Tel: +41 (21) 313 4350
    Competition Results

    Competition Results

    Home
    08–11 JUL 2021

    European Athletics U23 Championships

    Hide filters
    Men's 100m
    Heat 1, Wind: +1.3
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Henrik LARSSON
    Birth Date: 30 SEP 1999
    Nationality:
    SWE
    Mark: 10.33
    Place: 2.
    Name: Brandon MINGELI
    Birth Date: 07 SEP 2000
    Nationality:
    GBR
    Mark: 10.45
    Place: 3.
    Name: Pablo MONTALVO
    Birth Date: 20 OCT 1999
    Nationality:
    ESP
    Mark: 10.47
    Place: 4.
    Name: Samuele CECCARELLI
    Birth Date: 09 JAN 2000
    Nationality:
    ITA
    Mark: 10.52
    Place: 5.
    Name: Štěpán HAMPL
    Birth Date: 10 NOV 1999
    Nationality:
    CZE
    Mark: 10.54
    Place: 6.
    Name: Roberts Jānis ZĀLĪTIS
    Birth Date: 14 SEP 2000
    Nationality:
    LAT
    Mark: 10.61
    Place: 7.
    Name: Francesco SANSOVINI
    Birth Date: 18 JAN 2000
    Nationality:
    SMR
    Mark: 10.65
    Heat 2, Wind: +1.6
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Jeremiah AZU
    Birth Date: 15 MAY 2001
    Nationality:
    GBR
    Mark: 10.19
    Place: 2.
    Name: Riku ILLUKKA
    Birth Date: 21 SEP 1999
    Nationality:
    FIN
    Mark: 10.26
    Place: 3.
    Name: Arnau MONNE
    Birth Date: 10 AUG 2000
    Nationality:
    ESP
    Mark: 10.32
    Place: 4.
    Name: Yannick WOLF
    Birth Date: 12 MAY 2000
    Nationality:
    GER
    Mark: 10.34
    Place: 5.
    Name: André PRAZERES
    Birth Date: 23 MAY 1999
    Nationality:
    POR
    Mark: 10.36
    Place: 6.
    Name: Henri SAI
    Birth Date: 04 DEC 2000
    Nationality:
    EST
    Mark: 10.49
    Place: 7.
    Name: Andrii VASYLIEV
    Birth Date: 13 APR 2001
    Nationality:
    UKR
    Mark: 10.49
    Heat 3, Wind: +1.0
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Joshua HARTMANN
    Birth Date: 09 JUN 1999
    Nationality:
    GER
    Mark: 10.37
    Place: 2.
    Name: Sergio LÓPEZ
    Birth Date: 05 JUL 1999
    Nationality:
    ESP
    Mark: 10.40
    Place: 3.
    Name: Dominic ASHWELL
    Birth Date: 13 JUN 1999
    Nationality:
    GBR
    Mark: 10.47
    Place: 4.
    Name: Emil KJÆR
    Birth Date: 20 DEC 1999
    Nationality:
    DEN
    Mark: 10.49
    Place: 5.
    Name: Bradley LESTRADE
    Birth Date: 22 APR 2001
    Nationality:
    SUI
    Mark: 10.54
    Place: 6.
    Name: Erik KOSTRYTSYA
    Birth Date: 18 SEP 1999
    Nationality:
    UKR
    Mark: 10.58
    Place: 7.
    Name: Furkan YILDIRIM
    Birth Date: 06 MAR 1999
    Nationality:
    TUR
    Mark: 10.89
    Men's 400m
    Heat 1
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Ericsson TAVARES
    Birth Date: 29 JAN 2001
    Nationality:
    POR
    Mark: 46.61
    Place: 2.
    Name: Javier SÁNCHEZ
    Birth Date: 12 MAR 2000
    Nationality:
    ESP
    Mark: 46.70
    Place: 3.
    Name: Alex HAYDOCK-WILSON
    Birth Date: 28 JUL 1999
    Nationality:
    GBR
    Mark: 46.70
    Place: 4.
    Name: Boško KIJANOVIĆ
    Birth Date: 21 JUN 2000
    Nationality:
    SRB
    Mark: 46.72
    Place: 5.
    Name: Gregor GRAHOVAC
    Birth Date: 24 APR 2000
    Nationality:
    SLO
    Mark: 47.33
    Place: 6.
    Name: Andreas Haara BAKKETUN
    Birth Date: 21 FEB 2001
    Nationality:
    NOR
    Mark: 47.90
    Heat 2
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Ricky PETRUCCIANI
    Birth Date: 30 JUN 2000
    Nationality:
    SUI
    Mark: 45.95
    Place: 2.
    Name: Edoardo SCOTTI
    Birth Date: 09 MAY 2000
    Nationality:
    ITA
    Mark: 46.41
    Place: 3.
    Name: Ludovic OUCENI
    Birth Date: 01 FEB 2001
    Nationality:
    FRA
    Mark: 46.62
    Place: 4.
    Name: Oliver MURCKO
    Birth Date: 03 MAY 2001
    Nationality:
    SVK
    Mark: 46.93
    Place: 5.
    Name: Jakub MAJERČÁK
    Birth Date: 10 JUL 2000
    Nationality:
    CZE
    Mark: 47.72
    Place: 6.
    Name: Yaroslav DEMCHENKO
    Birth Date: 22 MAR 2000
    Nationality:
    UKR
    Mark: 47.95
    Place:
    Name: Jack RAFTERY
    Birth Date: 26 APR 2001
    Nationality:
    IRL
    Mark: DNF
    Heat 3
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Oleksandr POHORILKO
    Birth Date: 16 APR 2000
    Nationality:
    UKR
    Mark: 46.45
    Place: 2.
    Name: João COELHO
    Birth Date: 04 APR 1999
    Nationality:
    POR
    Mark: 46.85
    Place: 3.
    Name: Lionel SPITZ
    Birth Date: 12 JAN 2001
    Nationality:
    SUI
    Mark: 46.96
    Place: 4.
    Name: Jure GRKMAN
    Birth Date: 29 SEP 1999
    Nationality:
    SLO
    Mark: 47.37
    Place: 5.
    Name: Matteo RAIMONDI
    Birth Date: 22 FEB 2001
    Nationality:
    ITA
    Mark: 47.44
    Place: 6.
    Name: Daniel LEHAR
    Birth Date: 08 SEP 2001
    Nationality:
    CZE
    Mark: 47.70
    Place: 7.
    Name: Senad RAMADANI
    Birth Date: 04 SEP 2000
    Nationality:
    MKD
    Mark: 51.82
    Heat 4
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Jonathan SACOOR
    Birth Date: 01 SEP 1999
    Nationality:
    BEL
    Mark: 46.34
    Place: 2.
    Name: Mihai Cristian PÎSLARU
    Birth Date: 22 MAR 1999
    Nationality:
    ROU
    Mark: 46.42
    Place: 3.
    Name: Netanel DOROTHEA
    Birth Date: 22 NOV 2000
    Nationality:
    NED
    Mark: 46.91
    Place: 4.
    Name: Lovro MESEC KOŠIR
    Birth Date: 11 AUG 1999
    Nationality:
    SLO
    Mark: 47.00
    Place: 5.
    Name: Iļja PETRUŠENKO
    Birth Date: 20 APR 1999
    Nationality:
    LAT
    Mark: 47.44
    Place: 6.
    Name: Filippo MOGGI
    Birth Date: 25 OCT 1999
    Nationality:
    SUI
    Mark: 48.02
    Heat 5
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Mihai Sorin DRINGO
    Birth Date: 06 NOV 2001
    Nationality:
    ROU
    Mark: 46.30
    Place: 2.
    Name: Bernat ERTA
    Birth Date: 15 FEB 2001
    Nationality:
    ESP
    Mark: 46.81
    Place: 3.
    Name: Matěj KRSEK
    Birth Date: 13 MAY 2000
    Nationality:
    CZE
    Mark: 47.15
    Place: 4.
    Name: Riccardo MELI
    Birth Date: 15 APR 2001
    Nationality:
    ITA
    Mark: 47.22
    Place: 5.
    Name: Ioannis NTETSIKAS
    Birth Date: 23 NOV 2000
    Nationality:
    GRE
    Mark: 47.36
    Place: 6.
    Name: Mykyta BARABANOV
    Birth Date: 26 MAY 2001
    Nationality:
    UKR
    Mark: 47.58
    Place: 7.
    Name: Karl-Oskar PAJUS
    Birth Date: 22 NOV 2001
    Nationality:
    EST
    Mark: 49.19
    Men's 1500m
    Heat 1
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: George MILLS
    Birth Date: 12 MAY 1999
    Nationality:
    GBR
    Mark: 3:44.32
    Place: 2.
    Name: Enrique HERREROS
    Birth Date: 15 SEP 1999
    Nationality:
    ESP
    Mark: 3:44.62
    Place: 3.
    Name: Illia KARNAVUKHAU
    Birth Date: 03 JUL 1999
    Nationality:
    BLR
    Mark: 3:45.05
    Place: 4.
    Name: Samuel PIHLSTRÖM
    Birth Date: 08 MAR 2001
    Nationality:
    SWE
    Mark: 3:45.32
    Place: 5.
    Name: Elon ABERGEL
    Birth Date: 11 DEC 1999
    Nationality:
    ISR
    Mark: 3:45.51
    Place: 6.
    Name: Thomas VANOPPEN
    Birth Date: 19 SEP 1999
    Nationality:
    BEL
    Mark: 3:45.91
    Place: 7.
    Name: Josselain BARRELLON VERNAY
    Birth Date: 19 FEB 1999
    Nationality:
    FRA
    Mark: 3:47.22
    Place: 8.
    Name: William DEVANTIER
    Birth Date: 16 APR 2000
    Nationality:
    DEN
    Mark: 3:48.31
    Place: 9.
    Name: Charlie O'DONOVAN
    Birth Date: 06 AUG 1999
    Nationality:
    IRL
    Mark: 3:49.66
    Place: 10.
    Name: Robin VAN RIEL
    Birth Date: 30 APR 2000
    Nationality:
    NED
    Mark: 3:53.49
    Place:
    Name: Pietro ARESE
    Birth Date: 08 OCT 1999
    Nationality:
    ITA
    Mark: DQ
    Heat 2
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Joshua LAY
    Birth Date: 11 APR 2000
    Nationality:
    GBR
    Mark: 3:44.90
    Place: 2.
    Name: Mario GARCÍA
    Birth Date: 29 JUN 1999
    Nationality:
    ESP
    Mark: 3:44.93
    Place: 3.
    Name: Nuno PEREIRA
    Birth Date: 27 NOV 2000
    Nationality:
    POR
    Mark: 3:45.15
    Place: 4.
    Name: Job IJTSMA
    Birth Date: 16 JUN 2000
    Nationality:
    NED
    Mark: 3:45.53
    Place: 5.
    Name: Louis VANDERMESSEN
    Birth Date: 02 APR 2001
    Nationality:
    BEL
    Mark: 3:46.47
    Place: 6.
    Name: Julien STALHANDSKE
    Birth Date: 28 APR 2000
    Nationality:
    SUI
    Mark: 3:46.75
    Place: 7.
    Name: Abubakar ABDULLAHI
    Birth Date: 04 FEB 1999
    Nationality:
    SWE
    Mark: 3:50.72
    Place: 8.
    Name: Matteo GUELFO
    Birth Date: 09 JAN 2001
    Nationality:
    ITA
    Mark: 3:51.75
    Place: 9.
    Name: Szymon ŻYWKO
    Birth Date: 12 APR 1999
    Nationality:
    POL
    Mark: 3:55.39
    Place: 10.
    Name: Vladyslav KOVALENKO
    Birth Date: 27 SEP 1999
    Nationality:
    UKR
    Mark: 3:56.27
    Place:
    Name: Flavien SZOT
    Birth Date: 06 SEP 2001
    Nationality:
    FRA
    Mark: DQ
    Heat 3
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Isaac NADER
    Birth Date: 17 AUG 1999
    Nationality:
    POR
    Mark: 3:44.27
    Place: 2.
    Name: Nesim AMSELLEK
    Birth Date: 08 FEB 1999
    Nationality:
    ITA
    Mark: 3:44.45
    Place: 3.
    Name: Bastien AUGUSTO
    Birth Date: 10 AUG 1999
    Nationality:
    FRA
    Mark: 3:44.74
    Place: 4.
    Name: Ruben VERHEYDEN
    Birth Date: 22 DEC 2000
    Nationality:
    BEL
    Mark: 3:44.95
    Place: 5.
    Name: Carlos SAEZ
    Birth Date: 27 JAN 1999
    Nationality:
    ESP
    Mark: 3:45.24
    Place: 6.
    Name: Elzan BIBIĆ
    Birth Date: 08 JAN 1999
    Nationality:
    SRB
    Mark: 3:45.37
    Place: 7.
    Name: Ruben QUERINJEAN
    Birth Date: 22 DEC 2001
    Nationality:
    LUX
    Mark: 3:46.31
    Place: 8.
    Name: Tiarnan CRORKEN
    Birth Date: 13 JUN 1999
    Nationality:
    GBR
    Mark: 3:46.31
    Place: 9.
    Name: Bram ANDERIESSEN
    Birth Date: 01 AUG 1999
    Nationality:
    NED
    Mark: 3:47.31
    Place: 10.
    Name: Martin PRODANOV
    Birth Date: 16 DEC 1999
    Nationality:
    BUL
    Mark: 3:48.36
    Place: 11.
    Name: Sven WAGNER
    Birth Date: 20 DEC 2001
    Nationality:
    GER
    Mark: 3:52.60
    Men's 10,000m
    Final
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Eduardo MENACHO
    Birth Date: 25 NOV 1999
    Nationality:
    ESP
    Mark: 29:14.92
    Place: 2.
    Name: Florian LE PALLEC
    Birth Date: 31 MAY 1999
    Nationality:
    FRA
    Mark: 29:23.82
    Place: 3.
    Name: Valentin GONDOUIN
    Birth Date: 04 MAR 1999
    Nationality:
    FRA
    Mark: 29:24.40
    Place: 4.
    Name: Pasquale SELVAROLO
    Birth Date: 28 NOV 1999
    Nationality:
    ITA
    Mark: 29:25.56
    Place: 5.
    Name: Luuk MAAS
    Birth Date: 26 AUG 1999
    Nationality:
    NED
    Mark: 29:29.02
    Place: 6.
    Name: Luca URSANO
    Birth Date: 26 APR 1999
    Nationality:
    ITA
    Mark: 29:32.39
    Place: 7.
    Name: Vadym LONSKYY
    Birth Date: 31 MAY 1999
    Nationality:
    UKR
    Mark: 29:37.24
    Place: 8.
    Name: Pierre BORDEAU
    Birth Date: 24 DEC 2000
    Nationality:
    FRA
    Mark: 29:38.39
    Place: 9.
    Name: Marios ANAGNOSTOU
    Birth Date: 08 OCT 1999
    Nationality:
    GRE
    Mark: 29:38.96
    Place: 10.
    Name: Ömer AMAÇTAN
    Birth Date: 05 MAY 2001
    Nationality:
    TUR
    Mark: 29:50.34
    Place: 11.
    Name: David MCGLYNN
    Birth Date: 05 MAY 1999
    Nationality:
    IRL
    Mark: 29:53.06
    Place: 12.
    Name: Artūrs Niklāvs MEDVEDS
    Birth Date: 17 NOV 1999
    Nationality:
    LAT
    Mark: 30:11.32
    Place: 13.
    Name: Hüseyin CAN
    Birth Date: 27 JAN 1999
    Nationality:
    TUR
    Mark: 30:13.26
    Place: 14.
    Name: Trym TØNNESEN
    Birth Date: 04 FEB 2000
    Nationality:
    NOR
    Mark: 30:21.60
    Place: 15.
    Name: Dereje CHEKOLE
    Birth Date: 01 JAN 2000
    Nationality:
    ISR
    Mark: 30:46.98
    Place: 16.
    Name: Ramazan BAŞTUĞ
    Birth Date: 01 DEC 2000
    Nationality:
    TUR
    Mark: 30:54.87
    Place: 17.
    Name: Erik GUNDERSEN
    Birth Date: 05 FEB 2001
    Nationality:
    NOR
    Mark: 31:07.01
    Place: 18.
    Name: Luís OLIVEIRA
    Birth Date: 05 SEP 1999
    Nationality:
    POR
    Mark: 31:08.24
    Place: 19.
    Name: David MELVILLE
    Birth Date: 05 JUN 1999
    Nationality:
    GBR
    Mark: 31:11.42
    Place:
    Name: Matthew NEILL
    Birth Date: 10 OCT 2001
    Nationality:
    IRL
    Mark: DNF
    Place:
    Name: Max POLAK
    Birth Date: 18 FEB 2000
    Nationality:
    NED
    Mark: DNF
    Place:
    Name: Emil MILLÁN DE LA OLIVA
    Birth Date: 24 JUL 2001
    Nationality:
    SWE
    Mark: DNF
    Place:
    Name: Simon STEINSHAMN
    Birth Date: 18 MAR 1999
    Nationality:
    NOR
    Mark: DNF
    Place:
    Name: Maikel PEEMAN
    Birth Date: 14 JAN 1999
    Nationality:
    NED
    Mark: DNF
    Men's 400mH
    Heat 1
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Alex KNIBBS
    Birth Date: 26 APR 1999
    Nationality:
    GBR
    Mark: 50.27
    Place: 2.
    Name: Emil AGYEKUM
    Birth Date: 22 MAY 1999
    Nationality:
    GER
    Mark: 50.39
    Place: 3.
    Name: Matej BALUCH
    Birth Date: 16 OCT 2000
    Nationality:
    SVK
    Mark: 50.70
    Place: 4.
    Name: Sebastian URBANIAK
    Birth Date: 09 JUN 2001
    Nationality:
    POL
    Mark: 50.82
    Place: 5.
    Name: Johan CLAESON
    Birth Date: 05 JAN 2001
    Nationality:
    SWE
    Mark: 51.29
    Place: 6.
    Name: Lukas LESSEL
    Birth Date: 23 DEC 2000
    Nationality:
    EST
    Mark: 51.88
    Place: 7.
    Name: Jack MITCHELL
    Birth Date: 03 FEB 2000
    Nationality:
    IRL
    Mark: 52.07
    Place: 8.
    Name: Ierotheos DRITSAS
    Birth Date: 12 JUN 1999
    Nationality:
    GRE
    Mark: 52.85
    Heat 2
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Alessandro SIBILIO
    Birth Date: 27 APR 1999
    Nationality:
    ITA
    Mark: 50.88
    Place: 2.
    Name: Alastair CHALMERS
    Birth Date: 31 MAR 2000
    Nationality:
    GBR
    Mark: 51.21
    Place: 3.
    Name: Iker Alfonso DE MIGUEL
    Birth Date: 09 APR 1999
    Nationality:
    ESP
    Mark: 51.21
    Place: 4.
    Name: Sales INGLIN
    Birth Date: 27 AUG 1999
    Nationality:
    SUI
    Mark: 51.36
    Place: 5.
    Name: Uladzimir ZHADZKA
    Birth Date: 13 NOV 1999
    Nationality:
    BLR
    Mark: 52.30
    Place: 6.
    Name: Michal HUSEK
    Birth Date: 19 MAR 2001
    Nationality:
    CZE
    Mark: 52.39
    Place: 7.
    Name: Nikolasz CSÓKÁS
    Birth Date: 08 AUG 2000
    Nationality:
    HUN
    Mark: 54.20
    Heat 3
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Ramsey ANGELA
    Birth Date: 06 NOV 1999
    Nationality:
    NED
    Mark: 50.26
    Place: 2.
    Name: Krzysztof HOŁUB
    Birth Date: 27 JUL 2000
    Nationality:
    POL
    Mark: 51.02
    Place: 3.
    Name: Julien BONVIN
    Birth Date: 10 JAN 1999
    Nationality:
    SUI
    Mark: 51.31
    Place: 4.
    Name: Leonardo PUCA
    Birth Date: 14 MAR 2000
    Nationality:
    ITA
    Mark: 51.60
    Place: 5.
    Name: Filip LIČMAN
    Birth Date: 19 JAN 2000
    Nationality:
    CZE
    Mark: 51.66
    Place: 6.
    Name: Darius Marian FAGARAS
    Birth Date: 12 DEC 2001
    Nationality:
    ROU
    Mark: 52.28
    Place: 7.
    Name: Leo KÖHLDORFER
    Birth Date: 29 APR 2001
    Nationality:
    AUT
    Mark: 52.72
    Heat 4
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Patrik DÖMÖTÖR
    Birth Date: 13 DEC 2000
    Nationality:
    SVK
    Mark: 51.07
    Place: 2.
    Name: Omri SHIFF
    Birth Date: 10 NOV 2000
    Nationality:
    ISR
    Mark: 51.25
    Place: 3.
    Name: Tuur BRAS
    Birth Date: 05 OCT 1999
    Nationality:
    BEL
    Mark: 51.34
    Place: 4.
    Name: Jesús David DELGADO
    Birth Date: 17 JUN 1999
    Nationality:
    ESP
    Mark: 51.35
    Place: 5.
    Name: Michele BERTOLDO
    Birth Date: 19 SEP 2001
    Nationality:
    ITA
    Mark: 51.85
    Place: 6.
    Name: Yuben MUNARY GONÇALVES
    Birth Date: 25 SEP 1999
    Nationality:
    POR
    Mark: 51.94
    Place: 7.
    Name: Nahom YIRGA
    Birth Date: 27 SEP 2001
    Nationality:
    SUI
    Mark: 52.20
    Place:
    Name: Carl BENGTSTRÖM
    Birth Date: 13 JAN 2000
    Nationality:
    SWE
    Mark: DNS
    Men's Pole Vault
    Qualification 1
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Sondre GUTTORMSEN
    Birth Date: 01 JUN 1999
    Nationality:
    NOR
    Mark: 5.35
    Place: 1.
    Name: Emmanouil KARALIS
    Birth Date: 20 OCT 1999
    Nationality:
    GRE
    Mark: 5.35
    Place: 1.
    Name: Pål Haugen LILLEFOSSE
    Birth Date: 04 JUN 2001
    Nationality:
    NOR
    Mark: 5.35
    Place: 4.
    Name: Thibaut COLLET
    Birth Date: 17 JUN 1999
    Nationality:
    FRA
    Mark: 5.35
    Place: 5.
    Name: Illya KRAVCHENKO
    Birth Date: 08 AUG 2000
    Nationality:
    UKR
    Mark: 5.20
    Place: 6.
    Name: Ivan DE ANGELIS
    Birth Date: 03 MAR 2001
    Nationality:
    ITA
    Mark: 5.05
    Place: 7.
    Name: Felix EICHENBERGER
    Birth Date: 26 JUL 2001
    Nationality:
    SUI
    Mark: 4.90
    Place:
    Name: Antonios SANTAS
    Birth Date: 11 SEP 2001
    Nationality:
    GRE
    Mark: NM
    Place:
    Name: Nicolò FUSARO
    Birth Date: 19 SEP 1999
    Nationality:
    ITA
    Mark: NM
    Qualification 2
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Ethan CORMONT
    Birth Date: 29 SEP 2000
    Nationality:
    FRA
    Mark: 5.35
    Place: 1.
    Name: Eerik HAAMER
    Birth Date: 06 JAN 2001
    Nationality:
    EST
    Mark: 5.35
    Place: 1.
    Name: Ersu ŞAŞMA
    Birth Date: 30 SEP 1999
    Nationality:
    TUR
    Mark: 5.35
    Place: 4.
    Name: Riccardo KLOTZ
    Birth Date: 15 JAN 1999
    Nationality:
    AUT
    Mark: 5.20
    Place: 5.
    Name: Carlos PITRA
    Birth Date: 23 DEC 2000
    Nationality:
    POR
    Mark: 5.20
    Place: 6.
    Name: Alex GRACIA
    Birth Date: 20 DEC 2000
    Nationality:
    ESP
    Mark: 5.20
    Place: 7.
    Name: Ioannis RIZOS
    Birth Date: 02 MAR 2000
    Nationality:
    GRE
    Mark: 5.20
    Place: 8.
    Name: Artur BORTNIKOV
    Birth Date: 13 JUN 2000
    Nationality:
    UKR
    Mark: 5.05
    Place: 9.
    Name: Andrea MARIN
    Birth Date: 29 JAN 1999
    Nationality:
    ITA
    Mark: 4.90
    Place:
    Name: Simen GUTTORMSEN
    Birth Date: 19 JAN 2001
    Nationality:
    NOR
    Mark: NM
    Men's Long Jump
    Qualification 1
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Jaime GUERRA
    Birth Date: 30 OCT 1999
    Nationality:
    ESP
    Mark: 7.96
    Place: 2.
    Name: Hüseyin OCAK
    Birth Date: 09 FEB 1999
    Nationality:
    TUR
    Mark: 7.81
    Place: 3.
    Name: Henrik FLÅTNES
    Birth Date: 26 DEC 2001
    Nationality:
    NOR
    Mark: 7.74
    Place: 4.
    Name: Anton KOPYTKO
    Birth Date: 18 AUG 1999
    Nationality:
    UKR
    Mark: 7.71
    Place: 5.
    Name: Piotr TARKOWSKI
    Birth Date: 10 AUG 1999
    Nationality:
    POL
    Mark: 7.69
    Place: 6.
    Name: Jules POMMERY
    Birth Date: 22 JAN 2001
    Nationality:
    FRA
    Mark: 7.65
    Place: 7.
    Name: Dino SUBAŠIČ
    Birth Date: 26 JAN 1999
    Nationality:
    SLO
    Mark: 7.54
    Place: 8.
    Name: Ken-Mark MINKOVSKI
    Birth Date: 13 OCT 2001
    Nationality:
    EST
    Mark: 7.37
    Place: 9.
    Name: Dimitrije NOVAKOVIĆ
    Birth Date: 06 OCT 2000
    Nationality:
    SRB
    Mark: 7.25
    Qualification 2
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Simon EHAMMER
    Birth Date: 07 FEB 2000
    Nationality:
    SUI
    Mark: 7.95
    Place: 2.
    Name: Bastien CADEOT
    Birth Date: 03 AUG 2001
    Nationality:
    FRA
    Mark: 7.63
    Place: 3.
    Name: Boris LINKOV
    Birth Date: 24 JUL 2000
    Nationality:
    BUL
    Mark: 7.50
    Place: 4.
    Name: Marko VLAHOVIĆ
    Birth Date: 08 MAY 2001
    Nationality:
    SRB
    Mark: 7.48
    Place: 5.
    Name: Dominik PÁZMÁNDI
    Birth Date: 06 APR 2000
    Nationality:
    HUN
    Mark: 7.36
    Place: 6.
    Name: Eneko CARRASCAL
    Birth Date: 03 NOV 1999
    Nationality:
    ESP
    Mark: 7.35
    Place: 7.
    Name: Žan VIHER
    Birth Date: 13 JAN 1999
    Nationality:
    SLO
    Mark: 7.33
    Place: 8.
    Name: Yahor ZNUDAU
    Birth Date: 07 MAR 2000
    Nationality:
    BLR
    Mark: 7.32
    Place: 9.
    Name: Mathias KOLLBERG
    Birth Date: 30 JUN 2000
    Nationality:
    NOR
    Mark: 6.78
    Men's Shot Put
    Final
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Dzmitry KARPUK
    Birth Date: 05 NOV 1999
    Nationality:
    BLR
    Mark: 20.33
    Place: 2.
    Name: Alperen KARAHAN
    Birth Date: 27 OCT 2000
    Nationality:
    TUR
    Mark: 19.75
    Place: 3.
    Name: Odysseas MOUZENIDIS
    Birth Date: 30 JUN 1999
    Nationality:
    GRE
    Mark: 19.41
    Place: 4.
    Name: Aleh TAMASHEVICH
    Birth Date: 31 MAY 2000
    Nationality:
    BLR
    Mark: 19.29
    Place: 5.
    Name: Eric MAIHÖFER
    Birth Date: 16 JUN 2001
    Nationality:
    GER
    Mark: 19.27
    Place: 6.
    Name: Riccardo FERRARA
    Birth Date: 22 JAN 2001
    Nationality:
    ITA
    Mark: 18.97
    Place: 7.
    Name: Arttu KORKEASALO
    Birth Date: 04 FEB 2000
    Nationality:
    FIN
    Mark: 18.93
    Place: 8.
    Name: Piotr GOŹDZIEWICZ
    Birth Date: 23 MAR 2001
    Nationality:
    POL
    Mark: 18.32
    Place: 9.
    Name: Valentin MOLL
    Birth Date: 24 AUG 1999
    Nationality:
    GER
    Mark: 18.17
    Place: 10.
    Name: Bogdan ZDRAVKOVIĆ
    Birth Date: 27 MAR 1999
    Nationality:
    SRB
    Mark: 17.98
    Place: 11.
    Name: David TUPÝ
    Birth Date: 22 OCT 2000
    Nationality:
    CZE
    Mark: 17.26
    Place:
    Name: Aliaksei ALEKSANDROVICH
    Birth Date: 02 JAN 2001
    Nationality:
    BLR
    Mark: NM
    Qualification 1
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Dzmitry KARPUK
    Birth Date: 05 NOV 1999
    Nationality:
    BLR
    Mark: 19.28
    Place: 2.
    Name: Odysseas MOUZENIDIS
    Birth Date: 30 JUN 1999
    Nationality:
    GRE
    Mark: 19.20
    Place: 3.
    Name: Valentin MOLL
    Birth Date: 24 AUG 1999
    Nationality:
    GER
    Mark: 18.98
    Place: 4.
    Name: Riccardo FERRARA
    Birth Date: 22 JAN 2001
    Nationality:
    ITA
    Mark: 18.97
    Place: 5.
    Name: Arttu KORKEASALO
    Birth Date: 04 FEB 2000
    Nationality:
    FIN
    Mark: 18.89
    Place: 6.
    Name: David TUPÝ
    Birth Date: 22 OCT 2000
    Nationality:
    CZE
    Mark: 18.11
    Place: 7.
    Name: Fred MOUDANI-LIKIBI
    Birth Date: 10 MAY 1999
    Nationality:
    FRA
    Mark: 17.89
    Place: 8.
    Name: Artem LEVCHENKO
    Birth Date: 03 SEP 1999
    Nationality:
    UKR
    Mark: 17.88
    Place: 9.
    Name: Miguel GÓMEZ
    Birth Date: 02 JAN 2001
    Nationality:
    ESP
    Mark: 17.52
    Place: 10.
    Name: László KOVÁCS
    Birth Date: 12 MAY 2000
    Nationality:
    HUN
    Mark: 17.44
    Place: 11.
    Name: Risto DROBNJAK
    Birth Date: 16 FEB 2000
    Nationality:
    MNE
    Mark: 17.04
    Place: 12.
    Name: Jakub HÉŽA
    Birth Date: 23 MAY 2000
    Nationality:
    CZE
    Mark: 16.98
    Place: 13.
    Name: Fatih ALPASLAN
    Birth Date: 25 FEB 2000
    Nationality:
    TUR
    Mark: 16.90
    Place: 14.
    Name: Dino TUMBUL
    Birth Date: 13 AUG 2001
    Nationality:
    SRB
    Mark: 16.68
    Qualification 2
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Alperen KARAHAN
    Birth Date: 27 OCT 2000
    Nationality:
    TUR
    Mark: 19.05
    Place: 2.
    Name: Eric MAIHÖFER
    Birth Date: 16 JUN 2001
    Nationality:
    GER
    Mark: 18.61
    Place: 3.
    Name: Aleh TAMASHEVICH
    Birth Date: 31 MAY 2000
    Nationality:
    BLR
    Mark: 18.59
    Place: 4.
    Name: Piotr GOŹDZIEWICZ
    Birth Date: 23 MAR 2001
    Nationality:
    POL
    Mark: 18.36
    Place: 5.
    Name: Aliaksei ALEKSANDROVICH
    Birth Date: 02 JAN 2001
    Nationality:
    BLR
    Mark: 18.15
    Place: 6.
    Name: Bogdan ZDRAVKOVIĆ
    Birth Date: 27 MAR 1999
    Nationality:
    SRB
    Mark: 18.12
    Place: 7.
    Name: Tadeáš PROCHÁZKA
    Birth Date: 30 JUL 1999
    Nationality:
    CZE
    Mark: 18.06
    Place: 8.
    Name: Eero AHOLA
    Birth Date: 15 JAN 1999
    Nationality:
    FIN
    Mark: 17.96
    Place: 9.
    Name: Balázs TÓTH
    Birth Date: 09 MAY 2000
    Nationality:
    HUN
    Mark: 17.94
    Place: 10.
    Name: Mattijs MOLS
    Birth Date: 22 APR 2000
    Nationality:
    NED
    Mark: 17.65
    Place: 11.
    Name: Adrián BARAN
    Birth Date: 14 DEC 1999
    Nationality:
    SVK
    Mark: 17.16
    Place: 12.
    Name: Francesco TRABACCA
    Birth Date: 28 JUN 2000
    Nationality:
    ITA
    Mark: 17.06
    Place: 13.
    Name: Iason MACHAIRAS
    Birth Date: 17 NOV 2000
    Nationality:
    GRE
    Mark: 16.82
    Place: 14.
    Name: Nermin ŠTITKOVAC
    Birth Date: 09 SEP 2000
    Nationality:
    BIH
    Mark: 16.59
    Men's Discus Throw
    Qualification 1
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Kristjan ČEH
    Birth Date: 17 FEB 1999
    Nationality:
    SLO
    Mark: 65.59
    Place: 2.
    Name: Korbinian HÄßLER
    Birth Date: 08 FEB 2000
    Nationality:
    GER
    Mark: 57.71
    Place: 3.
    Name: Giorgos KONIARAKIS
    Birth Date: 07 FEB 1999
    Nationality:
    CYP
    Mark: 57.36
    Place: 4.
    Name: Michal FOREJT
    Birth Date: 13 JUL 2000
    Nationality:
    CZE
    Mark: 56.39
    Place: 5.
    Name: Oleksiy KYRYLIN
    Birth Date: 13 APR 2001
    Nationality:
    UKR
    Mark: 56.19
    Place: 6.
    Name: Jakub LEWOSZEWSKI
    Birth Date: 07 FEB 2000
    Nationality:
    POL
    Mark: 54.28
    Place: 7.
    Name: Armandas MILIAUSKAS
    Birth Date: 21 OCT 2000
    Nationality:
    LTU
    Mark: 54.05
    Place: 8.
    Name: Jakub FOREJT
    Birth Date: 13 JUL 2000
    Nationality:
    CZE
    Mark: 53.35
    Place: 9.
    Name: Samuel KOVÁČ
    Birth Date: 13 AUG 1999
    Nationality:
    SVK
    Mark: 52.96
    Place: 10.
    Name: Diego CASAS
    Birth Date: 29 APR 1999
    Nationality:
    ESP
    Mark: 51.39
    Place: 11.
    Name: Fatih ALPASLAN
    Birth Date: 25 FEB 2000
    Nationality:
    TUR
    Mark: 49.58
    Place:
    Name: Tom REUX
    Birth Date: 24 FEB 1999
    Nationality:
    FRA
    Mark: NM
    Place:
    Name: Carmelo Alessandro MUSCI
    Birth Date: 30 MAY 2001
    Nationality:
    ITA
    Mark: NM
    Qualification 2
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Yauheni BAHUTSKI
    Birth Date: 07 SEP 1999
    Nationality:
    BLR
    Mark: 62.77
    Place: 2.
    Name: Yasiel SOTERO
    Birth Date: 28 DEC 2001
    Nationality:
    ESP
    Mark: 59.86
    Place: 3.
    Name: Emanuel SOUSA
    Birth Date: 04 APR 1999
    Nationality:
    POR
    Mark: 57.31
    Place: 4.
    Name: Martynas ALEKNA
    Birth Date: 25 AUG 2000
    Nationality:
    LTU
    Mark: 57.16
    Place: 5.
    Name: Osman KUL
    Birth Date: 27 FEB 2000
    Nationality:
    TUR
    Mark: 56.67
    Place: 6.
    Name: Enrico SACCOMANO
    Birth Date: 12 FEB 2001
    Nationality:
    ITA
    Mark: 55.67
    Place: 7.
    Name: Aleks HRISTOV
    Birth Date: 23 MAR 2000
    Nationality:
    BUL
    Mark: 54.59
    Place: 8.
    Name: Mimir SIGURDSSON
    Birth Date: 10 JAN 1999
    Nationality:
    ISL
    Mark: 54.54
    Place: 9.
    Name: Petr PROCHÁZKA
    Birth Date: 23 FEB 1999
    Nationality:
    CZE
    Mark: 53.84
    Place: 10.
    Name: Fabian WEINBERG
    Birth Date: 26 MAY 2001
    Nationality:
    NOR
    Mark: 53.50
    Place: 11.
    Name: Kevin SAKSON
    Birth Date: 04 MAY 2000
    Nationality:
    EST
    Mark: 53.44
    Place: 12.
    Name: Lukas HAMRIN
    Birth Date: 14 JAN 1999
    Nationality:
    SWE
    Mark: 52.91
    Place: 13.
    Name: Casper JØRGENSEN
    Birth Date: 11 APR 1999
    Nationality:
    DEN
    Mark: 52.82
    Place: 14.
    Name: Robin VRBEK
    Birth Date: 09 JUL 2001
    Nationality:
    SLO
    Mark: 51.43
    Men's Hammer Throw
    Qualification 1
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Mykhaylo KOKHAN
    Birth Date: 22 JAN 2001
    Nationality:
    UKR
    Mark: 74.07
    Place: 2.
    Name: Giorgio OLIVIERI
    Birth Date: 05 NOV 2000
    Nationality:
    ITA
    Mark: 71.16
    Place: 3.
    Name: Christos FRANTZESKAKIS
    Birth Date: 26 APR 2000
    Nationality:
    GRE
    Mark: 69.99
    Place: 4.
    Name: Donát VARGA
    Birth Date: 08 APR 2000
    Nationality:
    HUN
    Mark: 67.44
    Place: 5.
    Name: Mihăiță Andrei MICU
    Birth Date: 27 SEP 1999
    Nationality:
    ROU
    Mark: 67.39
    Place: 6.
    Name: Earwyn ABDOU
    Birth Date: 30 JUN 1999
    Nationality:
    FRA
    Mark: 65.90
    Place: 7.
    Name: Dzianis SHABASAU
    Birth Date: 27 MAR 2000
    Nationality:
    BLR
    Mark: 65.67
    Place: 8.
    Name: Halil YILMAZER
    Birth Date: 24 AUG 2001
    Nationality:
    TUR
    Mark: 64.17
    Place: 9.
    Name: Sean MOCKLER
    Birth Date: 15 DEC 2000
    Nationality:
    IRL
    Mark: 63.95
    Qualification 2
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Hugo TAVERNIER
    Birth Date: 01 DEC 1999
    Nationality:
    FRA
    Mark: 70.88
    Place: 2.
    Name: Ragnar CARLSSON
    Birth Date: 16 NOV 2000
    Nationality:
    SWE
    Mark: 70.67
    Place: 3.
    Name: Mykhailo HAVRYLIUK
    Birth Date: 19 JAN 1999
    Nationality:
    UKR
    Mark: 70.54
    Place: 4.
    Name: Gábor CZELLER
    Birth Date: 03 JUL 1999
    Nationality:
    HUN
    Mark: 67.85
    Place: 5.
    Name: Markelo MEMA
    Birth Date: 24 MAY 2001
    Nationality:
    GRE
    Mark: 66.41
    Place: 6.
    Name: Benedek DOMA
    Birth Date: 17 OCT 2001
    Nationality:
    HUN
    Mark: 65.19
    Place: 7.
    Name: Ben HAWKES
    Birth Date: 08 NOV 2000
    Nationality:
    GBR
    Mark: 65.06
    Place: 8.
    Name: Batuhan HIZAL
    Birth Date: 14 JAN 2000
    Nationality:
    TUR
    Mark: 64.38
    Place: 9.
    Name: Lasha-Giorgi GURGENIDZE
    Birth Date: 05 OCT 1999
    Nationality:
    GEO
    Mark: 64.25
    Place: 10.
    Name: Hans BARRETT
    Birth Date: 04 AUG 1999
    Nationality:
    DEN
    Mark: 61.80
    Women's 100m
    Semifinal 1, Wind: +3.0
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Rani ROSIUS
    Birth Date: 25 APR 2000
    Nationality:
    BEL
    Mark: 11.16
    Place: 2.
    Name: Vittoria FONTANA
    Birth Date: 23 JUL 2000
    Nationality:
    ITA
    Mark: 11.28
    Place: 3.
    Name: Cynthia REINLE
    Birth Date: 06 MAY 2000
    Nationality:
    SUI
    Mark: 11.33
    Place: 4.
    Name: Jaël BESTUÉ
    Birth Date: 24 SEP 2000
    Nationality:
    ESP
    Mark: 11.36
    Place: 5.
    Name: Magdalena LINDNER
    Birth Date: 14 APR 2000
    Nationality:
    AUT
    Mark: 11.41
    Place: 6.
    Name: Mizgin AY
    Birth Date: 01 JAN 2000
    Nationality:
    TUR
    Mark: 11.44
    Place: 7.
    Name: Keshia Beverly KWADWO
    Birth Date: 10 JUL 1999
    Nationality:
    GER
    Mark: 11.45
    Place: 8.
    Name: Aitana RODRIGO
    Birth Date: 15 MAR 2000
    Nationality:
    ESP
    Mark: 11.66
    Semifinal 2, Wind: +1.3
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Kristal AWUAH
    Birth Date: 07 AUG 1999
    Nationality:
    GBR
    Mark: 11.33
    Place: 2.
    Name: Patrizia VAN DER WEKEN
    Birth Date: 12 NOV 1999
    Nationality:
    LUX
    Mark: 11.52
    Place: 3.
    Name: Zaynab DOSSO
    Birth Date: 12 SEP 1999
    Nationality:
    ITA
    Mark: 11.57
    Place: 4.
    Name: Alisha REES
    Birth Date: 16 APR 1999
    Nationality:
    GBR
    Mark: 11.57
    Place: 5.
    Name: Boglárka TAKÁCS
    Birth Date: 28 AUG 2001
    Nationality:
    HUN
    Mark: 11.65
    Place: 6.
    Name: Magdalena STEFANOWICZ
    Birth Date: 21 SEP 2000
    Nationality:
    POL
    Mark: 11.70
    Place: 7.
    Name: Viktoriya RATNIKOVA
    Birth Date: 15 MAY 1999
    Nationality:
    UKR
    Mark: 11.80
    Place: 8.
    Name: Ingvild MEINSETH
    Birth Date: 31 MAR 1999
    Nationality:
    NOR
    Mark: 11.87
    Semifinal 3, Wind: +0.3
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Lilly KADEN
    Birth Date: 06 SEP 2001
    Nationality:
    GER
    Mark: 11.28
    Place: 2.
    Name: Klaudia ADAMEK
    Birth Date: 22 MAR 1999
    Nationality:
    POL
    Mark: 11.35
    Place: 3.
    Name: Molly SCOTT
    Birth Date: 30 MAR 1999
    Nationality:
    IRL
    Mark: 11.47
    Place: 4.
    Name: Marina Andreea BABOI
    Birth Date: 04 JUN 1999
    Nationality:
    ROU
    Mark: 11.55
    Place: 5.
    Name: Julia HENRIKSSON
    Birth Date: 11 JUL 2000
    Nationality:
    SWE
    Mark: 11.56
    Place: 6.
    Name: Paulina GUZOWSKA
    Birth Date: 17 JUN 2000
    Nationality:
    POL
    Mark: 11.61
    Place: 7.
    Name: Giorgia BELLINAZZI
    Birth Date: 20 JUL 2000
    Nationality:
    ITA
    Mark: 11.73
    Place: 8.
    Name: Nathacha KOUNI
    Birth Date: 18 FEB 2001
    Nationality:
    SUI
    Mark: 11.90
    Heat 1, Wind: +1.0
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Vittoria FONTANA
    Birth Date: 23 JUL 2000
    Nationality:
    ITA
    Mark: 11.44
    Place: 2.
    Name: Alisha REES
    Birth Date: 16 APR 1999
    Nationality:
    GBR
    Mark: 11.55
    Place: 3.
    Name: Paulina GUZOWSKA
    Birth Date: 17 JUN 2000
    Nationality:
    POL
    Mark: 11.57
    Place: 4.
    Name: Boglárka TAKÁCS
    Birth Date: 28 AUG 2001
    Nationality:
    HUN
    Mark: 11.64
    Place: 5.
    Name: Aitana RODRIGO
    Birth Date: 15 MAR 2000
    Nationality:
    ESP
    Mark: 11.68
    Place: 6.
    Name: Johana KAISEROVÁ
    Birth Date: 24 JAN 2000
    Nationality:
    CZE
    Mark: 11.83
    Place: 7.
    Name: Carla SCICLUNA
    Birth Date: 27 JAN 2001
    Nationality:
    MLT
    Mark: 12.05
    Heat 2, Wind: +0.1
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Rani ROSIUS
    Birth Date: 25 APR 2000
    Nationality:
    BEL
    Mark: 11.41
    Place: 2.
    Name: Lilly KADEN
    Birth Date: 06 SEP 2001
    Nationality:
    GER
    Mark: 11.41
    Place: 3.
    Name: Julia HENRIKSSON
    Birth Date: 11 JUL 2000
    Nationality:
    SWE
    Mark: 11.63
    Place: 4.
    Name: Marina Andreea BABOI
    Birth Date: 04 JUN 1999
    Nationality:
    ROU
    Mark: 11.66
    Place: 5.
    Name: Aoife LYNCH
    Birth Date: 14 MAY 1999
    Nationality:
    IRL
    Mark: 11.88
    Place: 6.
    Name: Katsiaryna ZHYVAYEVA
    Birth Date: 14 FEB 2000
    Nationality:
    BLR
    Mark: 11.89
    Place: 7.
    Name: Tiana Ósk WHITWORTH
    Birth Date: 06 JUL 2000
    Nationality:
    ISL
    Mark: 12.21
    Heat 3, Wind: +0.4
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Klaudia ADAMEK
    Birth Date: 22 MAR 1999
    Nationality:
    POL
    Mark: 11.30
    Place: 2.
    Name: Keshia Beverly KWADWO
    Birth Date: 10 JUL 1999
    Nationality:
    GER
    Mark: 11.55
    Place: 3.
    Name: Viktoriya RATNIKOVA
    Birth Date: 15 MAY 1999
    Nationality:
    UKR
    Mark: 11.68
    Place: 4.
    Name: Giorgia BELLINAZZI
    Birth Date: 20 JUL 2000
    Nationality:
    ITA
    Mark: 11.74
    Place: 5.
    Name: Ingvild MEINSETH
    Birth Date: 31 MAR 1999
    Nationality:
    NOR
    Mark: 11.75
    Place: 6.
    Name: Nathacha KOUNI
    Birth Date: 18 FEB 2001
    Nationality:
    SUI
    Mark: 11.80
    Place: 7.
    Name: Karoli KÄÄRT
    Birth Date: 10 NOV 2000
    Nationality:
    EST
    Mark: 11.82
    Heat 4, Wind: +1.4
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Kristal AWUAH
    Birth Date: 07 AUG 1999
    Nationality:
    GBR
    Mark: 11.36
    Place: 2.
    Name: Molly SCOTT
    Birth Date: 30 MAR 1999
    Nationality:
    IRL
    Mark: 11.49
    Place: 3.
    Name: Patrizia VAN DER WEKEN
    Birth Date: 12 NOV 1999
    Nationality:
    LUX
    Mark: 11.50
    Place: 4.
    Name: Cynthia REINLE
    Birth Date: 06 MAY 2000
    Nationality:
    SUI
    Mark: 11.52
    Place: 5.
    Name: Mizgin AY
    Birth Date: 01 JAN 2000
    Nationality:
    TUR
    Mark: 11.55
    Place: 6.
    Name: Marie-ange RIMLINGER
    Birth Date: 31 DEC 2001
    Nationality:
    FRA
    Mark: 11.90
    Place: 7.
    Name: Styliani-Alexandra MICHAILIDOU
    Birth Date: 19 AUG 1999
    Nationality:
    GRE
    Mark: 11.97
    Heat 5, Wind: +0.6
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Zaynab DOSSO
    Birth Date: 12 SEP 1999
    Nationality:
    ITA
    Mark: 11.55
    Place: 2.
    Name: Magdalena LINDNER
    Birth Date: 14 APR 2000
    Nationality:
    AUT
    Mark: 11.57
    Place: 3.
    Name: Jaël BESTUÉ
    Birth Date: 24 SEP 2000
    Nationality:
    ESP
    Mark: 11.73
    Place: 4.
    Name: Magdalena STEFANOWICZ
    Birth Date: 21 SEP 2000
    Nationality:
    POL
    Mark: 11.87
    Place: 5.
    Name: Michelle GLOOR
    Birth Date: 16 OCT 2000
    Nationality:
    SUI
    Mark: 11.91
    Place: 6.
    Name: Gina AKPE-MOSES
    Birth Date: 25 FEB 1999
    Nationality:
    IRL
    Mark: 12.01
    Place: 7.
    Name: Yeva PODHORODETSKA
    Birth Date: 17 AUG 2001
    Nationality:
    UKR
    Mark: 12.05
    Women's 400m
    Heat 1
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Silke LEMMENS
    Birth Date: 30 NOV 1999
    Nationality:
    SUI
    Mark: 52.73
    Place: 2.
    Name: Barbora MALÍKOVÁ
    Birth Date: 30 DEC 2001
    Nationality:
    CZE
    Mark: 53.09
    Place: 3.
    Name: Andrea JIMÉNEZ
    Birth Date: 26 NOV 2001
    Nationality:
    ESP
    Mark: 54.09
    Place: 4.
    Name: Veronika DRLJAČIĆ
    Birth Date: 13 DEC 2001
    Nationality:
    CRO
    Mark: 54.28
    Place: 5.
    Name: Elif POLAT
    Birth Date: 23 JAN 1999
    Nationality:
    TUR
    Mark: 55.11
    Place: 6.
    Name: Hanna RÉPÁSSY
    Birth Date: 18 AUG 2001
    Nationality:
    HUN
    Mark: 55.86
    Place:
    Name: Alina LUCHSHAVA
    Birth Date: 30 AUG 2001
    Nationality:
    BLR
    Mark: DNS
    Place:
    Name: Alina LUCHSHAVA
    Birth Date: 30 AUG 2001
    Nationality:
    BLR
    Mark: DNS
    Heat 2
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Alessandra BONORA
    Birth Date: 07 SEP 2000
    Nationality:
    ITA
    Mark: 53.69
    Place: 2.
    Name: Kinga GACKA
    Birth Date: 25 OCT 2001
    Nationality:
    POL
    Mark: 54.04
    Place: 3.
    Name: Yasmin LIVERPOOL
    Birth Date: 15 JAN 1999
    Nationality:
    GBR
    Mark: 54.45
    Place: 4.
    Name: Asteria Uzo LIMAI
    Birth Date: 19 JUL 2001
    Nationality:
    BLR
    Mark: 54.82
    Place: 5.
    Name: Vera HOLUBÁŘOVÁ
    Birth Date: 04 JUN 2000
    Nationality:
    CZE
    Mark: 54.92
    Place: 6.
    Name: Julia NIEDERBERGER
    Birth Date: 17 JAN 2000
    Nationality:
    SUI
    Mark: 54.96
    Place: 7.
    Name: Noragia Catherine JOHNSON
    Birth Date: 06 FEB 2001
    Nationality:
    GRE
    Mark: 56.67
    Heat 3
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Lada VONDROVÁ
    Birth Date: 06 SEP 1999
    Nationality:
    CZE
    Mark: 53.03
    Place: 2.
    Name: Asnāte KALNIŅA
    Birth Date: 28 MAY 1999
    Nationality:
    LAT
    Mark: 53.44
    Place: 3.
    Name: Anna POLINARI
    Birth Date: 07 FEB 1999
    Nationality:
    ITA
    Mark: 53.53
    Place: 4.
    Name: Luna THIEL
    Birth Date: 26 NOV 1999
    Nationality:
    GER
    Mark: 53.63
    Place: 5.
    Name: Aleksandra FORMELLA
    Birth Date: 27 OCT 2001
    Nationality:
    POL
    Mark: 54.10
    Place: 6.
    Name: Maryana SHOSTAK
    Birth Date: 24 OCT 2000
    Nationality:
    UKR
    Mark: 54.17
    Place: 7.
    Name: Natália BUČIČOVÁ
    Birth Date: 26 JUL 1999
    Nationality:
    SVK
    Mark: 59.63
    Heat 4
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Sokhna LACOSTE
    Birth Date: 25 AUG 2000
    Nationality:
    FRA
    Mark: 53.26
    Place: 2.
    Name: Mona MAYER
    Birth Date: 13 SEP 2001
    Nationality:
    GER
    Mark: 53.32
    Place: 3.
    Name: Mette BAAS
    Birth Date: 10 SEP 2000
    Nationality:
    FIN
    Mark: 53.46
    Place: 4.
    Name: Samantha ZAGO
    Birth Date: 01 APR 1999
    Nationality:
    ITA
    Mark: 53.62
    Place: 5.
    Name: Veronica VANCARDO
    Birth Date: 26 SEP 2000
    Nationality:
    SUI
    Mark: 54.89
    Place: 6.
    Name: Josefine Tomine ERIKSEN
    Birth Date: 16 AUG 2000
    Nationality:
    NOR
    Mark: 55.77
    Women's 800m
    Heat 1
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Eloisa COIRO
    Birth Date: 01 DEC 2000
    Nationality:
    ITA
    Mark: 2:04.06
    Place: 2.
    Name: Daniela GARCÍA
    Birth Date: 31 AUG 2001
    Nationality:
    ESP
    Mark: 2:04.25
    Place: 3.
    Name: Viola WESTLING
    Birth Date: 27 NOV 1999
    Nationality:
    FIN
    Mark: 2:04.81
    Place: 4.
    Name: Bregje SLOOT
    Birth Date: 28 JAN 2000
    Nationality:
    NED
    Mark: 2:05.07
    Place: 5.
    Name: Tugba TOPTAŞ
    Birth Date: 11 JUL 2000
    Nationality:
    TUR
    Mark: 2:06.40
    Place: 6.
    Name: Daria VDOVYCHENKO
    Birth Date: 24 FEB 1999
    Nationality:
    UKR
    Mark: 2:07.08
    Place: 7.
    Name: Mia Helene MØRCK
    Birth Date: 16 NOV 1999
    Nationality:
    DEN
    Mark: 2:07.60
    Place: 8.
    Name: Julia NIELSEN
    Birth Date: 02 JUN 2001
    Nationality:
    SWE
    Mark: 2:10.71
    Place:
    Name: Albina DELIU
    Birth Date: 26 MAY 2000
    Nationality:
    KOS
    Mark: DNF
    Heat 2
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Isabelle BOFFEY
    Birth Date: 13 APR 2000
    Nationality:
    GBR
    Mark: 2:04.05
    Place: 2.
    Name: Wilma NIELSEN
    Birth Date: 02 JUN 2001
    Nationality:
    SWE
    Mark: 2:04.12
    Place: 3.
    Name: Gabriela GAJANOVÁ
    Birth Date: 12 OCT 1999
    Nationality:
    SVK
    Mark: 2:04.50
    Place: 4.
    Name: Majtie KOLBERG
    Birth Date: 05 DEC 1999
    Nationality:
    GER
    Mark: 2:04.52
    Place: 5.
    Name: Gabija GALVYDYTĖ
    Birth Date: 17 JAN 2000
    Nationality:
    LTU
    Mark: 2:05.81
    Place: 6.
    Name: Hédi HEFFNER
    Birth Date: 01 DEC 2001
    Nationality:
    HUN
    Mark: 2:06.19
    Place: 7.
    Name: Adéla SÁDLOVÁ
    Birth Date: 04 MAY 2001
    Nationality:
    CZE
    Mark: 2:06.39
    Place: 8.
    Name: Palina KIBERAVA
    Birth Date: 17 DEC 2000
    Nationality:
    BLR
    Mark: 2:08.49
    Place: 9.
    Name: Şilan AYYILDIZ
    Birth Date: 10 OCT 1999
    Nationality:
    TUR
    Mark: 2:16.86
    Heat 3
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Delia SCLABAS
    Birth Date: 08 NOV 2000
    Nationality:
    SUI
    Mark: 2:03.83
    Place: 2.
    Name: Khahisa MHLANGA
    Birth Date: 26 DEC 1999
    Nationality:
    GBR
    Mark: 2:04.04
    Place: 3.
    Name: Adrianna CZAPLA
    Birth Date: 04 JUL 1999
    Nationality:
    POL
    Mark: 2:04.30
    Place: 4.
    Name: Gaël DE CONINCK
    Birth Date: 17 JAN 2001
    Nationality:
    SWE
    Mark: 2:04.31
    Place: 5.
    Name: Laura PELLICORO
    Birth Date: 24 DEC 2000
    Nationality:
    ITA
    Mark: 2:05.70
    Place: 6.
    Name: Edita SKLENSKÁ
    Birth Date: 02 APR 1999
    Nationality:
    CZE
    Mark: 2:07.62
    Place: 7.
    Name: Solveig VRÅLE
    Birth Date: 26 JUL 1999
    Nationality:
    NOR
    Mark: 2:08.30
    Place: 8.
    Name: Sivan AUERBACH
    Birth Date: 02 APR 2000
    Nationality:
    ISR
    Mark: 2:08.69
    Place: 9.
    Name: Angela Veronica OLENICI
    Birth Date: 24 SEP 2000
    Nationality:
    ROU
    Mark: 2:14.16
    Women's 400mH
    Heat 1
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Yasmin GIGER
    Birth Date: 06 NOV 1999
    Nationality:
    SUI
    Mark: 56.87
    Place: 2.
    Name: Barbora VESELÁ
    Birth Date: 17 JAN 2000
    Nationality:
    CZE
    Mark: 58.18
    Place: 3.
    Name: Sára MÁTÓ
    Birth Date: 23 DEC 2000
    Nationality:
    HUN
    Mark: 59.36
    Place: 4.
    Name: Fatoumata Binta DIALLO
    Birth Date: 06 APR 2000
    Nationality:
    POR
    Mark: 59.60
    Place: 5.
    Name: Frida HÄMÄLÄINEN
    Birth Date: 12 OCT 2000
    Nationality:
    FIN
    Mark: 1:00.54
    Place: 6.
    Name: Hanne ARSTEIN
    Birth Date: 03 AUG 2001
    Nationality:
    NOR
    Mark: 1:00.62
    Place: 7.
    Name: Beatrice BERTI
    Birth Date: 06 DEC 1999
    Nationality:
    SMR
    Mark: 1:02.03
    Place:
    Name: Melanie BÖHM
    Birth Date: 14 JUL 2000
    Nationality:
    GER
    Mark: DQ
    Heat 2
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Zoe POLLOCK
    Birth Date: 21 DEC 2000
    Nationality:
    GBR
    Mark: 57.17
    Place: 2.
    Name: Janka MOLNÁR
    Birth Date: 05 JAN 2001
    Nationality:
    HUN
    Mark: 57.76
    Place: 3.
    Name: Eline CLAEYS
    Birth Date: 04 JUN 2000
    Nationality:
    BEL
    Mark: 57.92
    Place: 4.
    Name: Carla GARCÍA
    Birth Date: 09 OCT 2001
    Nationality:
    ESP
    Mark: 58.05
    Place: 5.
    Name: Viktoria WILLHUBER
    Birth Date: 11 FEB 2001
    Nationality:
    AUT
    Mark: 59.03
    Place: 6.
    Name: Kaitesi ERTZGAARD
    Birth Date: 20 JUL 2000
    Nationality:
    NOR
    Mark: 1:00.05
    Place: 7.
    Name: Tetyana BEZSHYYKO
    Birth Date: 10 FEB 2000
    Nationality:
    UKR
    Mark: 1:00.68
    Heat 3
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Sara GALLEGO
    Birth Date: 11 OCT 2000
    Nationality:
    ESP
    Mark: 57.57
    Place: 2.
    Name: Shana GREBO
    Birth Date: 09 NOV 2000
    Nationality:
    FRA
    Mark: 57.71
    Place: 3.
    Name: Nea MATTILA
    Birth Date: 24 NOV 1999
    Nationality:
    FIN
    Mark: 58.59
    Place: 4.
    Name: Anna GRYC
    Birth Date: 16 OCT 1999
    Nationality:
    POL
    Mark: 58.94
    Place: 5.
    Name: Alizée RUSCA
    Birth Date: 20 JAN 1999
    Nationality:
    SUI
    Mark: 59.33
    Place: 6.
    Name: Kristýna KORELOVÁ
    Birth Date: 27 SEP 2001
    Nationality:
    CZE
    Mark: 59.58
    Place: 7.
    Name: Rebeka TÓTH
    Birth Date: 22 APR 1999
    Nationality:
    HUN
    Mark: 1:01.27
    Place: 8.
    Name: Marie-Charlotte GASTAUD
    Birth Date: 30 NOV 1999
    Nationality:
    MON
    Mark: 1:04.94
    Heat 4
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Emma ZAPLETALOVÁ
    Birth Date: 24 MAR 2000
    Nationality:
    SVK
    Mark: 56.84
    Place: 2.
    Name: Nikoleta JÍCHOVÁ
    Birth Date: 29 AUG 2000
    Nationality:
    CZE
    Mark: 57.14
    Place: 3.
    Name: Alice MURARO
    Birth Date: 14 AUG 2000
    Nationality:
    ITA
    Mark: 58.04
    Place: 4.
    Name: Natalia WOSZTYL
    Birth Date: 29 AUG 1999
    Nationality:
    POL
    Mark: 58.22
    Place: 5.
    Name: Lena PRESSLER
    Birth Date: 15 JAN 2001
    Nationality:
    AUT
    Mark: 59.03
    Place: 6.
    Name: Marie SKJÆGGESTAD
    Birth Date: 18 JAN 1999
    Nationality:
    NOR
    Mark: 1:01.09
    Place: 7.
    Name: Tetyana BILIK
    Birth Date: 07 JUL 2000
    Nationality:
    UKR
    Mark: 1:02.64
    Heat 5
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Viivi LEHIKOINEN
    Birth Date: 27 AUG 1999
    Nationality:
    FIN
    Mark: 57.45
    Place: 2.
    Name: Camille SERI
    Birth Date: 01 MAY 1999
    Nationality:
    FRA
    Mark: 58.06
    Place: 3.
    Name: Nina HESPEL
    Birth Date: 30 JUL 2001
    Nationality:
    BEL
    Mark: 58.18
    Place: 4.
    Name: Daniela FRA
    Birth Date: 29 FEB 2000
    Nationality:
    ESP
    Mark: 58.35
    Place: 5.
    Name: Iulia Nicoleta BANAGA
    Birth Date: 29 OCT 1999
    Nationality:
    ROU
    Mark: 58.97
    Place: 6.
    Name: Mariya BURYAK
    Birth Date: 03 JUN 2001
    Nationality:
    UKR
    Mark: 58.98
    Place: 7.
    Name: Lena WERNLI
    Birth Date: 05 FEB 2001
    Nationality:
    SUI
    Mark: 59.60
    Women's 3000mSC
    Heat 1
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Flavie RENOUARD
    Birth Date: 10 SEP 2000
    Nationality:
    FRA
    Mark: 10:04.44
    Place: 2.
    Name: Kinga KRÓLIK
    Birth Date: 26 SEP 1999
    Nationality:
    POL
    Mark: 10:04.61
    Place: 3.
    Name: Andrea MODIN ENGESÆTH
    Birth Date: 06 JUL 2001
    Nationality:
    NOR
    Mark: 10:05.22
    Place: 4.
    Name: Greta KARINAUSKAITĖ
    Birth Date: 11 FEB 2001
    Nationality:
    LTU
    Mark: 10:05.22
    Place: 5.
    Name: Sarah TAIT
    Birth Date: 26 MAR 2001
    Nationality:
    GBR
    Mark: 10:06.71
    Place: 6.
    Name: Emilia LILLEMO
    Birth Date: 05 JAN 2000
    Nationality:
    SWE
    Mark: 10:12.70
    Place: 7.
    Name: Carmen VICIOSA
    Birth Date: 24 JAN 1999
    Nationality:
    ESP
    Mark: 10:13.95
    Place: 8.
    Name: Lisa VOGELGESANG
    Birth Date: 06 JAN 1999
    Nationality:
    GER
    Mark: 10:15.04
    Place: 9.
    Name: Derya KUNUR
    Birth Date: 01 SEP 1999
    Nationality:
    TUR
    Mark: 10:19.79
    Place: 10.
    Name: Kristin SVENDBY OTERVIK
    Birth Date: 15 AUG 2001
    Nationality:
    NOR
    Mark: 10:20.42
    Place: 11.
    Name: Karin GOŠEK
    Birth Date: 01 NOV 2000
    Nationality:
    SLO
    Mark: 10:31.03
    Place: 12.
    Name: Kader GÜVENÇ
    Birth Date: 27 NOV 2001
    Nationality:
    TUR
    Mark: 10:33.45
    Place: 13.
    Name: Laura ASTRUP
    Birth Date: 30 JAN 2000
    Nationality:
    DEN
    Mark: 10:34.30
    Place: 14.
    Name: Boglárka MÓGOR
    Birth Date: 09 JAN 1999
    Nationality:
    HUN
    Mark: 10:34.62
    Place: 15.
    Name: Bárbara NEIVA
    Birth Date: 01 NOV 2001
    Nationality:
    POR
    Mark: 10:39.51
    Place: 16.
    Name: Katharina PESENDORFER
    Birth Date: 11 OCT 1999
    Nationality:
    AUT
    Mark: 10:44.81
    Heat 2
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Claire PALOU
    Birth Date: 26 DEC 2001
    Nationality:
    FRA
    Mark: 10:03.89
    Place: 2.
    Name: Aude CLAVIER
    Birth Date: 10 JAN 1999
    Nationality:
    FRA
    Mark: 10:03.92
    Place: 3.
    Name: June ARBEO
    Birth Date: 04 FEB 1999
    Nationality:
    ESP
    Mark: 10:04.13
    Place: 4.
    Name: Sibylle HÄRING
    Birth Date: 07 NOV 2000
    Nationality:
    SUI
    Mark: 10:05.92
    Place: 5.
    Name: Laura TABORDA
    Birth Date: 01 JAN 1999
    Nationality:
    POR
    Mark: 10:06.42
    Place: 6.
    Name: Paula SCHNEIDERS
    Birth Date: 20 FEB 2001
    Nationality:
    GER
    Mark: 10:08.00
    Place: 7.
    Name: Julia SAMUELSSON
    Birth Date: 22 MAR 1999
    Nationality:
    SWE
    Mark: 10:09.58
    Place: 8.
    Name: Elise THORNER
    Birth Date: 16 MAR 2001
    Nationality:
    GBR
    Mark: 10:11.28
    Place: 9.
    Name: Vilde Våge HENRIKSEN
    Birth Date: 16 SEP 2000
    Nationality:
    NOR
    Mark: 10:13.75
    Place: 10.
    Name: Anna HELWIGH-MARK
    Birth Date: 12 MAR 2000
    Nationality:
    DEN
    Mark: 10:16.42
    Place: 11.
    Name: Lotte SEILER
    Birth Date: 12 MAY 2001
    Nationality:
    AUT
    Mark: 10:24.52
    Place: 12.
    Name: Ruken TEK
    Birth Date: 01 MAY 2001
    Nationality:
    TUR
    Mark: 10:30.87
    Place: 13.
    Name: Linda PALUMBO
    Birth Date: 12 FEB 1999
    Nationality:
    ITA
    Mark: 10:35.89
    Place: 14.
    Name: Emilia MIKSZUTA
    Birth Date: 01 AUG 2001
    Nationality:
    POL
    Mark: 10:36.10
    Place: 15.
    Name: Maite GONZALEZ
    Birth Date: 26 MAY 2000
    Nationality:
    ESP
    Mark: 10:39.34
    Women's High Jump
    Qualification 1
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Lia APOSTOLOVSKI
    Birth Date: 23 JUN 2000
    Nationality:
    SLO
    Mark: 1.82
    Place: 2.
    Name: Yaroslava MAHUCHIKH
    Birth Date: 19 SEP 2001
    Nationality:
    UKR
    Mark: 1.82
    Place: 3.
    Name: Wiktoria MIĄSO
    Birth Date: 14 NOV 2001
    Nationality:
    POL
    Mark: 1.78
    Place: 4.
    Name: Despoina MALTAMPE
    Birth Date: 25 JUN 1999
    Nationality:
    GRE
    Mark: 1.78
    Place: 5.
    Name: Juliette PEREZ
    Birth Date: 08 SEP 1999
    Nationality:
    FRA
    Mark: 1.78
    Place: 6.
    Name: Zita GOOSSENS
    Birth Date: 28 JUN 2000
    Nationality:
    BEL
    Mark: 1.78
    Place: 6.
    Name: Bianca STICHLING
    Birth Date: 04 MAR 2000
    Nationality:
    GER
    Mark: 1.78
    Place: 8.
    Name: Gintarė TIREVIČIŪTĖ
    Birth Date: 26 MAY 2000
    Nationality:
    LTU
    Mark: 1.78
    Place: 9.
    Name: Nicole ROMANI
    Birth Date: 04 NOV 2000
    Nationality:
    ITA
    Mark: 1.73
    Place: 10.
    Name: Konstantina-Argiro KOUTSOUKI
    Birth Date: 05 NOV 1999
    Nationality:
    GRE
    Mark: 1.68
    Place:
    Name: Buse SAVAŞKAN
    Birth Date: 24 FEB 1999
    Nationality:
    TUR
    Mark: NM
    Qualification 2
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Maja NILSSON
    Birth Date: 08 DEC 1999
    Nationality:
    SWE
    Mark: 1.82
    Place: 2.
    Name: Karyna DEMIDIK
    Birth Date: 10 FEB 1999
    Nationality:
    BLR
    Mark: 1.82
    Place: 2.
    Name: Lea HALMANS
    Birth Date: 05 FEB 1999
    Nationality:
    GER
    Mark: 1.82
    Place: 4.
    Name: Jessica KÄHÄRÄ
    Birth Date: 01 AUG 2001
    Nationality:
    FIN
    Mark: 1.82
    Place: 5.
    Name: Panagiota DOSI
    Birth Date: 01 APR 2001
    Nationality:
    GRE
    Mark: 1.78
    Place: 6.
    Name: Despoina CHARALAMBOUS
    Birth Date: 22 MAY 2000
    Nationality:
    CYP
    Mark: 1.78
    Place: 7.
    Name: Lilian TURBAN
    Birth Date: 25 SEP 2001
    Nationality:
    EST
    Mark: 1.78
    Place: 8.
    Name: Rebecca PAVAN
    Birth Date: 31 MAY 2001
    Nationality:
    ITA
    Mark: 1.73
    Place: 8.
    Name: Nora TOBAR
    Birth Date: 18 JUN 2000
    Nationality:
    ESP
    Mark: 1.73
    Place: 10.
    Name: Sara LUČIĆ
    Birth Date: 12 APR 2000
    Nationality:
    BIH
    Mark: 1.73
    Women's Triple Jump
    Qualification 1
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Caroline JOYEUX
    Birth Date: 26 MAR 2001
    Nationality:
    GER
    Mark: 13.63
    Place: 2.
    Name: Rūta Kate LASMANE
    Birth Date: 17 DEC 2000
    Nationality:
    LAT
    Mark: 13.57
    Place: 3.
    Name: Lucrezia SARTORI
    Birth Date: 10 JUN 2001
    Nationality:
    ITA
    Mark: 13.35
    Place: 4.
    Name: Victoria JOSSE
    Birth Date: 29 OCT 2000
    Nationality:
    FRA
    Mark: 13.22
    Place: 5.
    Name: Emma MAŠTALÍŘOVÁ
    Birth Date: 27 NOV 2000
    Nationality:
    CZE
    Mark: 13.18
    Place: 6.
    Name: Diana Ana Maria ION
    Birth Date: 27 NOV 2000
    Nationality:
    ROU
    Mark: 13.15
    Place: 7.
    Name: Ella NISULA
    Birth Date: 16 AUG 2001
    Nationality:
    FIN
    Mark: 13.10
    Place: 8.
    Name: Imke DAALMANN
    Birth Date: 14 MAY 1999
    Nationality:
    GER
    Mark: 13.08
    Place: 9.
    Name: Eliise ANIJALG
    Birth Date: 03 OCT 2001
    Nationality:
    EST
    Mark: 12.94
    Place: 10.
    Name: Vaida PADIMANSKAITĖ
    Birth Date: 07 AUG 2000
    Nationality:
    LTU
    Mark: 12.88
    Place: 11.
    Name: Neja OMANOVIČ
    Birth Date: 20 JAN 2000
    Nationality:
    SLO
    Mark: 12.87
    Place: 12.
    Name: Esra YILMAZ
    Birth Date: 05 JAN 2000
    Nationality:
    TUR
    Mark: 12.83
    Place: 13.
    Name: Yana SARGSYAN
    Birth Date: 20 OCT 2000
    Nationality:
    ARM
    Mark: 12.75
    Place: 14.
    Name: Viktória ÁTS
    Birth Date: 21 NOV 2001
    Nationality:
    HUN
    Mark: 12.73
    Place: 15.
    Name: Diana KRAVCHENKO
    Birth Date: 05 JUL 2001
    Nationality:
    UKR
    Mark: 12.63
    Qualification 2
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Spyridoula KARYDI
    Birth Date: 30 JAN 2001
    Nationality:
    GRE
    Mark: 14.04
    Place: 2.
    Name: Tuğba DANIŞMAZ
    Birth Date: 10 SEP 1999
    Nationality:
    TUR
    Mark: 13.76
    Place: 3.
    Name: Eva PEPELNAK
    Birth Date: 04 OCT 2000
    Nationality:
    SLO
    Mark: 13.43
    Place: 4.
    Name: Linda SUCHÁ
    Birth Date: 28 SEP 2001
    Nationality:
    CZE
    Mark: 13.28
    Place: 5.
    Name: Kira WITTMANN
    Birth Date: 13 JUL 2000
    Nationality:
    GER
    Mark: 13.19
    Place: 6.
    Name: Natalia MACH
    Birth Date: 14 JUL 1999
    Nationality:
    POL
    Mark: 13.19
    Place: 7.
    Name: Georgiana Iuliana ANIȚEI
    Birth Date: 26 MAR 1999
    Nationality:
    ROU
    Mark: 12.99
    Place: 8.
    Name: Anastasiya KOLOTIY
    Birth Date: 09 JAN 1999
    Nationality:
    UKR
    Mark: 12.98
    Place: 9.
    Name: Oleksandra LEVCHENKO
    Birth Date: 01 NOV 1999
    Nationality:
    UKR
    Mark: 12.98
    Place: 10.
    Name: Fatima KONÉ
    Birth Date: 27 JAN 1999
    Nationality:
    SWE
    Mark: 12.98
    Place: 11.
    Name: Ariana KUZMANOVA
    Birth Date: 15 NOV 2000
    Nationality:
    BUL
    Mark: 12.96
    Place: 12.
    Name: Veronica ZANON
    Birth Date: 16 JAN 2001
    Nationality:
    ITA
    Mark: 12.82
    Place: 13.
    Name: Gizem AKGÖZ
    Birth Date: 05 JAN 2001
    Nationality:
    TUR
    Mark: 12.80
    Place: 14.
    Name: Claire AZZOPARDI
    Birth Date: 29 SEP 1999
    Nationality:
    MLT
    Mark: 12.31
    Women's Discus Throw
    Qualification 1
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Jorinde VAN KLINKEN
    Birth Date: 02 FEB 2000
    Nationality:
    NED
    Mark: 61.97
    Place: 2.
    Name: Amanda NGANDU-NTUMBA
    Birth Date: 24 JUN 2000
    Nationality:
    FRA
    Mark: 55.86
    Place: 3.
    Name: Caisa-Marie LINDFORS
    Birth Date: 05 AUG 2000
    Nationality:
    SWE
    Mark: 55.41
    Place: 4.
    Name: Estel VALEANU
    Birth Date: 01 AUG 1999
    Nationality:
    ISR
    Mark: 54.06
    Place: 5.
    Name: Helena LEVEELAHTI
    Birth Date: 30 SEP 1999
    Nationality:
    FIN
    Mark: 53.23
    Place: 6.
    Name: Diletta FORTUNA
    Birth Date: 03 MAR 2001
    Nationality:
    ITA
    Mark: 50.18
    Place: 7.
    Name: Weronika MUSZYŃSKA
    Birth Date: 05 APR 2001
    Nationality:
    POL
    Mark: 48.48
    Place: 8.
    Name: Lea BOSTJANCIC
    Birth Date: 23 JUN 2000
    Nationality:
    AUT
    Mark: 48.22
    Place: 9.
    Name: Michelle SANTER
    Birth Date: 11 JUN 2000
    Nationality:
    GER
    Mark: 47.75
    Place: 10.
    Name: Enid DUUT
    Birth Date: 18 MAY 1999
    Nationality:
    NED
    Mark: 47.20
    Place: 11.
    Name: Daria HARKUSHA
    Birth Date: 20 APR 2000
    Nationality:
    UKR
    Mark: 46.34
    Place: 12.
    Name: Agnė JONKUTĖ
    Birth Date: 13 MAR 1999
    Nationality:
    LTU
    Mark: 44.14
    Place: 13.
    Name: Niamh FOGARTY
    Birth Date: 16 MAY 1999
    Nationality:
    IRL
    Mark: 43.31
    Place: 14.
    Name: Liza LAP
    Birth Date: 24 MAR 1999
    Nationality:
    SLO
    Mark: 43.12
    Place:
    Name: Barbora TICHÁ
    Birth Date: 16 SEP 1999
    Nationality:
    CZE
    Mark: NM
    Qualification 2
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Marija TOLJ
    Birth Date: 29 NOV 1999
    Nationality:
    CRO
    Mark: 57.76
    Place: 2.
    Name: Annesofie Hartmann NIELSEN
    Birth Date: 22 SEP 2000
    Nationality:
    DEN
    Mark: 55.22
    Place: 3.
    Name: Antonia KINZEL
    Birth Date: 07 SEP 2000
    Nationality:
    GER
    Mark: 54.43
    Place: 4.
    Name: Alexandra EMILIANOV
    Birth Date: 19 SEP 1999
    Nationality:
    MDA
    Mark: 53.51
    Place: 5.
    Name: Nina STARUCH
    Birth Date: 03 MAR 2001
    Nationality:
    POL
    Mark: 52.32
    Place: 6.
    Name: Ulada ZHAVARANKAVA
    Birth Date: 28 JUN 2001
    Nationality:
    BLR
    Mark: 51.72
    Place: 7.
    Name: Janneke PLUIMES
    Birth Date: 10 JAN 2001
    Nationality:
    NED
    Mark: 50.74
    Place: 8.
    Name: Leia BRAUNAGEL
    Birth Date: 05 OCT 2000
    Nationality:
    GER
    Mark: 50.70
    Place: 9.
    Name: Ivanilda LOPES
    Birth Date: 18 NOV 2000
    Nationality:
    POR
    Mark: 48.27
    Place: 10.
    Name: Hana URANKAR
    Birth Date: 21 JAN 2001
    Nationality:
    SLO
    Mark: 47.65
    Place: 11.
    Name: Daniella PERSSON
    Birth Date: 11 JUN 2000
    Nationality:
    SWE
    Mark: 47.43
    Place: 12.
    Name: Valeriya DEYKUN
    Birth Date: 21 AUG 2000
    Nationality:
    UKR
    Mark: 43.10
    Place: 13.
    Name: Mediha SALKIĆ
    Birth Date: 22 FEB 1999
    Nationality:
    BIH
    Mark: 42.62
    Place: 14.
    Name: Chiara BAUMANN
    Birth Date: 16 SEP 2001
    Nationality:
    SUI
    Mark: 42.06
    Place:
    Name: Ioana Diana ȚIGĂNAȘU
    Birth Date: 16 JAN 2000
    Nationality:
    ROU
    Mark: NM
    Women's Hammer Throw
    Qualification 1
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Samantha BORUTTA
    Birth Date: 07 AUG 2000
    Nationality:
    GER
    Mark: 65.12
    Place: 2.
    Name: Valeriya IVANENKO
    Birth Date: 16 AUG 2001
    Nationality:
    UKR
    Mark: 64.46
    Place: 3.
    Name: Ewa RÓŻAŃSKA
    Birth Date: 22 DEC 2000
    Nationality:
    POL
    Mark: 63.63
    Place: 4.
    Name: Anna PURCHASE
    Birth Date: 15 SEP 1999
    Nationality:
    GBR
    Mark: 61.59
    Place: 5.
    Name: Lise Lotte JEPSEN
    Birth Date: 24 SEP 2000
    Nationality:
    DEN
    Mark: 60.73
    Place: 6.
    Name: Natalia SÁNCHEZ
    Birth Date: 08 MAY 2000
    Nationality:
    ESP
    Mark: 60.59
    Place: 7.
    Name: Sara KILLINEN
    Birth Date: 09 APR 2001
    Nationality:
    FIN
    Mark: 59.63
    Place: 8.
    Name: Stavroula KOSMIDOU
    Birth Date: 14 SEP 2001
    Nationality:
    GRE
    Mark: 58.96
    Place: 9.
    Name: Nino TSIKVADZE
    Birth Date: 14 FEB 1999
    Nationality:
    GEO
    Mark: 56.74
    Place: 10.
    Name: Annika Emily KELLY
    Birth Date: 01 MAY 2001
    Nationality:
    EST
    Mark: 54.15
    Place: 11.
    Name: Lina ČATER
    Birth Date: 05 OCT 2000
    Nationality:
    SLO
    Mark: 53.95
    Qualification 2
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Cecilia DESIDERI
    Birth Date: 23 MAY 1999
    Nationality:
    ITA
    Mark: 63.57
    Place: 2.
    Name: Tara SIMPSON-SULLIVAN
    Birth Date: 02 DEC 2000
    Nationality:
    GBR
    Mark: 63.27
    Place: 3.
    Name: Kiira VÄÄNÄNEN
    Birth Date: 06 JAN 1999
    Nationality:
    FIN
    Mark: 63.22
    Place: 4.
    Name: Sara FORSSELL
    Birth Date: 19 NOV 2000
    Nationality:
    SWE
    Mark: 62.42
    Place: 5.
    Name: Tatsiana RAMANOVICH
    Birth Date: 26 MAR 2000
    Nationality:
    BLR
    Mark: 62.13
    Place: 6.
    Name: Katrine KOCH JACOBSEN
    Birth Date: 24 JUN 1999
    Nationality:
    DEN
    Mark: 61.94
    Place: 7.
    Name: Judith ESSEMIAH
    Birth Date: 11 MAR 2000
    Nationality:
    NED
    Mark: 61.11
    Place: 8.
    Name: Ana Adela STANCIU
    Birth Date: 13 JUN 2000
    Nationality:
    ROU
    Mark: 60.20
    Place: 9.
    Name: Zsanett NÉMETH
    Birth Date: 19 DEC 2000
    Nationality:
    HUN
    Mark: 59.49
    Place: 10.
    Name: Olena KHAMAZA
    Birth Date: 23 DEC 2000
    Nationality:
    UKR
    Mark: 59.48