexia Ioana DOSPIN
    Birth Date: 04 JUL 2003
    Nationality:
    ROU
    Mark: 12.91
    Place: 7.
    Name: Teodora BOBERIĆ
    Birth Date: 02 SEP 2005
    Nationality:
    SRB
    Mark: 12.65
    Place: 8.
    Name: Veronika SKALICKÁ
    Birth Date: 01 AUG 2002
    Nationality:
    CZE
    Mark: 12.59
    Place: 9.
    Name: Marieta MINASYAN
    Birth Date: 17 MAR 2003
    Nationality:
    ARM
    Mark: 12.53
    Place: 10.
    Name: Ilona RUOHOLA
    Birth Date: 14 APR 2003
    Nationality:
    FIN
    Mark: 12.38
    Place: 11.
    Name: Oleksandra CHERNUKHA
    Birth Date: 02 SEP 2004
    Nationality:
    UKR
    Mark: 12.11
    Place: 12.
    Name: Rachela PACE
    Birth Date: 15 JUN 2003
    Nationality:
    MLT
    Mark: 12.09
    Place:
    Name: Tessy EBOSELE
    Birth Date: 28 JUL 2002
    Nationality:
    ESP
    Mark: NM
    Women's Discus Throw
    Qualification 1
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Alida VAN DAALEN
    Birth Date: 12 APR 2002
    Nationality:
    NED
    Mark: 53.05
    Place: 2.
    Name: Özlem BECEREK
    Birth Date: 22 APR 2002
    Nationality:
    TUR
    Mark: 50.47
    Place: 3.
    Name: Pia NORTHOFF
    Birth Date: 11 DEC 2002
    Nationality:
    GER
    Mark: 50.21
    Place: 4.
    Name: Samantha CALLAWAY
    Birth Date: 04 MAR 2002
    Nationality:
    GBR
    Mark: 50.12
    Place: 5.
    Name: Elisabeth THON ROSVOLD
    Birth Date: 13 NOV 2002
    Nationality:
    NOR
    Mark: 50.07
    Place: 6.
    Name: Benedetta BENEDETTI
    Birth Date: 10 APR 2003
    Nationality:
    ITA
    Mark: 47.98
    Place: 7.
    Name: Despoina Areti FILIPPIDOU
    Birth Date: 13 MAR 2003
    Nationality:
    GRE
    Mark: 46.41
    Place: 8.
    Name: Andreea Iuliana LUNGU
    Birth Date: 16 JUL 2002
    Nationality:
    ROU
    Mark: 46.21
    Place: 9.
    Name: Zara OBAMAKINWA
    Birth Date: 30 MAR 2004
    Nationality:
    GBR
    Mark: 45.83
    Place: 10.
    Name: Patricia KELLGREN
    Birth Date: 02 MAR 2003
    Nationality:
    FIN
    Mark: 43.13
    Place: 11.
    Name: Letizia MARSICO
    Birth Date: 21 DEC 2002
    Nationality:
    GER
    Mark: 41.52
    Place: 12.
    Name: Kelly HEINPÕLD
    Birth Date: 21 JAN 2003
    Nationality:
    EST
    Mark: 41.24
    Qualification 2
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Violetta IGNATYEVA
    Birth Date: 16 JAN 2002
    Nationality:
    ANA
    Mark: 56.16
    Place: 2.
    Name: Alina NIKITSENKA
    Birth Date: 14 JUL 2002
    Nationality:
    BLR
    Mark: 53.91
    Place: 3.
    Name: Sofia KESSIDI
    Birth Date: 06 JAN 2002
    Nationality:
    GRE
    Mark: 50.92
    Place: 4.
    Name: Lotta FLATUM
    Birth Date: 19 SEP 2002
    Nationality:
    NOR
    Mark: 50.92
    Place: 5.
    Name: Emma SRALLA
    Birth Date: 26 SEP 2004
    Nationality:
    SWE
    Mark: 49.35
    Place: 6.
    Name: Taia TUNSTALL
    Birth Date: 09 JAN 2002
    Nationality:
    GBR
    Mark: 48.36
    Place: 7.
    Name: Joane SCHOPPA
    Birth Date: 22 MAR 2004
    Nationality:
    GER
    Mark: 47.59
    Place: 8.
    Name: Audrey COUCHOT
    Birth Date: 21 MAR 2002
    Nationality:
    FRA
    Mark: 45.94
    Place: 9.
    Name: Natalia SAINZ
    Birth Date: 11 JAN 2002
    Nationality:
    ESP
    Mark: 45.90
    Place: 10.
    Name: Paulina STUGLYTĖ
    Birth Date: 06 NOV 2004
    Nationality:
    LTU
    Mark: 45.75
    Place: 11.
    Name: Lucija LEKO
    Birth Date: 14 AUG 2003
    Nationality:
    CRO
    Mark: 44.54
    Place: 12.
    Name: Jule INSINNA
    Birth Date: 07 OCT 2003
    Nationality:
    LIE
    Mark: 40.22
    Women's 10,000m Race Walk
    Final 1
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Yuliya KHALILOVA
    Birth Date: 19 NOV 2002
    Nationality:
    ANA
    Mark: 46:14.21
    Place: 2.
    Name: Eliška MARTÍNKOVÁ
    Birth Date: 27 JAN 2002
    Nationality:
    CZE
    Mark: 46:23.74
    Place: 3.
    Name: Maële BIRÉ-HESLOUIS
    Birth Date: 17 DEC 2002
    Nationality:
    FRA
    Mark: 46:32.94
    Place: 4.
    Name: Yekaterina PETROVA
    Birth Date: 03 MAY 2004
    Nationality:
    ANA
    Mark: 46:43.85
    Place: 5.
    Name: Martina CASIRAGHI
    Birth Date: 27 APR 2002
    Nationality:
    ITA
    Mark: 47:08.27
    Place: 6.
    Name: Valeriya SHOLOMITSKA
    Birth Date: 01 AUG 2004
    Nationality:
    UKR
    Mark: 47:49.98
    Place: 7.
    Name: Lizaveta HRYSHKAVICH
    Birth Date: 25 JAN 2003
    Nationality:
    BLR
    Mark: 47:57.40
    Place: 8.
    Name: Tiziana SPILLER
    Birth Date: 23 DEC 2003
    Nationality:
    HUN
    Mark: 48:26.14
    Place: 9.
    Name: Inês MENDES
    Birth Date: 11 APR 2003
    Nationality:
    POR
    Mark: 49:15.98
    Place: 10.
    Name: Eva RICO RUFAS
    Birth Date: 18 JUN 2003
    Nationality:
    ESP
    Mark: 49:19.99
    Place: 11.
    Name: Lucia REDONDO
    Birth Date: 03 AUG 2003
    Nationality:
    ESP
    Mark: 49:37.68
    Place: 12.
    Name: Heta VEIKKOLA
    Birth Date: 23 MAY 2003
    Nationality:
    FIN
    Mark: 49:39.40
    Place: 13.
    Name: Anastasia ANTONOPOULOU
    Birth Date: 27 OCT 2004
    Nationality:
    GRE
    Mark: 49:49.42
    Place: 14.
    Name: Adriana ORNELAS
    Birth Date: 12 MAR 2002
    Nationality:
    POR
    Mark: 50:01.37
    Place: 15.
    Name: Anita LAIOLO
    Birth Date: 19 AUG 2003
    Nationality:
    ITA
    Mark: 50:15.88
    Place: 16.
    Name: Maria Diana LATARETU
    Birth Date: 19 JUN 2002
    Nationality:
    ROU
    Mark: 50:37.82
    Place: 17.
    Name: Bruna MARQUES
    Birth Date: 29 JUL 2002
    Nationality:
    POR
    Mark: 50:48.55
    Place: 18.
    Name: Vittoria DI DATO
    Birth Date: 25 SEP 2003
    Nationality:
    ITA
    Mark: 51:21.22
    Place: 19.
    Name: Paulína AVENOVÁ
    Birth Date: 22 AUG 2004
    Nationality:
    SVK
    Mark: 51:21.73
    Place: 20.
    Name: Yuliya LUTSKA
    Birth Date: 18 AUG 2004
    Nationality:
    UKR
    Mark: 51:31.30
    Place: 21.
    Name: Alžbeta RAGASOVÁ
    Birth Date: 06 APR 2002
    Nationality:
    SVK
    Mark: 51:44.38
    Place: 22.
    Name: Karin DEVALDOVÁ
    Birth Date: 12 JUL 2003
    Nationality:
    SVK
    Mark: 52:22.25
    Place: 23.
    Name: Siri GLITTENBERG
    Birth Date: 10 SEP 2002
    Nationality:
    NOR
    Mark: 52:35.97
    Place: 24.
    Name: Klára HLAVÁČOVÁ
    Birth Date: 01 APR 2003
    Nationality:
    CZE
    Mark: 53:05.77
    Place: 25.
    Name: Ellen SEISTO
    Birth Date: 19 JAN 2003
    Nationality:
    FIN
    Mark: 54:44.84
    Place: 26.
    Name: Judit ERDŐS
    Birth Date: 07 JUL 2005
    Nationality:
    HUN
    Mark: 55:17.93
    Place: 27.
    Name: Sofiia KRYLOVETSKA
    Birth Date: 02 AUG 2003
    Nationality:
    UKR
    Mark: 55:41.37
    Place: 28.
    Name: Emine CEYLAN
    Birth Date: 31 MAY 2004
    Nationality:
    TUR
    Mark: 58:39.60
    Place:
    Name: Elvina CARRE
    Birth Date: 06 FEB 2003
    Nationality:
    FRA
    Mark: DNS
    Place:
    Name: Emily MACHUGH
    Birth Date: 09 SEP 2002
    Nationality:
    IRL
    Mark: DNF
    Place:
    Name: Maren BEKKESTAD
    Birth Date: 30 AUG 2003
    Nationality:
    NOR
    Mark: DNF
    Place:
    Name: Celia VILCHEZ
    Birth Date: 09 OCT 2002
    Nationality:
    ESP
    Mark: DNF
    Combined Events
    Women's 200m
    Combined 1, Wind: +0.7
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Antonia GMÜNDER
    Birth Date: 03 APR 2002
    Nationality:
    SUI
    Mark: 24.95
    Place: 2.
    Name: Tuvalisa ROSENQUIST
    Birth Date: 20 JUN 2002
    Nationality:
    SWE
    Mark: 25.91
    Place: 3.
    Name: Sophie REID
    Birth Date: 29 AUG 2002
    Nationality:
    SWE
    Mark: 26.33
    Place: 4.
    Name: Olivija VAITAITYTĖ
    Birth Date: 10 MAR 2002
    Nationality:
    LTU
    Mark: 26.48
    Place: 5.
    Name: Natálie OLIVOVÁ
    Birth Date: 15 APR 2003
    Nationality:
    CZE
    Mark: 26.72
    Combined 2, Wind: -0.2
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Szabina SZŰCS
    Birth Date: 04 FEB 2002
    Nationality:
    HUN
    Mark: 25.32
    Place: 2.
    Name: Neea KÄYHKÖ
    Birth Date: 17 JAN 2002
    Nationality:
    FIN
    Mark: 25.61
    Place: 3.
    Name: Anja DLAUHY
    Birth Date: 02 JAN 2003
    Nationality:
    AUT
    Mark: 25.61
    Place: 4.
    Name: Anisiya LOCHMAN
    Birth Date: 17 JAN 2003
    Nationality:
    UKR
    Mark: 25.84
    Place: 5.
    Name: Sophia MULDER
    Birth Date: 12 SEP 2002
    Nationality:
    NED
    Mark: 25.95
    Place: 6.
    Name: Kornelia SURA
    Birth Date: 28 JUN 2002
    Nationality:
    POL
    Mark: 26.01
    Place: 7.
    Name: Atėnė ŠLIŽEVIČIŪTĖ
    Birth Date: 22 MAY 2003
    Nationality:
    LTU
    Mark: 26.14
    Combined 3, Wind: +0.5
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Noémie DESAILLY
    Birth Date: 04 JUL 2002
    Nationality:
    FRA
    Mark: 24.71
    Place: 2.
    Name: Pippi Lotta ENOK
    Birth Date: 19 AUG 2002
    Nationality:
    EST
    Mark: 24.75
    Place: 3.
    Name: Saga VANNINEN
    Birth Date: 04 MAY 2003
    Nationality:
    FIN
    Mark: 24.85
    Place: 4.
    Name: Patrīcija OZOLIŅA
    Birth Date: 20 JUN 2002
    Nationality:
    LAT
    Mark: 25.06
    Place: 5.
    Name: Valeriya MUKHOBROD
    Birth Date: 05 MAY 2003
    Nationality:
    UKR
    Mark: 25.45
    Place: 6.
    Name: Lisa WILKER
    Birth Date: 12 JUN 2003
    Nationality:
    NOR
    Mark: 25.62
    Place:
    Name: Sophie KREINER
    Birth Date: 01 MAY 2004
    Nationality:
    AUT
    Mark: DNS
    Combined 4, Wind: +1.0
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Abigail PAWLETT
    Birth Date: 14 JAN 2003
    Nationality:
    GBR
    Mark: 24.32
    Place: 2.
    Name: Marie DEHNING
    Birth Date: 26 MAY 2003
    Nationality:
    GER
    Mark: 24.40
    Place: 3.
    Name: Lara SIEMER
    Birth Date: 13 AUG 2002
    Nationality:
    GER
    Mark: 24.43
    Place: 4.
    Name: Sofie DOKTER
    Birth Date: 19 DEC 2002
    Nationality:
    NED
    Mark: 24.60
    Place: 5.
    Name: Serina RIEDEL
    Birth Date: 12 APR 2003
    Nationality:
    GER
    Mark: 24.83
    Place: 6.
    Name: Sofia COSCULLUELA
    Birth Date: 26 JAN 2004
    Nationality:
    ESP
    Mark: 24.88
    Combined Events
    Women's 100mH
    Combined 1, Wind: +0.7
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Serina RIEDEL
    Birth Date: 12 APR 2003
    Nationality:
    GER
    Mark: 14.25
    Place: 2.
    Name: Kornelia SURA
    Birth Date: 28 JUN 2002
    Nationality:
    POL
    Mark: 14.61
    Place: 3.
    Name: Olivija VAITAITYTĖ
    Birth Date: 10 MAR 2002
    Nationality:
    LTU
    Mark: 14.65
    Place: 4.
    Name: Sophia MULDER
    Birth Date: 12 SEP 2002
    Nationality:
    NED
    Mark: 14.65
    Place: 5.
    Name: Natálie OLIVOVÁ
    Birth Date: 15 APR 2003
    Nationality:
    CZE
    Mark: 14.83
    Place: 6.
    Name: Tuvalisa ROSENQUIST
    Birth Date: 20 JUN 2002
    Nationality:
    SWE
    Mark: 15.00
    Combined 2, Wind: +0.3
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Patrīcija OZOLIŅA
    Birth Date: 20 JUN 2002
    Nationality:
    LAT
    Mark: 14.28
    Place: 2.
    Name: Sophie REID
    Birth Date: 29 AUG 2002
    Nationality:
    SWE
    Mark: 14.54
    Place: 3.
    Name: Lara SIEMER
    Birth Date: 13 AUG 2002
    Nationality:
    GER
    Mark: 14.56
    Place: 4.
    Name: Atėnė ŠLIŽEVIČIŪTĖ
    Birth Date: 22 MAY 2003
    Nationality:
    LTU
    Mark: 14.60
    Place: 5.
    Name: Szabina SZŰCS
    Birth Date: 04 FEB 2002
    Nationality:
    HUN
    Mark: 14.77
    Place:
    Name: Sophie KREINER
    Birth Date: 01 MAY 2004
    Nationality:
    AUT
    Mark: DQ
    Combined 3, Wind: -0.8
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Marie DEHNING
    Birth Date: 26 MAY 2003
    Nationality:
    GER
    Mark: 14.22
    Place: 2.
    Name: Neea KÄYHKÖ
    Birth Date: 17 JAN 2002
    Nationality:
    FIN
    Mark: 14.31
    Place: 3.
    Name: Noémie DESAILLY
    Birth Date: 04 JUL 2002
    Nationality:
    FRA
    Mark: 14.41
    Place: 4.
    Name: Valeriya MUKHOBROD
    Birth Date: 05 MAY 2003
    Nationality:
    UKR
    Mark: 14.54
    Place: 5.
    Name: Pippi Lotta ENOK
    Birth Date: 19 AUG 2002
    Nationality:
    EST
    Mark: 14.61
    Place: 6.
    Name: Anja DLAUHY
    Birth Date: 02 JAN 2003
    Nationality:
    AUT
    Mark: 14.83
    Combined 4, Wind: -0.1
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Saga VANNINEN
    Birth Date: 04 MAY 2003
    Nationality:
    FIN
    Mark: 13.55
    Place: 2.
    Name: Abigail PAWLETT
    Birth Date: 14 JAN 2003
    Nationality:
    GBR
    Mark: 13.75
    Place: 3.
    Name: Sofie DOKTER
    Birth Date: 19 DEC 2002
    Nationality:
    NED
    Mark: 14.01
    Place: 4.
    Name: Sofia COSCULLUELA
    Birth Date: 26 JAN 2004
    Nationality:
    ESP
    Mark: 14.17
    Place: 5.
    Name: Antonia GMÜNDER
    Birth Date: 03 APR 2002
    Nationality:
    SUI
    Mark: 14.27
    Place: 6.
    Name: Anisiya LOCHMAN
    Birth Date: 17 JAN 2003
    Nationality:
    UKR
    Mark: 14.34
    Place: 7.
    Name: Lisa WILKER
    Birth Date: 12 JUN 2003
    Nationality:
    NOR
    Mark: 14.67
    Combined Events
    Women's High Jump
    Combined 1
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Pippi Lotta ENOK
    Birth Date: 19 AUG 2002
    Nationality:
    EST
    Mark: 1.75
    Place: 2.
    Name: Sophia MULDER
    Birth Date: 12 SEP 2002
    Nationality:
    NED
    Mark: 1.72
    Place: 3.
    Name: Marie DEHNING
    Birth Date: 26 MAY 2003
    Nationality:
    GER
    Mark: 1.72
    Place: 3.
    Name: Valeriya MUKHOBROD
    Birth Date: 05 MAY 2003
    Nationality:
    UKR
    Mark: 1.72
    Place: 5.
    Name: Lara SIEMER
    Birth Date: 13 AUG 2002
    Nationality:
    GER
    Mark: 1.69
    Place: 6.
    Name: Olivija VAITAITYTĖ
    Birth Date: 10 MAR 2002
    Nationality:
    LTU
    Mark: 1.69
    Place: 7.
    Name: Sophie REID
    Birth Date: 29 AUG 2002
    Nationality:
    SWE
    Mark: 1.69
    Place: 8.
    Name: Natálie OLIVOVÁ
    Birth Date: 15 APR 2003
    Nationality:
    CZE
    Mark: 1.66
    Place: 9.
    Name: Antonia GMÜNDER
    Birth Date: 03 APR 2002
    Nationality:
    SUI
    Mark: 1.66
    Place: 10.
    Name: Patrīcija OZOLIŅA
    Birth Date: 20 JUN 2002
    Nationality:
    LAT
    Mark: 1.63
    Place: 11.
    Name: Kornelia SURA
    Birth Date: 28 JUN 2002
    Nationality:
    POL
    Mark: 1.63
    Place: 12.
    Name: Sofia COSCULLUELA
    Birth Date: 26 JAN 2004
    Nationality:
    ESP
    Mark: 1.54
    Place: 13.
    Name: Lisa WILKER
    Birth Date: 12 JUN 2003
    Nationality:
    NOR
    Mark: 1.54
    Place: 14.
    Name: Noémie DESAILLY
    Birth Date: 04 JUL 2002
    Nationality:
    FRA
    Mark: 1.48
    Combined 2
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Sofie DOKTER
    Birth Date: 19 DEC 2002
    Nationality:
    NED
    Mark: 1.81
    Place: 2.
    Name: Saga VANNINEN
    Birth Date: 04 MAY 2003
    Nationality:
    FIN
    Mark: 1.78
    Place: 3.
    Name: Atėnė ŠLIŽEVIČIŪTĖ
    Birth Date: 22 MAY 2003
    Nationality:
    LTU
    Mark: 1.78
    Place: 4.
    Name: Szabina SZŰCS
    Birth Date: 04 FEB 2002
    Nationality:
    HUN
    Mark: 1.75
    Place: 5.
    Name: Neea KÄYHKÖ
    Birth Date: 17 JAN 2002
    Nationality:
    FIN
    Mark: 1.75
    Place: 6.
    Name: Anja DLAUHY
    Birth Date: 02 JAN 2003
    Nationality:
    AUT
    Mark: 1.72
    Place: 6.
    Name: Anisiya LOCHMAN
    Birth Date: 17 JAN 2003
    Nationality:
    UKR
    Mark: 1.72
    Place: 6.
    Name: Abigail PAWLETT
    Birth Date: 14 JAN 2003
    Nationality:
    GBR
    Mark: 1.72
    Place: 6.
    Name: Serina RIEDEL
    Birth Date: 12 APR 2003
    Nationality:
    GER
    Mark: 1.72
    Place: 6.
    Name: Tuvalisa ROSENQUIST
    Birth Date: 20 JUN 2002
    Nationality:
    SWE
    Mark: 1.72
    Place:
    Name: Sophie KREINER
    Birth Date: 01 MAY 2004
    Nationality:
    AUT
    Mark: DNS
    Combined Events
    Women's Shot Put
    Combined 1
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Sophia MULDER
    Birth Date: 12 SEP 2002
    Nationality:
    NED
    Mark: 11.85
    Place: 2.
    Name: Tuvalisa ROSENQUIST
    Birth Date: 20 JUN 2002
    Nationality:
    SWE
    Mark: 11.68
    Place: 3.
    Name: Szabina SZŰCS
    Birth Date: 04 FEB 2002
    Nationality:
    HUN
    Mark: 11.40
    Place: 4.
    Name: Sofia COSCULLUELA
    Birth Date: 26 JAN 2004
    Nationality:
    ESP
    Mark: 11.30
    Place: 5.
    Name: Neea KÄYHKÖ
    Birth Date: 17 JAN 2002
    Nationality:
    FIN
    Mark: 11.15
    Place: 6.
    Name: Olivija VAITAITYTĖ
    Birth Date: 10 MAR 2002
    Nationality:
    LTU
    Mark: 10.84
    Place: 7.
    Name: Antonia GMÜNDER
    Birth Date: 03 APR 2002
    Nationality:
    SUI
    Mark: 10.74
    Place: 8.
    Name: Pippi Lotta ENOK
    Birth Date: 19 AUG 2002
    Nationality:
    EST
    Mark: 10.65
    Place: 9.
    Name: Valeriya MUKHOBROD
    Birth Date: 05 MAY 2003
    Nationality:
    UKR
    Mark: 10.35
    Place: 10.
    Name: Kornelia SURA
    Birth Date: 28 JUN 2002
    Nationality:
    POL
    Mark: 9.76
    Place: 11.
    Name: Patrīcija OZOLIŅA
    Birth Date: 20 JUN 2002
    Nationality:
    LAT
    Mark: 9.50
    Place: 12.
    Name: Atėnė ŠLIŽEVIČIŪTĖ
    Birth Date: 22 MAY 2003
    Nationality:
    LTU
    Mark: 9.49
    Place: 13.
    Name: Anja DLAUHY
    Birth Date: 02 JAN 2003
    Nationality:
    AUT
    Mark: 9.12
    Combined 2
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Saga VANNINEN
    Birth Date: 04 MAY 2003
    Nationality:
    FIN
    Mark: 14.90
    Place: 2.
    Name: Noémie DESAILLY
    Birth Date: 04 JUL 2002
    Nationality:
    FRA
    Mark: 13.09
    Place: 3.
    Name: Sophie REID
    Birth Date: 29 AUG 2002
    Nationality:
    SWE
    Mark: 12.85
    Place: 4.
    Name: Marie DEHNING
    Birth Date: 26 MAY 2003
    Nationality:
    GER
    Mark: 12.36
    Place: 5.
    Name: Lara SIEMER
    Birth Date: 13 AUG 2002
    Nationality:
    GER
    Mark: 12.34
    Place: 6.
    Name: Sofie DOKTER
    Birth Date: 19 DEC 2002
    Nationality:
    NED
    Mark: 12.30
    Place: 7.
    Name: Serina RIEDEL
    Birth Date: 12 APR 2003
    Nationality:
    GER
    Mark: 12.13
    Place: 8.
    Name: Anisiya LOCHMAN
    Birth Date: 17 JAN 2003
    Nationality:
    UKR
    Mark: 12.02
    Place: 9.
    Name: Abigail PAWLETT
    Birth Date: 14 JAN 2003
    Nationality:
    GBR
    Mark: 11.73
    Place: 10.
    Name: Lisa WILKER
    Birth Date: 12 JUN 2003
    Nationality:
    NOR
    Mark: 11.63
    Place: 11.
    Name: Natálie OLIVOVÁ
    Birth Date: 15 APR 2003
    Nationality:
    CZE
    Mark: 10.94
    Place:
    Name: Sophie KREINER
    Birth Date: 01 MAY 2004
    Nationality:
    AUT
    Mark: DNS