Tel: +41 (21) 313 4350
    Competition Results

    Competition Results

    Home
    19–20 JUN 2021

    European Athletics Team Championships Third League

    Hide filters
    Men's 100m
    Final, Wind: -0.8
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Pol BIDAINE
    Birth Date: 13 DEC 1993
    Nationality:
    LUX
    Mark: 10.98
    Place: 2.
    Name: Ognjen MARSENIĆ
    Birth Date: 31 MAR 2004
    Nationality:
    MNE
    Mark: 11.02
    Place: 3.
    Name: Luke BEZZINA
    Birth Date: 07 MAY 1995
    Nationality:
    MLT
    Mark: 11.23
    Place: 4.
    Name: Harry GRAS TERRON
    Birth Date: 27 FEB 2003
    Nationality:
    AND
    Mark: 11.28
    Place: 5.
    Name: Craig GILL
    Birth Date: 27 JAN 2002
    Nationality:
    GIB
    Mark: 11.29
    Place: 6.
    Name: Daniel GURI
    Birth Date: 09 OCT 1998
    Nationality:
    ALB
    Mark: 11.47
    Place: 7.
    Name: Ivane DZODZUASHVILI
    Birth Date: 20 SEP 1999
    Nationality:
    GEO
    Mark: 11.62
    Final, Wind: -0.3
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Stavros AVGOUSTINOU
    Birth Date: 11 AUG 1998
    Nationality:
    CYP
    Mark: 10.53
    Place: 2.
    Name: Alexander DONIGIAN
    Birth Date: 20 OCT 1993
    Nationality:
    ARM
    Mark: 10.65
    Place: 3.
    Name: Aleksa KIJANOVIĆ
    Birth Date: 31 MAR 1997
    Nationality:
    SRB
    Mark: 10.70
    Place: 4.
    Name: Jovan STOJOSKI
    Birth Date: 26 NOV 1997
    Nationality:
    MKD
    Mark: 10.75
    Place: 5.
    Name: Francesco SANSOVINI
    Birth Date: 18 JAN 2000
    Nationality:
    SMR
    Mark: 10.75
    Place: 6.
    Name: Egon SAVIĆ
    Birth Date: 24 SEP 1999
    Nationality:
    BIH
    Mark: 10.86
    Place: 7.
    Name: Alexei CULIŞ
    Birth Date: 30 JAN 2001
    Nationality:
    MDA
    Mark: 10.95
    Men's 400m
    Final
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Rusmir MALKOČEVIĆ
    Birth Date: 09 JAN 1996
    Nationality:
    BIH
    Mark: 48.34
    Place: 2.
    Name: Teymur SALAHZADE
    Birth Date: 02 MAY 2003
    Nationality:
    AZE
    Mark: 48.68
    Place: 3.
    Name: Pau BLASI
    Birth Date: 06 NOV 2000
    Nationality:
    AND
    Mark: 48.90
    Place: 4.
    Name: Rafik OHANYAN
    Birth Date: 25 NOV 2001
    Nationality:
    ARM
    Mark: 50.28
    Place: 5.
    Name: Danilo VUJIČIĆ
    Birth Date: 05 MAY 2003
    Nationality:
    MNE
    Mark: 52.23
    Place: 6.
    Name: Sean COLLADO
    Birth Date: 09 AUG 1995
    Nationality:
    GIB
    Mark: 55.62
    Place:
    Name: Graham PELLEGRINI
    Birth Date: 23 OCT 2004
    Nationality:
    MLT
    Mark: DQ
    Final
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Franko BURRAJ
    Birth Date: 19 AUG 1998
    Nationality:
    ALB
    Mark: 46.80
    Place: 2.
    Name: Jovan STOJOSKI
    Birth Date: 26 NOV 1997
    Nationality:
    MKD
    Mark: 46.94
    Place: 3.
    Name: Boško KIJANOVIĆ
    Birth Date: 21 JUN 2000
    Nationality:
    SRB
    Mark: 47.05
    Place: 4.
    Name: Mindia ENDELADZE
    Birth Date: 24 MAY 1998
    Nationality:
    GEO
    Mark: 47.46
    Place: 5.
    Name: Stavros SPYROU
    Birth Date: 19 NOV 2000
    Nationality:
    CYP
    Mark: 48.20
    Place: 6.
    Name: Philippe HILGER
    Birth Date: 17 JAN 1999
    Nationality:
    LUX
    Mark: 48.47
    Place: 7.
    Name: Ivan GALUŞCO
    Birth Date: 16 JUL 2002
    Nationality:
    MDA
    Mark: 49.10
    Place: 8.
    Name: Alessandro GASPERONI
    Birth Date: 24 SEP 1997
    Nationality:
    SMR
    Mark: 49.64
    Men's 1500m
    Final
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Elzan BIBIĆ
    Birth Date: 08 JAN 1999
    Nationality:
    SRB
    Mark: 3:48.96
    Place: 2.
    Name: Jordan GUSMAN
    Birth Date: 30 JAN 1994
    Nationality:
    MLT
    Mark: 3:50.38
    Place: 3.
    Name: Yervand MKRTCHYAN
    Birth Date: 11 JUN 1996
    Nationality:
    ARM
    Mark: 3:50.84
    Place: 4.
    Name: Stefan ĆUKOVIĆ
    Birth Date: 21 DEC 1997
    Nationality:
    BIH
    Mark: 3:51.68
    Place: 5.
    Name: Dario IVANOVSKI
    Birth Date: 15 MAY 1997
    Nationality:
    MKD
    Mark: 3:52.25
    Place: 6.
    Name: Bob BERTEMES
    Birth Date: 15 MAR 1994
    Nationality:
    LUX
    Mark: 3:53.35
    Place: 7.
    Name: Andrea Gacumi MICHARA
    Birth Date: 07 JUL 1994
    Nationality:
    CYP
    Mark: 3:53.99
    Place: 8.
    Name: Daviti KHARAZISHVILI
    Birth Date: 24 APR 1992
    Nationality:
    GEO
    Mark: 3:57.10
    Place: 9.
    Name: Astrit KRYEZIU
    Birth Date: 22 OCT 1991
    Nationality:
    KOS
    Mark: 3:58.92
    Place: 10.
    Name: Nicolai GORBUŞCO
    Birth Date: 05 JUL 1991
    Nationality:
    MDA
    Mark: 3:59.63
    Place: 11.
    Name: Carles GÓMEZ LOZANO
    Birth Date: 21 FEB 1994
    Nationality:
    AND
    Mark: 4:00.36
    Place: 12.
    Name: Petar VELJIĆ
    Birth Date: 15 MAY 2005
    Nationality:
    MNE
    Mark: 4:32.72
    Place: 13.
    Name: Luca GIORGI
    Birth Date: 13 MAR 1998
    Nationality:
    SMR
    Mark: 5:09.14
    Men's 5000m
    Final
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Amine KHADIRI
    Birth Date: 20 NOV 1988
    Nationality:
    CYP
    Mark: 14:22.58
    Place: 2.
    Name: Miloš MALEŠEVIĆ
    Birth Date: 08 AUG 2000
    Nationality:
    SRB
    Mark: 14:23.22
    Place: 3.
    Name: Nahuel CARABAÑA
    Birth Date: 10 NOV 1999
    Nationality:
    AND
    Mark: 14:25.93
    Place: 4.
    Name: Maxim RĂILEANU
    Birth Date: 04 OCT 1994
    Nationality:
    MDA
    Mark: 14:31.85
    Place: 5.
    Name: Dillon CASSAR
    Birth Date: 01 MAR 1997
    Nationality:
    MLT
    Mark: 14:34.93
    Place: 6.
    Name: Pol MELLINA
    Birth Date: 22 JUN 1988
    Nationality:
    LUX
    Mark: 14:47.91
    Place: 7.
    Name: Uroš GUTIĆ
    Birth Date: 30 AUG 1997
    Nationality:
    BIH
    Mark: 15:07.14
    Place: 8.
    Name: Dimitar PETROVSKI
    Birth Date: 12 OCT 1996
    Nationality:
    MKD
    Mark: 15:43.49
    Place: 9.
    Name: Vanya SARGSYAN
    Birth Date: 15 SEP 1996
    Nationality:
    ARM
    Mark: 15:50.51
    Place: 10.
    Name: Lorenzo BUGLI
    Birth Date: 19 JUN 1998
    Nationality:
    SMR
    Mark: 16:05.88
    Place: 11.
    Name: Arnold ROGERS
    Birth Date: 04 SEP 1990
    Nationality:
    GIB
    Mark: 16:16.75
    Place: 12.
    Name: Vasilije ŠĆEPANOVIĆ
    Birth Date: 21 NOV 2001
    Nationality:
    MNE
    Mark: 16:42.47
    Place: 13.
    Name: Ilir KËLLËZI
    Birth Date: 08 JUL 1988
    Nationality:
    ALB
    Mark: 17:28.21
    Place:
    Name: Gigla ZILBERSHTEIN
    Birth Date: 29 JUL 1989
    Nationality:
    GEO
    Mark: DNF
    Men's 400mH
    Final
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Dragan PEŠIĆ
    Birth Date: 30 DEC 1993
    Nationality:
    MNE
    Mark: 56.71
    Place: 2.
    Name: Saba KHVICHAVA
    Birth Date: 18 APR 2000
    Nationality:
    GEO
    Mark: 56.99
    Place: 3.
    Name: Roman ALEKSANYAN
    Birth Date: 14 JUN 1988
    Nationality:
    ARM
    Mark: 58.23
    Place: 4.
    Name: Christopher WEBER
    Birth Date: 24 SEP 1996
    Nationality:
    LUX
    Mark: 58.87
    Place: 5.
    Name: Pol HERREROS
    Birth Date: 19 AUG 2005
    Nationality:
    AND
    Mark: 1:01.55
    Place: 6.
    Name: Imed BEN MOUSSA
    Birth Date: 15 OCT 1986
    Nationality:
    MLT
    Mark: 1:03.61
    Final
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Rusmir MALKOČEVIĆ
    Birth Date: 09 JAN 1996
    Nationality:
    BIH
    Mark: 51.21
    Place: 2.
    Name: Andrea ERCOLANI VOLTA
    Birth Date: 20 APR 1995
    Nationality:
    SMR
    Mark: 53.42
    Place: 3.
    Name: Cristin EŞANU
    Birth Date: 20 JUN 1995
    Nationality:
    MDA
    Mark: 53.73
    Place: 4.
    Name: Anastasios VASILEIOU
    Birth Date: 26 APR 1997
    Nationality:
    CYP
    Mark: 53.86
    Place: 5.
    Name: Miloš MARKOVIĆ
    Birth Date: 19 APR 1996
    Nationality:
    SRB
    Mark: 54.60
    Place: 6.
    Name: Florian LATA
    Birth Date: 02 OCT 1997
    Nationality:
    ALB
    Mark: 58.74
    Place:
    Name: Dalibor SPASOVSKI
    Birth Date: 09 JUL 1982
    Nationality:
    MKD
    Mark: DNS
    Men's High Jump
    Final
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Vasilios KONSTANTINOU
    Birth Date: 13 SEP 1992
    Nationality:
    CYP
    Mark: 2.12
    Place: 2.
    Name: Eugenio ROSSI
    Birth Date: 06 MAR 1992
    Nationality:
    SMR
    Mark: 2.08
    Place: 3.
    Name: Slavko STEVIĆ
    Birth Date: 07 SEP 2000
    Nationality:
    SRB
    Mark: 2.08
    Place: 4.
    Name: Charel GASPAR
    Birth Date: 02 OCT 1991
    Nationality:
    LUX
    Mark: 2.08
    Place: 5.
    Name: Marko ŠUKOVIĆ
    Birth Date: 12 APR 2004
    Nationality:
    BIH
    Mark: 2.08
    Place: 6.
    Name: Platon TACU
    Birth Date: 09 APR 2005
    Nationality:
    MDA
    Mark: 1.90
    Place: 7.
    Name: Erydit RYSHA
    Birth Date: 01 MAY 1998
    Nationality:
    KOS
    Mark: 1.90
    Place: 8.
    Name: Stefan KOLIĆ
    Birth Date: 30 APR 1999
    Nationality:
    MNE
    Mark: 1.90
    Place: 9.
    Name: Joel RIESEN
    Birth Date: 08 JUL 2004
    Nationality:
    LIE
    Mark: 1.90
    Place: 10.
    Name: Saba SOSELIA
    Birth Date: 18 MAR 2000
    Nationality:
    GEO
    Mark: 1.80
    Place: 11.
    Name: Milen CACO
    Birth Date: 08 MAR 2002
    Nationality:
    ALB
    Mark: 1.80
    Place: 12.
    Name: Arnau ROIG BOSOM
    Birth Date: 10 APR 2002
    Nationality:
    AND
    Mark: 1.40
    Place: 13.
    Name: Imed BEN MOUSSA
    Birth Date: 15 OCT 1986
    Nationality:
    MLT
    Mark: 1.40
    Place:
    Name: Jovanche JANKOVSKI
    Birth Date: 09 JUN 1990
    Nationality:
    MKD
    Mark: NM
    Men's Long Jump
    Final
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Lazar ANIĆ
    Birth Date: 14 DEC 1991
    Nationality:
    SRB
    Mark: 7.83
    Place: 2.
    Name: Izmir SMAJLAJ
    Birth Date: 29 MAR 1993
    Nationality:
    ALB
    Mark: 7.70
    Place: 3.
    Name: Bachana KHORAVA
    Birth Date: 15 MAR 1993
    Nationality:
    GEO
    Mark: 7.64
    Place: 4.
    Name: Artak HAMBARDZUMYAN
    Birth Date: 03 MAY 1989
    Nationality:
    ARM
    Mark: 7.25
    Place: 5.
    Name: Jeremy ZAMMIT
    Birth Date: 02 SEP 2004
    Nationality:
    MLT
    Mark: 7.12
    Place: 6.
    Name: Ognjen VOJVODIĆ
    Birth Date: 31 JAN 2003
    Nationality:
    MNE
    Mark: 7.05
    Place: 7.
    Name: Loukas SIMILLIDIS
    Birth Date: 27 SEP 2002
    Nationality:
    CYP
    Mark: 7.02
    Place: 8.
    Name: Vadim DOSCALOV
    Birth Date: 26 APR 1999
    Nationality:
    MDA
    Mark: 6.97
    Place: 9.
    Name: Bliss CIBANGO
    Birth Date: 10 JAN 2002
    Nationality:
    LUX
    Mark: 6.64
    Place: 10.
    Name: Eloi VILELLA ESCOLANO
    Birth Date: 14 JUN 2004
    Nationality:
    AND
    Mark: 6.51
    Place: 11.
    Name: Yadulla IBRAHIMOV
    Birth Date: 24 NOV 1999
    Nationality:
    AZE
    Mark: 6.48
    Place: 12.
    Name: Sedin HECO
    Birth Date: 15 OCT 1997
    Nationality:
    BIH
    Mark: 6.32
    Place: 13.
    Name: Andrea PEDRELLA MORONI
    Birth Date: 17 SEP 2000
    Nationality:
    SMR
    Mark: 6.10
    Place: 14.
    Name: Matthias VERLING
    Birth Date: 17 JAN 2004
    Nationality:
    LIE
    Mark: 5.88
    Place: 15.
    Name: Stefan STEFANOSKI
    Birth Date: 31 JUL 1993
    Nationality:
    MKD
    Mark: 4.37
    Men's Shot Put
    Final
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Bob BERTEMES
    Birth Date: 24 MAY 1993
    Nationality:
    LUX
    Mark: 21.02
    Place: 2.
    Name: Asmir KOLAŠINAC
    Birth Date: 15 OCT 1984
    Nationality:
    SRB
    Mark: 20.45
    Place: 3.
    Name: Tomaš ĐUROVIĆ
    Birth Date: 14 FEB 1994
    Nationality:
    MNE
    Mark: 20.20
    Place: 4.
    Name: Mesud PEZER
    Birth Date: 27 AUG 1994
    Nationality:
    BIH
    Mark: 19.60
    Place: 5.
    Name: Giorgi MUJARIDZE
    Birth Date: 22 MAR 1998
    Nationality:
    GEO
    Mark: 19.48
    Place: 6.
    Name: Konstantinos ALEXIADIS
    Birth Date: 03 JUN 2002
    Nationality:
    CYP
    Mark: 16.58
    Place: 7.
    Name: Ismail ALIYEV
    Birth Date: 15 FEB 1993
    Nationality:
    AZE
    Mark: 15.01
    Place: 8.
    Name: Andrian MARDARE
    Birth Date: 20 JUN 1995
    Nationality:
    MDA
    Mark: 14.41
    Place: 9.
    Name: Manuk MANUKYAN
    Birth Date: 17 DEC 1996
    Nationality:
    ARM
    Mark: 13.14
    Place: 10.
    Name: Marjan NOJKOVSKI
    Birth Date: 17 MAY 1986
    Nationality:
    MKD
    Mark: 11.78
    Place: 11.
    Name: Unai OLEA PÉREZ
    Birth Date: 23 NOV 1984
    Nationality:
    AND
    Mark: 10.76
    Place: 12.
    Name: Matteo GASPERONI
    Birth Date: 26 APR 2003
    Nationality:
    SMR
    Mark: 10.45
    Place: 13.
    Name: Kyle CARUANA
    Birth Date: 05 JUL 2003
    Nationality:
    MLT
    Mark: 10.24
    Place:
    Name: Muhamet RAMADANI
    Birth Date: 11 AUG 2002
    Nationality:
    KOS
    Mark: DNS
    Men's Hammer Throw
    Final
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Serghei MARGHIEV
    Birth Date: 06 NOV 1992
    Nationality:
    MDA
    Mark: 74.49
    Place: 2.
    Name: Alexandros POURSANIDIS
    Birth Date: 23 JAN 1993
    Nationality:
    CYP
    Mark: 71.09
    Place: 3.
    Name: Vojislav GVERO
    Birth Date: 19 APR 1998
    Nationality:
    SRB
    Mark: 62.60
    Place: 4.
    Name: Samir VILIĆ
    Birth Date: 08 NOV 1978
    Nationality:
    BIH
    Mark: 53.13
    Place: 5.
    Name: Luca MARTINI
    Birth Date: 02 MAY 2000
    Nationality:
    MLT
    Mark: 51.55
    Place: 6.
    Name: Petar TOMIĆ
    Birth Date: 25 MAY 2003
    Nationality:
    MNE
    Mark: 42.56
    Place: 7.
    Name: Steve WEIWERT
    Birth Date: 07 FEB 1997
    Nationality:
    LUX
    Mark: 37.98
    Place: 8.
    Name: Unai OLEA PÉREZ
    Birth Date: 23 NOV 1984
    Nationality:
    AND
    Mark: 29.64
    Place: 9.
    Name: Marjan NOJKOVSKI
    Birth Date: 17 MAY 1986
    Nationality:
    MKD
    Mark: 24.20
    Place: 10.
    Name: Petros HOVHANNISYAN
    Birth Date: 08 DEC 1993
    Nationality:
    ARM
    Mark: 21.02
    Place: 11.
    Name: Lorenzo MURARO
    Birth Date: 02 AUG 2000
    Nationality:
    SMR
    Mark: 20.79
    Place:
    Name: Lasha-Giorgi GURGENIDZE
    Birth Date: 05 OCT 1999
    Nationality:
    GEO
    Mark: NM
    Men's 4x100m
    Final
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Georgia
    Birth Date:
    Nationality:
    GEO
    Mark: 42.72
    Place: 2.
    Name: Montenegro
    Birth Date:
    Nationality:
    MNE
    Mark: 43.12
    Place: 3.
    Name: Andorra
    Birth Date:
    Nationality:
    AND
    Mark: 43.88
    Place: 4.
    Name: Gibraltar
    Birth Date:
    Nationality:
    GIB
    Mark: 44.14
    Place: 5.
    Name: Macedonia
    Birth Date:
    Nationality:
    MKD
    Mark: 53.53
    Final
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Serbia
    Birth Date:
    Nationality:
    SRB
    Mark: 40.79
    Place: 2.
    Name: Cyprus
    Birth Date:
    Nationality:
    CYP
    Mark: 40.85
    Place: 3.
    Name: Bosnia & Herzegovina
    Birth Date:
    Nationality:
    BIH
    Mark: 41.19
    Place: 4.
    Name: Luxembourg
    Birth Date:
    Nationality:
    LUX
    Mark: 41.37
    Place: 5.
    Name: San Marino
    Birth Date:
    Nationality:
    SMR
    Mark: 41.82
    Place: 6.
    Name: Armenia
    Birth Date:
    Nationality:
    ARM
    Mark: 41.96
    Place:
    Name: Moldova
    Birth Date:
    Nationality:
    MDA
    Mark: DNF
    Place:
    Name: Malta
    Birth Date:
    Nationality:
    MLT
    Mark: DQ
    Women's 100m
    Final, Wind: -0.6
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Lika KHARCHILAVA
    Birth Date: 04 AUG 2000
    Nationality:
    GEO
    Mark: 12.48
    Place: 2.
    Name: Almina RAŠIĆ
    Birth Date: 21 JAN 2003
    Nationality:
    BIH
    Mark: 12.50
    Place: 3.
    Name: Charlotte AFRIAT
    Birth Date: 17 OCT 2002
    Nationality:
    MON
    Mark: 12.51
    Place: 4.
    Name: Marianna BAGHYAN
    Birth Date: 17 OCT 1998
    Nationality:
    ARM
    Mark: 12.59
    Place: 5.
    Name: Sara SUSURI
    Birth Date: 09 SEP 2004
    Nationality:
    KOS
    Mark: 12.68
    Place: 6.
    Name: Kristina DUBAK
    Birth Date: 13 AUG 1996
    Nationality:
    MNE
    Mark: 12.71
    Place: 7.
    Name: Mila VRANIKJ
    Birth Date: 05 JUL 2003
    Nationality:
    MKD
    Mark: 12.89
    Place: 8.
    Name: Ariadna CEREZO
    Birth Date: 01 AUG 2001
    Nationality:
    AND
    Mark: 13.62
    Final, Wind: -0.5
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Olivia FOTOPOULOU
    Birth Date: 20 DEC 1996
    Nationality:
    CYP
    Mark: 11.42
    Place: 2.
    Name: Patrizia VAN DER WEKEN
    Birth Date: 12 NOV 1999
    Nationality:
    LUX
    Mark: 11.55
    Place: 3.
    Name: Milana TIRNANIĆ
    Birth Date: 01 SEP 1994
    Nationality:
    SRB
    Mark: 11.63
    Place: 4.
    Name: Diana PODOLEANU
    Birth Date: 23 DEC 1995
    Nationality:
    MDA
    Mark: 12.04
    Place: 5.
    Name: Carla SCICLUNA
    Birth Date: 27 JAN 2001
    Nationality:
    MLT
    Mark: 12.15
    Place: 6.
    Name: Alessandra GASPARELLI
    Birth Date: 03 SEP 2004
    Nationality:
    SMR
    Mark: 12.27
    Place:
    Name: Lamiya VALIYEVA
    Birth Date: 05 APR 2002
    Nationality:
    AZE
    Mark: DNS
    Place:
    Name: Elisa MYRTOLLARI
    Birth Date: 23 MAR 2004
    Nationality:
    ALB
    Mark: DQ
    Women's 400m
    Final
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Gayane CHILOYAN
    Birth Date: 27 SEP 2000
    Nationality:
    ARM
    Mark: 56.62
    Place: 2.
    Name: Aleksandra ROLJIĆ
    Birth Date: 16 JAN 2001
    Nationality:
    BIH
    Mark: 59.03
    Place: 3.
    Name: Yana HAVÉ
    Birth Date: 15 DEC 1999
    Nationality:
    LUX
    Mark: 59.66
    Place: 4.
    Name: Sofia BUCCI
    Birth Date: 16 NOV 1998
    Nationality:
    SMR
    Mark:
    Place: 5.
    Name: Norcady REYES
    Birth Date: 30 OCT 2003
    Nationality:
    GIB
    Mark:
    Place: 6.
    Name: Amina SULJEVIĆ
    Birth Date: 14 MAY 2005
    Nationality:
    MNE
    Mark:
    Place: 7.
    Name: Tinatin PAPUASHVILI
    Birth Date: 05 MAR 1995
    Nationality:
    GEO
    Mark:
    Final
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Eleni ARTYMATA
    Birth Date: 16 MAY 1986
    Nationality:
    CYP
    Mark: 51.79
    Place: 2.
    Name: Dragana MACANOVIĆ
    Birth Date: 07 OCT 2001
    Nationality:
    SRB
    Mark: 55.26
    Place: 3.
    Name: Drita ISLAMI
    Birth Date: 01 AUG 1996
    Nationality:
    MKD
    Mark: 55.32
    Place: 4.
    Name: Janet RICHARD
    Birth Date: 03 JUL 1998
    Nationality:
    MLT
    Mark: 56.73
    Place: 5.
    Name: Mădălina CULEA
    Birth Date: 29 SEP 2002
    Nationality:
    MDA
    Mark: 57.05
    Place: 6.
    Name: Iljana BEQIRI
    Birth Date: 06 JAN 2000
    Nationality:
    ALB
    Mark: 57.29
    Place: 7.
    Name: Lirije PECI
    Birth Date: 19 APR 2000
    Nationality:
    KOS
    Mark: 58.53
    Place: 8.
    Name: Carlota Meritxell MÁLAGA MORÁN
    Birth Date: 16 JAN 2002
    Nationality:
    AND
    Mark: 58.95
    Women's 800m
    Final
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Gaiane USTIAN
    Birth Date: 30 NOV 1991
    Nationality:
    GEO
    Mark: 2:16.20
    Place: 2.
    Name: Mihaela BOTNARI
    Birth Date: 24 OCT 2002
    Nationality:
    MDA
    Mark: 2:19.99
    Place: 3.
    Name: Martha SPITERI
    Birth Date: 03 NOV 2002
    Nationality:
    MLT
    Mark: 2:21.41
    Place: 4.
    Name: Maria Cristina MARTINS PATRICIO
    Birth Date: 01 JUN 2004
    Nationality:
    AND
    Mark: 2:23.91
    Place: 5.
    Name: Marija ŽIVKOVIĆ
    Birth Date: 07 MAY 2000
    Nationality:
    MNE
    Mark: 2:25.24
    Place: 6.
    Name: Giulia ORSI
    Birth Date: 10 DEC 2003
    Nationality:
    SMR
    Mark: 2:31.49
    Place: 7.
    Name: Marija STOJANOVSKA
    Birth Date: 04 DEC 1995
    Nationality:
    MKD
    Mark: 2:34.89
    Final
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Marija STAMBOLIĆ
    Birth Date: 04 JAN 1993
    Nationality:
    SRB
    Mark: 2:07.12
    Place: 2.
    Name: Kalliopi KOUNTOURI
    Birth Date: 07 JUL 1997
    Nationality:
    CYP
    Mark: 2:09.86
    Place: 3.
    Name: Ellada ALAVERDYAN
    Birth Date: 02 FEB 2000
    Nationality:
    ARM
    Mark: 2:12.49
    Place: 4.
    Name: Fanny ARENDT
    Birth Date: 05 JUN 2002
    Nationality:
    LUX
    Mark: 2:13.34
    Place: 5.
    Name: Albina DELIU
    Birth Date: 26 MAY 2000
    Nationality:
    KOS
    Mark: 2:15.66
    Place: 6.
    Name: Jelena GAJIĆ
    Birth Date: 06 NOV 1997
    Nationality:
    BIH
    Mark: 2:17.68
    Place: 7.
    Name: Relaksa DAUTI
    Birth Date: 02 OCT 2001
    Nationality:
    ALB
    Mark: 2:19.51
    Women's 3000m
    Final
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Meropi PANAGIOTOU
    Birth Date: 01 DEC 1994
    Nationality:
    CYP
    Mark: 9:38.18
    Place: 2.
    Name: Teodora SIMOVIĆ
    Birth Date: 27 OCT 1993
    Nationality:
    SRB
    Mark: 9:40.99
    Place: 3.
    Name: Lilia FISIKOVICI
    Birth Date: 29 MAR 1989
    Nationality:
    MDA
    Mark: 9:42.28
    Place: 4.
    Name: Jenny GLODEN
    Birth Date: 17 AUG 1993
    Nationality:
    LUX
    Mark: 9:45.57
    Place: 5.
    Name: Redia DAUTI
    Birth Date: 25 JAN 2004
    Nationality:
    ALB
    Mark: 9:48.43
    Place: 6.
    Name: Lisa Marie BEZZINA
    Birth Date: 05 NOV 1979
    Nationality:
    MLT
    Mark: 10:02.48
    Place: 7.
    Name: Alma HRNJIĆ
    Birth Date: 07 SEP 1997
    Nationality:
    BIH
    Mark: 10:13.04
    Place: 8.
    Name: Adrijana POP ARSOVA
    Birth Date: 18 JAN 1990
    Nationality:
    MKD
    Mark: 10:21.88
    Place: 9.
    Name: Anna YUSUPOVA
    Birth Date: 25 JUN 1987
    Nationality:
    AZE
    Mark: 10:34.11
    Place: 10.
    Name: Gaiane USTIAN
    Birth Date: 30 NOV 1991
    Nationality:
    GEO
    Mark: 10:45.41
    Place: 11.
    Name: Chiara GUIDUCCI
    Birth Date: 07 AUG 1988
    Nationality:
    SMR
    Mark: 11:34.57
    Place: 12.
    Name: Vesna PAVLICEVIĆ
    Birth Date: 07 MAR 1985
    Nationality:
    MNE
    Mark: 11:47.05
    Place: 13.
    Name: Elisabet MISSÉ CORTINA
    Birth Date: 02 MAR 1979
    Nationality:
    AND
    Mark: 11:58.69
    Women's 400mH
    Final
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Uibi AHMET
    Birth Date: 12 DEC 2002
    Nationality:
    ALB
    Mark: 1:06.17
    Place: 2.
    Name: Bruna LUQUE
    Birth Date: 28 DEC 2002
    Nationality:
    AND
    Mark: 1:07.18
    Place: 3.
    Name: Marie-Charlotte GASTAUD
    Birth Date: 30 NOV 1999
    Nationality:
    MON
    Mark: 1:07.71
    Place: 4.
    Name: Meline ADAMYAN
    Birth Date: 04 SEP 2002
    Nationality:
    ARM
    Mark: 1:08.92
    Place: 5.
    Name: Tinatin PAPUASHVILI
    Birth Date: 05 MAR 1995
    Nationality:
    GEO
    Mark: 1:09.05
    Place: 6.
    Name: Andrea MATKOVIĆ
    Birth Date: 13 SEP 2002
    Nationality:
    MNE
    Mark: 1:11.61
    Place: 7.
    Name: Sarah CHOUHAL
    Birth Date: 06 MAY 2003
    Nationality:
    MLT
    Mark: 1:11.95
    Final
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Drita ISLAMI
    Birth Date: 01 AUG 1996
    Nationality:
    MKD
    Mark: 57.53
    Place: 2.
    Name: Maja GAJIĆ
    Birth Date: 07 MAY 1997
    Nationality:
    SRB
    Mark: 59.91
    Place: 3.
    Name: Miranta KYRIAKOU
    Birth Date: 05 MAR 1996
    Nationality:
    CYP
    Mark: 1:01.64
    Place: 4.
    Name: Iana GARAEVA
    Birth Date: 29 APR 2002
    Nationality:
    MDA
    Mark: 1:01.96
    Place: 5.
    Name: Maša GARIĆ
    Birth Date: 08 FEB 2005
    Nationality:
    BIH
    Mark: 1:02.04
    Place: 6.
    Name: Beatrice BERTI
    Birth Date: 06 DEC 1999
    Nationality:
    SMR
    Mark: 1:02.21
    Place: 7.
    Name: Chloé SCHMIDT
    Birth Date: 17 JUL 2001
    Nationality:
    LUX
    Mark: 1:04.79
    Women's 3000mSC
    Final
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Luiza GEGA
    Birth Date: 05 NOV 1988
    Nationality:
    ALB
    Mark: 9:39.56
    Place: 2.
    Name: Andreea STAVILA
    Birth Date: 13 DEC 2000
    Nationality:
    MDA
    Mark: 11:08.87
    Place: 3.
    Name: Gresa BAKRAQI
    Birth Date: 11 SEP 1995
    Nationality:
    KOS
    Mark: 11:11.59
    Place: 4.
    Name: Xènia MOURELO
    Birth Date: 12 MAY 1989
    Nationality:
    AND
    Mark: 11:19.79
    Place: 5.
    Name: Chrystalla CHADJIPOLYDOROU
    Birth Date: 21 APR 1993
    Nationality:
    CYP
    Mark: 11:20.94
    Place: 6.
    Name: Tara ABDILLA
    Birth Date: 06 APR 1985
    Nationality:
    MLT
    Mark: 11:37.44
    Place: 7.
    Name: Ellada ALAVERDYAN
    Birth Date: 02 FEB 2000
    Nationality:
    ARM
    Mark: 11:44.51
    Place: 8.
    Name: Liz WEILER
    Birth Date: 19 SEP 1991
    Nationality:
    LUX
    Mark: 11:46.77
    Place: 9.
    Name: Sanja ĐOKOVIĆ
    Birth Date: 15 MAY 2002
    Nationality:
    SRB
    Mark: 11:57.36
    Place: 10.
    Name: Tamta GVINIANIDZE
    Birth Date: 18 FEB 2000
    Nationality:
    GEO
    Mark: 16:13.82
    Place:
    Name: Milijana RISTIKJ
    Birth Date: 26 SEP 1994
    Nationality:
    MKD
    Mark: DNS
    Women's Pole Vault
    Final
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Lara BUEKENS
    Birth Date: 10 OCT 1997
    Nationality:
    LUX
    Mark: 3.85
    Place: 2.
    Name: Peppijna DALLI
    Birth Date: 16 JAN 1998
    Nationality:
    MLT
    Mark: 3.80
    Place: 3.
    Name: Maria ARISTOTELOUS
    Birth Date: 10 AUG 1991
    Nationality:
    CYP
    Mark: 3.55
    Place: 4.
    Name: Martina MURACCINI
    Birth Date: 14 MAY 1995
    Nationality:
    SMR
    Mark: 3.40
    Place: 5.
    Name: Ecaterina ABRAMOVA
    Birth Date: 02 AUG 1988
    Nationality:
    MDA
    Mark: 3.10
    Place: 6.
    Name: Neira HADŽIAHMETAGIĆ
    Birth Date: 08 NOV 1999
    Nationality:
    BIH
    Mark: 2.80
    Place: 7.
    Name: Valentina SLOVIĆ
    Birth Date: 12 NOV 2003
    Nationality:
    SRB
    Mark: 2.50
    Place:
    Name: Carla FLINCH
    Birth Date: 11 MAY 2004
    Nationality:
    AND
    Mark: NM
    Women's Triple Jump
    Final
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Anastasia SENCHIV
    Birth Date: 02 JAN 1998
    Nationality:
    MDA
    Mark: 13.33
    Place: 2.
    Name: Jovana GNJATOVIĆ
    Birth Date: 24 JUL 2002
    Nationality:
    SRB
    Mark: 12.73
    Place: 3.
    Name: Yana SARGSYAN
    Birth Date: 20 OCT 2000
    Nationality:
    ARM
    Mark: 12.68
    Place: 4.
    Name: Ljiljana MATOVIĆ
    Birth Date: 16 OCT 1993
    Nationality:
    MNE
    Mark: 12.57
    Place: 5.
    Name: Yekaterina SARIYEVA
    Birth Date: 18 DEC 1995
    Nationality:
    AZE
    Mark: 12.45
    Place: 6.
    Name: Claire AZZOPARDI
    Birth Date: 29 SEP 1999
    Nationality:
    MLT
    Mark: 12.27
    Place: 7.
    Name: Natalie IOANNOU
    Birth Date: 15 JAN 2002
    Nationality:
    CYP
    Mark: 11.54
    Place: 8.
    Name: Nita BOKOMBA
    Birth Date: 21 NOV 1994
    Nationality:
    LUX
    Mark: 11.51
    Place: 9.
    Name: Tamta GVINIANIDZE
    Birth Date: 18 FEB 2000
    Nationality:
    GEO
    Mark: 11.38
    Place: 10.
    Name: Nikolija STANIVUKOVIĆ
    Birth Date: 27 MAR 1997
    Nationality:
    BIH
    Mark: 10.82
    Place: 11.
    Name: Giulia GASPERONI
    Birth Date: 17 APR 2000
    Nationality:
    SMR
    Mark: 10.49
    Place: 12.
    Name: Nadine STÜBER
    Birth Date: 10 FEB 2005
    Nationality:
    LIE
    Mark: 9.92
    Place:
    Name: Aina FERREIRA LÓPEZ
    Birth Date: 16 MAY 2005
    Nationality:
    AND
    Mark: NM
    Place:
    Name: Gala URDAREVSKA
    Birth Date: 12 JUN 2003
    Nationality:
    MKD
    Mark: DNS
    Women's Discus Throw
    Final
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Alexandra EMILIANOV
    Birth Date: 19 SEP 1999
    Nationality:
    MDA
    Mark: 56.41
    Place: 2.
    Name: Dragana TOMAŠEVIĆ
    Birth Date: 04 JUN 1982
    Nationality:
    SRB
    Mark: 56.30
    Place: 3.
    Name: Androniki LADA
    Birth Date: 19 APR 1991
    Nationality:
    CYP
    Mark: 52.98
    Place: 4.
    Name: Mediha SALKIĆ
    Birth Date: 22 FEB 1999
    Nationality:
    BIH
    Mark: 44.84
    Place: 5.
    Name: Jule INSINNA
    Birth Date: 07 OCT 2003
    Nationality:
    LIE
    Mark: 40.91
    Place: 6.
    Name: Anne LEVENARD
    Birth Date: 20 FEB 1996
    Nationality:
    LUX
    Mark: 40.13
    Place: 7.
    Name: Ana BOŠKOVIĆ
    Birth Date: 11 OCT 2001
    Nationality:
    MNE
    Mark: 39.89
    Place: 8.
    Name: Nino TSIKVADZE
    Birth Date: 14 FEB 1999
    Nationality:
    GEO
    Mark: 34.14
    Place: 9.
    Name: Mateja EFREMOVSKA
    Birth Date: 06 JAN 1996
    Nationality:
    MKD
    Mark: 33.73
    Place: 10.
    Name: Mariah ZAHRA
    Birth Date: 24 JAN 2003
    Nationality:
    MLT
    Mark: 32.88
    Place: 11.
    Name: Dolça FAJARDO CASANOVA
    Birth Date: 09 SEP 1996
    Nationality:
    AND
    Mark: 23.76
    Place: 12.
    Name: Eleonora ROSSI
    Birth Date: 23 JAN 1988
    Nationality:
    SMR
    Mark: 18.65
    Place:
    Name: Mariam MKRTCHYAN
    Birth Date: 29 JUN 1999
    Nationality:
    ARM
    Mark: NM
    Women's Javelin Throw
    Final
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Marija VUČENOVIĆ
    Birth Date: 03 APR 1993
    Nationality:
    SRB
    Mark: 57.13
    Place: 2.
    Name: Vanja SPAJIĆ
    Birth Date: 31 DEC 1995
    Nationality:
    BIH
    Mark: 52.31
    Place: 3.
    Name: Noémie PLEIMLING
    Birth Date: 27 AUG 1993
    Nationality:
    LUX
    Mark: 49.70
    Place: 4.
    Name: Christiana ELLINA
    Birth Date: 18 DEC 2004
    Nationality:
    CYP
    Mark: 45.04
    Place: 5.
    Name: Carolina VASILACHI
    Birth Date: 19 JAN 2002
    Nationality:
    MDA
    Mark: 42.36
    Place: 6.
    Name: Julia ROHRER
    Birth Date: 27 JAN 2005
    Nationality:
    LIE
    Mark: 40.34
    Place: 7.
    Name: Mariam MKRTCHYAN
    Birth Date: 29 JUN 1999
    Nationality:
    ARM
    Mark: 38.90
    Place: 8.
    Name: Darinka ĐURIČKOVIĆ
    Birth Date: 29 DEC 2000
    Nationality:
    MNE
    Mark: 36.70
    Place: 9.
    Name: Mateja EFREMOVSKA
    Birth Date: 06 JAN 1996
    Nationality:
    MKD
    Mark: 26.21
    Place: 10.
    Name: Giorgia CESARINI
    Birth Date: 12 AUG 2002
    Nationality:
    SMR
    Mark: 20.23
    Place: 11.
    Name: Antonella CHOUHAL
    Birth Date: 27 APR 1976
    Nationality:
    MLT
    Mark: 20.00
    Place: 12.
    Name: Bela TCHKADUA
    Birth Date: 24 APR 2001
    Nationality:
    GEO
    Mark: 18.39
    Place: 13.
    Name: Dolça FAJARDO CASANOVA
    Birth Date: 09 SEP 1996
    Nationality:
    AND
    Mark: 17.19
    Women's 4x100m
    Final
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Montenegro
    Birth Date:
    Nationality:
    MNE
    Mark: 49.55
    Place: 2.
    Name: Macedonia
    Birth Date:
    Nationality:
    MKD
    Mark: 50.52
    Place: 3.
    Name: Gibraltar
    Birth Date:
    Nationality:
    GIB
    Mark: 51.68
    Place: 4.
    Name: Andorra
    Birth Date:
    Nationality:
    AND
    Mark: 53.06
    Place:
    Name: Georgia
    Birth Date:
    Nationality:
    GEO
    Mark: DNF
    Final
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Cyprus
    Birth Date:
    Nationality:
    CYP
    Mark: 44.61
    Place: 2.
    Name: Serbia
    Birth Date:
    Nationality:
    SRB
    Mark: 45.25
    Place: 3.
    Name: Malta
    Birth Date:
    Nationality:
    MLT
    Mark: 46.27
    Place: 4.
    Name: Luxembourg
    Birth Date:
    Nationality:
    LUX
    Mark: 47.49
    Place: 5.
    Name: Moldova
    Birth Date:
    Nationality:
    MDA
    Mark: 48.28
    Place: 6.
    Name: San Marino
    Birth Date:
    Nationality:
    SMR
    Mark: 49.52
    Place: 7.
    Name: Bosnia & Herzegovina
    Birth Date:
    Nationality:
    BIH
    Mark: 50.51
    Place:
    Name: Armenia
    Birth Date:
    Nationality:
    ARM
    Mark: DNF