Tel: +41 (21) 313 4350
    Competition Results

    Competition Results

    Home
    19–20 JUN 2021

    European Athletics Team Championships Second League

    Hide filters
    Men's 100m
    Final, Wind: +1.7
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Kojo MUSAH
    Birth Date: 15 APR 1996
    Nationality:
    DEN
    Mark: 10.21
    Place: 2.
    Name: Roberts Jānis ZĀLĪTIS
    Birth Date: 14 SEP 2000
    Nationality:
    LAT
    Mark: 10.46
    Place: 3.
    Name: Tamás MÁTÉ
    Birth Date: 17 DEC 1998
    Nationality:
    HUN
    Mark: 10.46
    Place: 4.
    Name: Gediminas TRUSKAUSKAS
    Birth Date: 02 JAN 1998
    Nationality:
    LTU
    Mark: 10.53
    Place: 5.
    Name: Tilen OVNIČEK
    Birth Date: 17 SEP 1998
    Nationality:
    SLO
    Mark: 10.69
    Final, Wind: +1.0
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Denis DIMITROV
    Birth Date: 10 FEB 1994
    Nationality:
    BUL
    Mark: 10.68
    Place: 2.
    Name: Zvonimir IVAŠKOVIĆ
    Birth Date: 22 JUL 1994
    Nationality:
    CRO
    Mark: 10.76
    Place: 3.
    Name: Oliver MURCKO
    Birth Date: 03 MAY 2001
    Nationality:
    SVK
    Mark: 10.99
    Place: 4.
    Name: Dagur Andri EINARSSON
    Birth Date: 18 MAY 1998
    Nationality:
    ISL
    Mark: 11.19
    Men's 400m
    Final
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Šimon BUJNA
    Birth Date: 27 DEC 1995
    Nationality:
    SVK
    Mark: 46.32
    Place: 2.
    Name: Luka JANEŽIČ
    Birth Date: 14 NOV 1995
    Nationality:
    SLO
    Mark: 46.37
    Place: 3.
    Name: Gustav Lundholm NIELSEN
    Birth Date: 03 AUG 1998
    Nationality:
    DEN
    Mark: 46.98
    Place: 4.
    Name: Attila MOLNÁR
    Birth Date: 17 JAN 2002
    Nationality:
    HUN
    Mark: 47.27
    Place: 5.
    Name: Mateo RUŽIĆ
    Birth Date: 16 AUG 1994
    Nationality:
    CRO
    Mark: 48.15
    Final
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Iļja PETRUŠENKO
    Birth Date: 20 APR 1999
    Nationality:
    LAT
    Mark: 47.23
    Place: 2.
    Name: Antonio IVANOV
    Birth Date: 27 MAY 1999
    Nationality:
    BUL
    Mark: 48.33
    Place: 3.
    Name: Dariuš KRIŽANOVSKIJ
    Birth Date: 12 JUN 1998
    Nationality:
    LTU
    Mark: 48.34
    Place: 4.
    Name: Bjarni Anton THEODÓRSSON
    Birth Date: 04 JUL 1998
    Nationality:
    ISL
    Mark: 50.29
    Men's 1500m
    Final
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Simas BERTAŠIUS
    Birth Date: 31 OCT 1993
    Nationality:
    LTU
    Mark: 3:46.24
    Place: 2.
    Name: István SZÖGI
    Birth Date: 12 SEP 1995
    Nationality:
    HUN
    Mark: 3:47.28
    Place: 3.
    Name: Baldvin MAGNUSSON
    Birth Date: 07 APR 1999
    Nationality:
    ISL
    Mark: 3:47.54
    Place: 4.
    Name: Martin PRODANOV
    Birth Date: 16 DEC 1999
    Nationality:
    BUL
    Mark: 3:47.57
    Place: 5.
    Name: Mikael JOHNSEN
    Birth Date: 04 FEB 1992
    Nationality:
    DEN
    Mark: 3:48.37
    Place: 6.
    Name: Dino BOŠNJAK
    Birth Date: 21 JAN 1994
    Nationality:
    CRO
    Mark: 3:48.69
    Place: 6.
    Name: Uģis JOCIS
    Birth Date: 13 SEP 1993
    Nationality:
    LAT
    Mark: 3:48.69
    Place: 8.
    Name: Vid BOTOLIN
    Birth Date: 15 AUG 2002
    Nationality:
    SLO
    Mark: 3:49.83
    Place: 9.
    Name: Peter KOVÁČ
    Birth Date: 06 AUG 1991
    Nationality:
    SVK
    Mark: 3:55.09
    Men's 5000m
    Final
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Hlynur ANDRÉSSON
    Birth Date: 16 SEP 1993
    Nationality:
    ISL
    Mark: 14:13.73
    Place: 2.
    Name: Levente SZEMEREI
    Birth Date: 25 JAN 2000
    Nationality:
    HUN
    Mark: 14:20.15
    Place: 3.
    Name: Mikkel DAHL-JESSEN
    Birth Date: 20 DEC 1994
    Nationality:
    DEN
    Mark: 14:23.48
    Place: 4.
    Name: Ivo BALABANOV
    Birth Date: 21 FEB 1997
    Nationality:
    BUL
    Mark: 14:27.75
    Place: 5.
    Name: Dmitrijs SERJOGINS
    Birth Date: 23 FEB 1993
    Nationality:
    LAT
    Mark: 14:31.77
    Place: 6.
    Name: Jan KOKALJ
    Birth Date: 08 JUL 1997
    Nationality:
    SLO
    Mark: 14:38.75
    Place: 7.
    Name: Giedrius VALINČIUS
    Birth Date: 20 JAN 2000
    Nationality:
    LTU
    Mark: 14:55.08
    Place: 8.
    Name: Zlatko KOŽUHAR
    Birth Date: 29 AUG 1999
    Nationality:
    CRO
    Mark: 15:11.81
    Place: 9.
    Name: Radovan TOMEČEK
    Birth Date: 20 NOV 1994
    Nationality:
    SVK
    Mark: 15:26.82
    Men's 400mH
    Final
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Máté KOROKNAI
    Birth Date: 13 JAN 1993
    Nationality:
    HUN
    Mark: 50.00
    Place: 2.
    Name: Martin KUČERA
    Birth Date: 10 MAY 1990
    Nationality:
    SVK
    Mark: 50.66
    Place: 3.
    Name: Maksims SINČUKOVS
    Birth Date: 26 JUN 1998
    Nationality:
    LAT
    Mark: 50.87
    Place: 4.
    Name: Matic Ian GUČEK
    Birth Date: 20 SEP 2003
    Nationality:
    SLO
    Mark: 51.45
    Place: 5.
    Name: Nicolai Trock HARTLING
    Birth Date: 17 JAN 1994
    Nationality:
    DEN
    Mark: 52.01
    Final
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Dominik ŠKORJANC
    Birth Date: 22 SEP 2003
    Nationality:
    CRO
    Mark: 53.23
    Place: 2.
    Name: Ívar Kristinn JASONARSON
    Birth Date: 20 NOV 1992
    Nationality:
    ISL
    Mark: 54.64
    Place: 3.
    Name: Martynas VRAŠINSKAS
    Birth Date: 30 SEP 1995
    Nationality:
    LTU
    Mark: 55.46
    Place: 4.
    Name: Nikolai NIKOLOV
    Birth Date: 06 AUG 1996
    Nationality:
    BUL
    Mark: 55.54
    Men's High Jump
    Final
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Tihomir IVANOV
    Birth Date: 11 JUL 1994
    Nationality:
    BUL
    Mark: 2.26
    Place: 2.
    Name: Adrijus GLEBAUSKAS
    Birth Date: 20 NOV 1994
    Nationality:
    LTU
    Mark: 2.17
    Place: 3.
    Name: Lukáš BEER
    Birth Date: 23 AUG 1989
    Nationality:
    SVK
    Mark: 2.17
    Place: 4.
    Name: Kristján Viggó SIGFINNSSON
    Birth Date: 02 APR 2003
    Nationality:
    ISL
    Mark: 2.13
    Place: 5.
    Name: Dániel JANKOVICS
    Birth Date: 01 MAR 1995
    Nationality:
    HUN
    Mark: 2.09
    Place: 6.
    Name: Mads Moos LARSEN
    Birth Date: 09 NOV 1995
    Nationality:
    DEN
    Mark: 2.09
    Place: 6.
    Name: Filip MRČIĆ
    Birth Date: 19 MAR 1999
    Nationality:
    CRO
    Mark: 2.09
    Place: 8.
    Name: Axel LUXA
    Birth Date: 15 AUG 1997
    Nationality:
    SLO
    Mark: 2.01
    Place:
    Name: Rihards BREMZE
    Birth Date: 14 MAY 2001
    Nationality:
    LAT
    Mark: NM
    Men's Long Jump
    Final
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Boris LINKOV
    Birth Date: 24 JUL 2000
    Nationality:
    BUL
    Mark: 7.72
    Place: 2.
    Name: Sebastian Ree PEDERSEN
    Birth Date: 13 JUL 1997
    Nationality:
    DEN
    Mark: 7.70
    Place: 3.
    Name: Edvīns HADAKOVS
    Birth Date: 03 JUL 2003
    Nationality:
    LAT
    Mark: 7.43
    Place: 4.
    Name: Adam HRIŇ
    Birth Date: 11 MAR 2002
    Nationality:
    SVK
    Mark: 7.33
    Place: 5.
    Name: Nino CELEC
    Birth Date: 24 APR 1997
    Nationality:
    SLO
    Mark: 7.28
    Place: 6.
    Name: Fran BONIFAČIĆ
    Birth Date: 07 JUN 2000
    Nationality:
    CRO
    Mark: 7.08
    Place: 7.
    Name: István VIROVECZ
    Birth Date: 01 DEC 1989
    Nationality:
    HUN
    Mark: 7.06
    Place: 8.
    Name: Marius VADEIKIS
    Birth Date: 02 AUG 1989
    Nationality:
    LTU
    Mark: 6.92
    Place: 9.
    Name: Kristinn TORFASON
    Birth Date: 31 AUG 1984
    Nationality:
    ISL
    Mark: 6.70
    Men's Shot Put
    Final
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Kristoffer THOMSEN
    Birth Date: 21 FEB 1996
    Nationality:
    DEN
    Mark: 19.21
    Place: 2.
    Name: Georgi IVANOV
    Birth Date: 13 MAR 1985
    Nationality:
    BUL
    Mark: 18.10
    Place: 3.
    Name: Balázs TÓTH
    Birth Date: 09 MAY 2000
    Nationality:
    HUN
    Mark: 17.93
    Place: 4.
    Name: Adrián BARAN
    Birth Date: 14 DEC 1999
    Nationality:
    SVK
    Mark: 17.53
    Place: 5.
    Name: Blaž ZUPANČIČ
    Birth Date: 06 APR 1995
    Nationality:
    SLO
    Mark: 16.90
    Place: 6.
    Name: Šarūnas BANEVIČIUS
    Birth Date: 20 NOV 1991
    Nationality:
    LTU
    Mark: 16.83
    Place: 7.
    Name: Martin MARKOVIĆ
    Birth Date: 13 JAN 1996
    Nationality:
    CRO
    Mark: 16.64
    Place: 8.
    Name: Kristján Viktor KRISTINSSON
    Birth Date: 28 JUL 1993
    Nationality:
    ISL
    Mark: 15.94
    Place: 9.
    Name: Edgars BERĶIS
    Birth Date: 25 JAN 1996
    Nationality:
    LAT
    Mark: 15.73
    Men's Hammer Throw
    Final
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Marcel LOMNICKÝ
    Birth Date: 06 JUL 1987
    Nationality:
    SVK
    Mark: 76.18
    Place: 2.
    Name: Dániel RÁBA
    Birth Date: 24 APR 1998
    Nationality:
    HUN
    Mark: 71.92
    Place: 3.
    Name: Nikola MIKHOV
    Birth Date: 28 OCT 1998
    Nationality:
    BUL
    Mark: 65.80
    Place: 4.
    Name: Hans BARRETT
    Birth Date: 04 AUG 1999
    Nationality:
    DEN
    Mark: 65.43
    Place: 5.
    Name: Makars KOROTKOVS
    Birth Date: 08 MAR 2002
    Nationality:
    LAT
    Mark: 60.01
    Place: 6.
    Name: Tomas VASILIAUSKAS
    Birth Date: 28 NOV 1997
    Nationality:
    LTU
    Mark: 59.97
    Place: 7.
    Name: Jurček KORPIČ LESJAK
    Birth Date: 14 JUN 1999
    Nationality:
    SLO
    Mark: 57.42
    Place: 8.
    Name: Vilhjálmur Árni GARÐARSSON
    Birth Date: 13 JUN 1990
    Nationality:
    ISL
    Mark: 56.94
    Place: 9.
    Name: Benjamin LOVRIĆ
    Birth Date: 07 APR 1995
    Nationality:
    CRO
    Mark: 49.78
    Men's 4x100m
    Final
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Denmark
    Birth Date:
    Nationality:
    DEN
    Mark: 39.40
    Place: 2.
    Name: Slovak Republic
    Birth Date:
    Nationality:
    SVK
    Mark: 40.26
    Place: 3.
    Name: Slovenia
    Birth Date:
    Nationality:
    SLO
    Mark: 40.34
    Place: 4.
    Name: Lithuania
    Birth Date:
    Nationality:
    LTU
    Mark: 40.77
    Place:
    Name: Hungary
    Birth Date:
    Nationality:
    HUN
    Mark: DNF
    Final
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Latvia
    Birth Date:
    Nationality:
    LAT
    Mark: 40.22
    Place: 2.
    Name: Croatia
    Birth Date:
    Nationality:
    CRO
    Mark: 40.77
    Place: 3.
    Name: Bulgaria
    Birth Date:
    Nationality:
    BUL
    Mark: 41.05
    Place: 4.
    Name: Iceland
    Birth Date:
    Nationality:
    ISL
    Mark: 41.69
    Women's 100m
    Final, Wind: -1.9
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Jusztina CSÓTI
    Birth Date: 27 FEB 1998
    Nationality:
    HUN
    Mark: 11.65
    Place: 2.
    Name: Monika WEIGERTOVÁ
    Birth Date: 20 MAR 1992
    Nationality:
    SVK
    Mark: 11.70
    Place: 3.
    Name: Maja MIHALINEC ZIDAR
    Birth Date: 17 DEC 1989
    Nationality:
    SLO
    Mark: 11.73
    Place: 3.
    Name: Mathilde U. KRAMER
    Birth Date: 15 MAR 1993
    Nationality:
    DEN
    Mark: 11.73
    Place: 5.
    Name: Inna EFTIMOVA
    Birth Date: 19 JUN 1988
    Nationality:
    BUL
    Mark: 11.76
    Final, Wind: +1.1
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Guðbjörg Jóna BJARNADÓTTIR
    Birth Date: 24 DEC 2001
    Nationality:
    ISL
    Mark: 11.79
    Place: 2.
    Name: Karolina DELIAUTAITĖ
    Birth Date: 09 AUG 1995
    Nationality:
    LTU
    Mark: 11.89
    Place: 3.
    Name: Sindija BUKŠA
    Birth Date: 14 DEC 1997
    Nationality:
    LAT
    Mark: 12.04
    Place: 4.
    Name: Margareta RISEK
    Birth Date: 11 MAY 1994
    Nationality:
    CRO
    Mark: 12.05
    Women's 400m
    Final
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Agnė ŠERKŠNIENĖ
    Birth Date: 18 FEB 1988
    Nationality:
    LTU
    Mark: 52.85
    Place: 1.
    Name: Evelin NÁDHÁZY
    Birth Date: 02 MAR 1995
    Nationality:
    HUN
    Mark: 52.85
    Place: 3.
    Name: Anita HORVAT
    Birth Date: 07 SEP 1996
    Nationality:
    SLO
    Mark: 52.94
    Place: 4.
    Name: Emma ZAPLETALOVÁ
    Birth Date: 24 MAR 2000
    Nationality:
    SVK
    Mark: 53.01
    Place: 5.
    Name: Veronika DRLJAČIĆ
    Birth Date: 13 DEC 2001
    Nationality:
    CRO
    Mark: 53.87
    Final
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Anne Sofie KIRKEGAARD
    Birth Date: 03 FEB 1998
    Nationality:
    DEN
    Mark: 54.74
    Place: 2.
    Name: Vanesa YANKOVA
    Birth Date: 20 MAR 2001
    Nationality:
    BUL
    Mark: 55.62
    Place: 3.
    Name: Viktorija OSIPENKO
    Birth Date: 15 JAN 1999
    Nationality:
    LAT
    Mark: 56.63
    Place: 4.
    Name: Þórdís Eva STEINSDÓTTIR
    Birth Date: 12 FEB 2000
    Nationality:
    ISL
    Mark: 56.85
    Women's 800m
    Final
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Bianka BARTHA-KÉRI
    Birth Date: 19 APR 1994
    Nationality:
    HUN
    Mark: 2:02.72
    Place: 2.
    Name: Jerneja SMONKAR
    Birth Date: 27 JAN 1992
    Nationality:
    SLO
    Mark: 2:03.37
    Place: 3.
    Name: Līga VELVERE
    Birth Date: 10 FEB 1990
    Nationality:
    LAT
    Mark: 2:03.49
    Place: 4.
    Name: Maja PAČARIĆ
    Birth Date: 16 DEC 1993
    Nationality:
    CRO
    Mark: 2:04.98
    Place: 5.
    Name: Mia Helene MØRCK
    Birth Date: 16 NOV 1999
    Nationality:
    DEN
    Mark: 2:06.23
    Place: 6.
    Name: Iveta PUTALOVÁ
    Birth Date: 24 MAR 1988
    Nationality:
    SVK
    Mark: 2:06.24
    Place: 7.
    Name: Gabija GALVYDYTĖ
    Birth Date: 17 JAN 2000
    Nationality:
    LTU
    Mark: 2:06.88
    Place: 8.
    Name: Lilyana GEORGIEVA
    Birth Date: 20 JUL 2000
    Nationality:
    BUL
    Mark: 2:10.54
    Place: 9.
    Name: Björg GUNNARSDÓTTIR
    Birth Date: 28 APR 1994
    Nationality:
    ISL
    Mark: 2:14.40
    Women's 3000m
    Final
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Klara LUKAN
    Birth Date: 08 SEP 2000
    Nationality:
    SLO
    Mark: 8:48.80
    Place: 2.
    Name: Bojana BJELJAC
    Birth Date: 10 APR 1989
    Nationality:
    CRO
    Mark: 9:10.65
    Place: 3.
    Name: Helene SVANE
    Birth Date: 13 APR 1991
    Nationality:
    DEN
    Mark: 9:29.34
    Place: 4.
    Name: Agate CAUNE
    Birth Date: 07 AUG 2004
    Nationality:
    LAT
    Mark: 9:38.23
    Place: 5.
    Name: Líza HAZUCHOVÁ
    Birth Date: 23 JUL 2002
    Nationality:
    SVK
    Mark: 9:40.57
    Place: 6.
    Name: Vaida ŽŪSINAITĖ-NEKRIOŠIENĖ
    Birth Date: 13 JAN 1988
    Nationality:
    LTU
    Mark: 9:41.69
    Place: 7.
    Name: Kinga OHN
    Birth Date: 26 OCT 1991
    Nationality:
    HUN
    Mark: 9:47.40
    Place: 8.
    Name: Yasna PETROVA
    Birth Date: 16 SEP 2002
    Nationality:
    BUL
    Mark: 9:57.25
    Place: 9.
    Name: Sigþóra Brynja KRISTJÁNSDÓTTIR
    Birth Date: 22 AUG 1990
    Nationality:
    ISL
    Mark: 10:23.44
    Women's 400mH
    Final
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Modesta Justė MORAUSKAITĖ
    Birth Date: 02 OCT 1995
    Nationality:
    LTU
    Mark: 56.28
    Place: 2.
    Name: Daniela LEDECKÁ
    Birth Date: 04 NOV 1996
    Nationality:
    SVK
    Mark: 56.36
    Place: 3.
    Name: Janka MOLNÁR
    Birth Date: 05 JAN 2001
    Nationality:
    HUN
    Mark: 56.81
    Place: 4.
    Name: Agata ZUPIN
    Birth Date: 17 MAR 1998
    Nationality:
    SLO
    Mark: 57.39
    Place: 5.
    Name: Martha RASMUSSEN
    Birth Date: 10 JUL 2002
    Nationality:
    DEN
    Mark: 58.62
    Final
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Kristina BORUKOVA
    Birth Date: 10 APR 1998
    Nationality:
    BUL
    Mark: 58.58
    Place: 2.
    Name: Ida ŠIMUNČIĆ
    Birth Date: 09 APR 1996
    Nationality:
    CRO
    Mark: 59.20
    Place: 3.
    Name: Māra Anna ZĪVERTE
    Birth Date: 18 DEC 2002
    Nationality:
    LAT
    Mark: 1:01.07
    Place: 4.
    Name: Glódis Edda TURIDARDÓTTIR
    Birth Date: 01 MAR 2003
    Nationality:
    ISL
    Mark: 1:01.57
    Women's 3000mSC
    Final
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Anna Emilie MOELLER
    Birth Date: 28 JUL 1997
    Nationality:
    DEN
    Mark: 9:49.93
    Place: 2.
    Name: Greta KARINAUSKAITĖ
    Birth Date: 11 FEB 2001
    Nationality:
    LTU
    Mark: 10:04.92
    Place: 3.
    Name: Zita KÁCSER
    Birth Date: 02 OCT 1988
    Nationality:
    HUN
    Mark: 10:28.36
    Place: 4.
    Name: Karin GOŠEK
    Birth Date: 01 NOV 2000
    Nationality:
    SLO
    Mark: 10:46.21
    Place: 5.
    Name: Tea FABER
    Birth Date: 27 JUN 1989
    Nationality:
    CRO
    Mark: 10:59.36
    Place: 6.
    Name: Lucia KESZEGHOVÁ
    Birth Date: 03 APR 1996
    Nationality:
    SVK
    Mark: 11:23.53
    Place: 7.
    Name: Íris Anna SKÚLADÓTTIR
    Birth Date: 30 AUG 1989
    Nationality:
    ISL
    Mark: 11:32.95
    Place: 8.
    Name: Solveiga OZOLA-OZOLIŅA
    Birth Date: 18 APR 1990
    Nationality:
    LAT
    Mark: 11:37.09
    Place: 9.
    Name: Denislava BORISOVA
    Birth Date: 09 JUL 2000
    Nationality:
    BUL
    Mark: 11:41.42
    Women's Pole Vault
    Final
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Tina ŠUTEJ
    Birth Date: 07 NOV 1988
    Nationality:
    SLO
    Mark: 4.25
    Place: 2.
    Name: Hanga KLEKNER
    Birth Date: 24 SEP 1999
    Nationality:
    HUN
    Mark: 4.15
    Place: 3.
    Name: Caroline Bonde HOLM
    Birth Date: 19 JUL 1990
    Nationality:
    DEN
    Mark: 4.15
    Place: 4.
    Name: Elija VALENTIĆ
    Birth Date: 11 MAR 1998
    Nationality:
    CRO
    Mark: 3.95
    Place: 5.
    Name: Lujza PALIDEROVÁ
    Birth Date: 03 OCT 2002
    Nationality:
    SVK
    Mark: 3.40
    Place: 6.
    Name: Mariya KAPUSHEVA
    Birth Date: 15 AUG 2001
    Nationality:
    BUL
    Mark: 3.40
    Place: 7.
    Name: Hulda THORSTENDOTTIR
    Birth Date: 10 JUN 1991
    Nationality:
    ISL
    Mark: 3.40
    Place: 8.
    Name: Ildze BORTAŠČENOKA
    Birth Date: 04 DEC 1987
    Nationality:
    LAT
    Mark: 3.20
    Women's Triple Jump
    Final
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Gabriela PETROVA
    Birth Date: 29 JUN 1992
    Nationality:
    BUL
    Mark: 14.42
    Place: 2.
    Name: Neja FILIPIČ
    Birth Date: 22 APR 1995
    Nationality:
    SLO
    Mark: 14.21
    Place: 3.
    Name: Dovilė KILTY
    Birth Date: 14 JUL 1993
    Nationality:
    LTU
    Mark: 13.95
    Place: 4.
    Name: Paola BOROVIĆ
    Birth Date: 26 JUN 1995
    Nationality:
    CRO
    Mark: 13.26
    Place: 5.
    Name: Darja SOPOVA
    Birth Date: 18 FEB 2002
    Nationality:
    LAT
    Mark: 13.26
    Place: 6.
    Name: Viktória ÁTS
    Birth Date: 21 NOV 2001
    Nationality:
    HUN
    Mark: 12.90
    Place: 7.
    Name: Irma GUNNARSDÓTTIR
    Birth Date: 04 FEB 1998
    Nationality:
    ISL
    Mark: 12.67
    Place: 8.
    Name: Zuzana ĎURKECHOVÁ
    Birth Date: 11 FEB 1997
    Nationality:
    SVK
    Mark: 12.48
    Place:
    Name: Janne NIELSEN
    Birth Date: 24 APR 1993
    Nationality:
    DEN
    Mark: NM
    Women's Discus Throw
    Final
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Marija TOLJ
    Birth Date: 29 NOV 1999
    Nationality:
    CRO
    Mark: 58.78
    Place: 2.
    Name: Kathrine BEBE
    Birth Date: 27 JAN 1991
    Nationality:
    DEN
    Mark: 56.89
    Place: 3.
    Name: Dóra KEREKES
    Birth Date: 19 APR 1994
    Nationality:
    HUN
    Mark: 56.63
    Place: 4.
    Name: Veronika DOMJAN
    Birth Date: 03 SEP 1996
    Nationality:
    SLO
    Mark: 52.92
    Place: 5.
    Name: Dace ŠTEINERTE
    Birth Date: 23 JAN 1987
    Nationality:
    LAT
    Mark: 49.10
    Place: 6.
    Name: Zinaida SENDRIUTĖ
    Birth Date: 20 DEC 1984
    Nationality:
    LTU
    Mark: 48.23
    Place: 7.
    Name: Renata PETKOVA
    Birth Date: 21 NOV 1995
    Nationality:
    BUL
    Mark: 44.34
    Place: 8.
    Name: Katharina Ósk EMILSDÓTTIR
    Birth Date: 11 SEP 2001
    Nationality:
    ISL
    Mark: 43.60
    Place: 9.
    Name: Barbora JAKUBCOVÁ
    Birth Date: 04 SEP 1989
    Nationality:
    SVK
    Mark: 43.01
    Women's Javelin Throw
    Final
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Liveta JASIŪNAITĖ
    Birth Date: 26 JUL 1994
    Nationality:
    LTU
    Mark: 61.18
    Place: 2.
    Name: Madara PALAMEIKA
    Birth Date: 18 JUN 1987
    Nationality:
    LAT
    Mark: 55.77
    Place: 3.
    Name: Angéla MORAVCSIK
    Birth Date: 13 MAY 1996
    Nationality:
    HUN
    Mark: 52.48
    Place: 4.
    Name: Liv CANTBY
    Birth Date: 26 NOV 1999
    Nationality:
    DEN
    Mark: 51.14
    Place: 5.
    Name: Veronika ŠOKOTA
    Birth Date: 09 MAR 2004
    Nationality:
    CRO
    Mark: 49.98
    Place: 6.
    Name: Lili STOYCHEVA
    Birth Date: 08 JAN 1998
    Nationality:
    BUL
    Mark: 44.93
    Place: 7.
    Name: Petra HANULIAKOVÁ
    Birth Date: 24 JUN 2002
    Nationality:
    SVK
    Mark: 44.93
    Place: 8.
    Name: Alyssa LAMUT
    Birth Date: 29 MAY 2003
    Nationality:
    SLO
    Mark: 40.37
    Place: 9.
    Name: María Rún GUNNLAUGSDÓTTIR
    Birth Date: 19 FEB 1993
    Nationality:
    ISL
    Mark: 39.18
    Women's 4x100m
    Final
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Hungary
    Birth Date:
    Nationality:
    HUN
    Mark: 44.38
    Place: 2.
    Name: Denmark
    Birth Date:
    Nationality:
    DEN
    Mark: 44.58
    Place: 3.
    Name: Slovenia
    Birth Date:
    Nationality:
    SLO
    Mark: 45.28
    Place: 4.
    Name: Slovak Republic
    Birth Date:
    Nationality:
    SVK
    Mark: 45.29
    Place:
    Name: Lithuania
    Birth Date:
    Nationality:
    LTU
    Mark: DNF
    Final
    Place
    Name
    Birth Date
    Nat.
    Mark
    Place: 1.
    Name: Bulgaria
    Birth Date:
    Nationality:
    BUL
    Mark: 45.79
    Place: 2.
    Name: Iceland
    Birth Date:
    Nationality:
    ISL
    Mark: 45.96
    Place: 3.
    Name: Croatia
    Birth Date:
    Nationality:
    CRO
    Mark: 46.12
    Place: 4.
    Name: Latvia
    Birth Date:
    Nationality:
    LAT
    Mark: 46.69